سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ,16 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۵
گفت و گوبا شاعر منتخب سیستان و بلوچستان؛
"خوش آمدید بلوچ "اولین سخن رهبری به من بود/ رهبری سلام ویژه ای به مردم سیستان و بلوچستان ابلاغ کردند
 
شاعر منتخب سیستان و بلوچستان از خاطرات شیرینش در دیدار با رهبرمعظم انقلاب در مراسم شعرخوانی شعرای کشور گفت: چهره نورانی ایشان بی نظیر بود،"خوش آمدید بلوچ" اولین چیزی بود که رهبر به من گفتند برای من خیلی لذت بخش بود خصوصا این که با دیدن لباس محلی من فرمودند چقدر این لباس زیبا من را یاد خاطرات شیرینم در ایرانشهر انداخت.
به گزارش عصر هامون؛ به نقل از  پهره، هرساله شاعرانی از سراسر کشور با رهبر معظم انقلاب در ماه مبارک رمضان دیدار می کنند و امسال نیز 5 تن از شاعران استان در این دیدار حضور داشتند.
محمد یاسین جلالزهی یکی از شاعران حاضر در این دیدار در گفت و گو با خبرنگار پهره با ابراز خرسندی از اینکه به دیدار رهبر انقلاب دعوت شده بود، اظهار کرد: این سفر تجربه خیلی خوبی بود و اگر لازم بود پای پیاده و با دل و جان به این دعوت لبیک می گفتم.
این لباس زیبا من را یاد خاطرات شیرینم در ایرانشهر انداخت
وی با اشاره به این که دیدار با رهبر مسلمین جهان اتفاق کمی نیست، افزود: این که بتوانی از نزدیک دست ایشان را بگیری و ایشان با خوشرویی بگویند "خوش آمدید بلوچ" برای من خیلی لذت بخش بود خصوصا این که با دیدن لباس محلی من فرمودند چقدر این لباس زیبا من را یاد خاطرات شیرینم در ایرانشهر انداخت برایم خیلی جالب بود.
رهبر انقلاب: دلتنگ شما هستم؛ انشالله فرصت شود باز هم به آن مناطق ارزشی سر بزنم
شاعر جوان جنوب سیستان و بلوچستان ادامه داد: در ابتدای این دیدار به رسم امانت سلام گرم خانواده شهدا و مردم انقلابی ایرانشهر و بمپور و دلگان را به محضر ایشان رساندم و ایشان هم در پاسخ با لبخندی دلنشین دستی به محاسن کشیدند و فرمودند بسیارعالی، سلام گرم مرا هم به مردم عزیز ایرانشهر، بمپور، دلگان و همه استان  برسانید و بگویید دلتنگ شما هستم؛ انشالله فرصت بشود باز هم به آن مناطق ارزشی سر بزنم. 
جلالزهی با اشاره به این نکته که در این دیدار بنده دو شعر؛ یکی با حال و هوای دوران تبعید معظم له به ایرانشهر و دیگری مدح مقام شهید یاسر بهشتی و شهید ولی فتح مرادی تقدیم رهبری کردم، گفت: مقام معظم رهبری شاعر خیلی خوبی هستند و به اشعار شاعران حاضر در جلسه نقدهای سازنده ای هم داشتند؛ گاها با شوخی سربه سر شعرا می گذاشتند و با نشاندن لبخند بر لب حاضرین فضا را دوستانه تر می کردند.
 

 
کتاب های فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان را تقدیم رهبر کردم
وی با اشاره به این که چهره نورانی، نجابت و خوشرویی حضرت آقا نظرهمه حاضران را به خود جلب کرده بود، بیان داشت: در این دیدار صمیمی دو جلد کتاب "ازعشق تا شهادت" زندگی نامه شهید یاسر بهشتی و کتاب "بچه های حاج قاسم" اثر سردار حسین معروفی را تقدیم آقا کردم و از دست ایشان سه چفیه متبرک هدیه گرفتم؛ از خداوند می خواهم بار دیگر توفیق این دیدار را نصیبم کند.
شاعر جوان سیستان و بلوچستان در ادامه با اشاره به این که در این دیدار چهره های فعال ادبی کشور حضور داشتند، بیان داشت: خدا را شاکرم مزد حضور و فعالیت های مثبت و مستمرم را در همایش ها و انجمن های مختلف ادبی کشور گرفتم و بعد از بررسی رزومه ادبی به این همایش دعوت شدم.
مهمان نوازی های مردم استان در خاطر رهبرانقلاب ماندگار است
جلالزهی به فرصت ویژه ایی که در پایان این دیدار نصیبش شده بود نیز اشاره ایی کرد و گفت: وقتی از نزدیک محضر ایشان رسیدم با بوسیدن دست ایشان به حضرت آقا گفتم مردم در بلوچستان از رهروان شما هستند و تا پای جان در خط و آرمان های شما قدم بر می دارند و سلام گرمشان را پذیرا باشید که ایشان هم با ابلاغ سلام گرمی بیان داشتند ما هم دلتنگ شما هستیم و مهمان نوازی های شما در خاطر ما هست.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۵۴۸۵


ارسال