پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ,9 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۳
از ادعا تا واقعیت کارآمدی زنان در کابینه دولت؛
جانبداری از زنان تنها یک استفاده ابزاری در موقعیت های خاص
 
مردم شهرستان ایرانشهر با انتقاد از عدم موفقیت بانوان در کابینه دولت یازدهم؛ جانبداری هدفمند از زنان در موقعیت های خاص مثل انتخابات را تنها یک وسیله برای رسیدن به هدف می دانند.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از پایگاه خبری پهره؛ شروع فعالیت سیاسی زنان در ایران متعلق به بعد از انقلاب است که در این میانه واکنش نیروهای سیاسی داخل حاکمیت نظام البته با حفظ و کرامت جایگاه زنان به این موضوع متفاوت بوده است.
در نگاهی کلی به تاریخچه ورود زنان به سمت‌ها و مشاغل حساس در ایران در می یابیم برای اولین بار مرضیه وحید دستجردی با رای اعتماد مجلس به عنوان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در کابینه دولت دهم شروع به فعالیت کرد اما بکار گیری زنان در سمت وزارت کابینه یازدهم دنبال نشد و دولت اعتدال در این‌باره راه دولت اصلاحات را پیموده و صرفاً به ارائه برخی وعده‌ها به جامعه زنان پرداخت.
دولت یازدهم در حالی کار خود را شروع کرد که تنها برخی از معاونت‌های آن به زنان رسید و سمت وزارت در آن خبر نبود.
البته حضور زنان در کابینه دولت یازدهم با توجه به عدم دستیابی به دستاوردهای ملموس همچنان مورد انتقاد است؛ در همین زمینه یکی از شهروندان ایرانشهر در پاسخ به این سوال که زنان کابینه دولت فعلی را می شناسید گفت: آوازه شهرت خانم ابتکاررئیس محیط زیست کشور را با توجه به بی اعتنایی که به آلوده ترین شهر جهان در شمال سیستان و بلوچستان و از دست رفتن تالاب جازموریان در جنوب استان را کمتر کسی است که در استان نشنیده باشد.
 

 
رئیسی در پاسخ به این موضوع که از نظر شما حضور زنان در کابینه دولت بر چه مبنایی است گفت: به طور قطع هر ایرانی از کسب موفقیت بانوان کشورش در جامعه استقبال می کند اما به نظر می رسد در سال های اخیر از نام زنان تنها به عنوان یک ابزار کاربردی برای کسب آرای تاییدیه در انتخابات استفاده می شود چرا که در این چهار سال با توجه به روی کار بودن زنان در کابینه دولت یازدهم عملا اقدامی که دلگرم کننده باشد را شاهد نبودیم و حضور فیزیکی آنها را در کنفرانس ها و سمینارها تنها به عنوان تابلویی از حقوق زنان مشاهده می کنیم و لاغیر.
خانم میری از شهروندان ساکن ایرانشهر که در حرفه معلمی مشغول است به خبرنگار پهره گفت: متاسفانه در سیاست زنان تنها وسیله ایی برای رسیدن به هدف هستند.
وی افزود: خیلی از افراد جامعه هستند حتی نام و مسئولیت زنان کابینه دولت را بعد از چهار سال نمی دانند که این خود بزرگترین ضعف بدنه دولت در عدم کارآمدی بانوان کابینه است که باید دید با گذشت دوران انتخابات و فرا رسیدن موسم چینش کابینه؛ دولت دوازدهم چه چیز را ملاک انتخاب قرار خواهد داد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۵۳۷۰


ارسال