پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ,9 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۳
امام جمعه دلگان:
بهم پیوسته شدن سیاست و معنویت ویژگی مهم مکتب امام راحل است
 
امام جمعه دلگان گفت: بهم پیوسته شدن سیاست و معنویت از جمله شاخصه ها و ویژگی های مهم مکتب امام خمینی (ره) بود که همچنان ماندگار است.
به گزارش عصرهامون به نقل از دلگان پرس، حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری امام جمعه دلگان با گرامی داشت بیست و هشتمین سالروز ارتحال امام خمینی (ره)، گفت: خبر ارتحال امام خمینی (ره) برای ملت ایران و همه مسلمانان مصیبت بزرگی بود بطوریکه بعد از ارتحال ایشان تشییع جنازه بی نظیری را انجام دادند و باعث بهت و تعجب جهانیان شدند.
وی با بیان اینکه آن چیزی که بعد از دوران غیبت در جهان اسلام شکل گرفت رهبری بنیان گذار انقلاب اسلامی بود که از جمله آنها بهم پیوسته شدن سیاست و معنویت بود، افزود: که توسط فقیه جامع الشرایط در دوران غیبت توانست سیاست را با دیانت در آمیخته و یک انقلابی را در زمانی که ملت ها مایوس و ناامید بودند این امیدواری را در قرن بیستم ایجاد کند.
امام جمعه دلگان با تاکید بر اینکه اعتقاد عمیق امام راحل به نقش مردم از شاخصه های برجسته ایشان بود، اظهار کرد: او به مردم اعتماد و باور داشت و مردم نیز امام راحل را خوب باور داشتند و همچنین به امام خمینی (ره) اعتماد و اعتقاد داشتند.
حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری با اشاره به اینکه یکی از ویژگی های برجسته بنیان گذار انقلاب اسلامی نگاه جهانی ایشان بود، عنوان کرد: تنها نگاه امام راحل نجات ملت ایران از زیر ظلم و جور حاکمان ظالم و وابسته و وابسته به اجانب نبود بلکه نگاه او، نجات جمیع مظلومان و مستضعفان عالم از تحت ظلم، ظالمان بود.
وی اضافه کرد: نقش ولایت فقیه در مهندسی نظام اسلامی بخوبی نشان داده که ولی فقیه و حاکم اسلامی در صورتی که مردم قدردان او باشند می تواند جامع اسلامی از بحران ها و بن بست ها نجات دهد.
امام جمعه دلگان با بیان اینکه عدالت اجتماعی و استکبار ستیزی از ایده ها و ویژگی های مکتب امام راحل بود، گفت:این دروغ بزرگی است که کسی ادعای پیروی از خط امام راحل را داشته باشد اما از شاخصه استکبار ستیزی مکتب امام به دور باشد و یا تن به ذلت در مقابل استکبار دهد.
حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری با اشاره به اینکه همه فکر می کردند که بعد از امام راحل کشور با مشکل مواجه خواهد شد و جای خالی امام پر نخواهد شد، افزود: دشمنان هم برای براندازی نظام بعد از ارتحال امام نقشه ها کشیده بودند اما با انتخاب مقام معظم رهبری تمام ترفندها و نقشه های دشمنان نقش بر آب شد.
وی خاطرنشان کرد: انواع راهبردهای دشمن را که برای براندازی نظام اسلامی در دستور کار قرار داده است، به فضل الهی و با تیزهوشی، درایت و تیزبینی مقام معظم رهبری تمام توطئه های دشمنان خنثی شده است.
انتهای پیام/8306
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۵۲۲۴
مرجع : دلگان پرس


ارسال