چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ,26 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۵۸
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان خبر داد:
گرد و خاک مهمان شمال استان سیستان و بلوچستان
 
وزش باد شدید از عصر امروز در شمال استان موجب ایجاد گرد وخاک، کاهش شدید دید و همچنین کاهش کیفیت هوا می شود.
به گزارش عصرهامون به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،علی ملاشاهی کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس آخرین نقشه های همدیدی و آینده نگری هواشناسی از امروز بعد از ظهر در ارتفاعات جنوبی سیستان و بلوچستان شرایط برای رشد ابر و احتمال بارش های پراکنده و رعد و برق فراهم است.
 
وی افزود: همچنین با تقویت شیب فشاری و تداوم اختلاف فشار حاکم بر شرق کشور انتظار می رود از عصر امروز تا اوایل وقت روز چهارشنبه ابتدا در شهرهای شمالی سیستان و بلوچستان همراه با افزایش شدت وزش باد، شاهد وزش باد شدید همراه با گرد و خاک و در برخی نقاط طوفان و گرد و خاک باشیم.
 
وی گفت: از همین رو طبق پیش بینی ها سرعت وزش باد در روز سه شنبه در شمال استان سیستان و بلوچستان به بیش از ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید.
 
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: طی این مدت شدت وزش باد و گرد و خاک در نواحی مرکزی، نوارشرقی، مرز غربی و جنوب شرق استان نیز قابل ملاحظه است و سایر مناطق استان هم غبار آلود خواهند بود.
 
وی گفت: طی این مدت از شدت گرمای هوا در سطح استان سیستان و بلوچستان کاسته می شود و روند کاهش تدریجی دما تا روز چهارشنبه ادامه دارد.
 
وی تصریح کرد: همچنین در ۲۴ ساعت گذشته زاهدان با ۲۲ درجه و دلگان با ۴۶ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط استان بودند.
 
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۵۲۷۰


ارسال