دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ,13 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
یک خیر با هدف کمک به نیازمندان؛ مازاد خوراکی خانواده های ایرانشهر را جمع آوری و به دست محرومین می رساند.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از  پهره؛ یکی از سنت های حسنه که مورد تاکید اسلام نیز می باشد دستگیری و کمک به دیگران  است.
کمک هایی که به هر نحوی بتواند گرهی را بگشاید و لبخند رضایتی را به لب بنشاند و البته که شیرین تر از آن لبخند؛ آرامش درونی است که خیلی زود سیم ارتباطی بنده با خدا را متصل می کند.
یکی از اقدامات خداپسندانه که تقریبا در همه جای دنیا نیاز ضروری آن احساس می شود و تا حدودی برخی موسسه ها و یا حرکت های خودجوش آن را به نتیجه رسانده اند جمع آوری کمک های مردمی و رساندن آن ها به دست محرومین واقعی است.
در شهرستان ایرانشهر هم خوشبختانه استارت این اقدام خداپسندانه توسط آقای کاظمی زده شد.
 

 
وی در خصوص کیفیت این حرکت انسان دوستانه می گوید: ماه رمضان سال گذشته بود که با مشاهده برخی محرومیت های حداقلی در برخی از خانه های محرومین به طوری که حتی نان شبشان را هم برای خوردن نداشتند من به همراه برادرم تصمیم گرفتم آن مقدار غذایی که در منزل دوست و آشنا هست را در قالب غذای گرم بین نیازمندان توزیع کنیم.
وی افزود: با توجه به این که می دیدیم برخی مواد غذایی در برخی از مناسبت ها اسراف شده و حتی در کمال کیفیت به سطل های آشغال ریخته می شود این فرهنگ را اشاعه دادیم و با فراخوان آن در سطح شهرستان هر کسی که مواد غذایی اضاف دارد با ما تماس می گیرد و ما هم با همراهی خانواده غذا را گرم، بسته بندی و در بین نیازمندان توزیع می کردیم.
این خیر ایرانشهری با اشاره به این نکته که جمع آوری کمک های مردمی فقط مختص ماه مبارک رمضان نیست و در همه ایام سال جریان دارد بیان داشت:  اگر این فرهنگ بین مردم ما جا بیفتد که می‌توان غذاهای اضافه آمده در دیس‌های مجالس را به نحو مناسبی جمع‌آوری، بسته‌بندی و در میان نیازمندان تقسیم کرد، جای امیدواری است. هرچند که ممکن است غذاهای اضافی، غذاهای دست‌دوم باشند، اما باز هم مرتب کردن این غذاها و رساندنشان به دست نیازمندان واقعی، بهتر از دور ریختن آنهاست چون ممکن است همین افراد نیازمند و آسیب‌دیده، غذای دورریز شما را از سطل‌های زباله بردارند و بخورند. پس چه بهتر که خود ما به شکل مناسب‌تری این غذاهای دست‌دوم را هم به آنها برسانیم.
 

 
کاظمی با اشاره به این که سبدهای غذایی هم از سوی ما به برخی خانواده های نیازمند توزیع می شود می گوید: با جا افتادن این حرکت خوشبختانه خیلی از مردم که تمایل به پخش نذورات دارند حتی دیگ های نذری را هم با همین نیت طبخ و در اختیار ما قرار می دهند.
وی می گوید: به‌جز غذا، سعی می‌کنیم لباس، کولر و وسایل دست‌ دوم مردم را هم جمع‌آوری و با شکل مناسبی به دست این افراد نیازمند برسانیم.
کاظمی با اشاره به این نکته که تلاش داریم این فرهنگ در قالب یک موسسه رسمی و دائمی در سطح شهرستان ایرانشهر فعالیت کند گفت: با هماهنگی دفتر امام جمعه محترم شهرستان و اداره بهزیستی از هر خیر علاقه مندی که تمایل به برعهده گرفتن مسئولیت این صندوق خیریه را دارد دعوت می کنیم با ما همکاری نماید.
خیر ایرانشهر افزود: اگر تمایل به ارسال غذاهای اضافی خود برای رساندن آنها به نیازمندان داشتید با ما به شماره 09153139346 تماس بگیرید.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۵۳۱۷
مرجع : پهره


ارسال