پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ,13 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۰
شدت گرما ساعات کار شهرستان ایرانشهر را کاهش داد
 
ساعت کاری ادارات در هر شهر استان بر اساس افزایش دما بین 47 تا 50 درجه یا بیشتر از 50 درجه بین یک تا 2 ساعت کاهش می یابد.
به گزارش عصر هامون؛ به نقل ازپهره؛ در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران سیستان و بلوچستان موضوع کاهش و  تقلیل ساعت کار ادارات با افزایش شدید گرما مورد بررسی قرار گرفت.
در این نشست با جمع بندی نظرات مختلف در نهایت مقرر شد در روزهایی که دمای هوا بین 47 تا 50 درجه است پایان ساعت کار ادارات یک ساعت و در روزهایی که دما بیش از 50 درجه است 2 ساعت زودتر باشد.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان در این خصوص گفت: با توجه به افت ولتاژی که در مناطق مختلف سیستان و بلوچستان در چند وقت اخیر به دلیل گرمای شدید هوا داشتیم با هدف مدیریت انرژی در ادارات و انتقال این انرژی برای مصرف شهروندان این تصمیم گرفته شد.
غلامرضا اربابی ضمن اشاره به این نکته که با اجرای این تصمیم تغییری درساعت آغازین ادارات ایجاد نمی شود بیان داشت: هر شهری که در سیستان و بلوچستان با این وضعیت مواجه شود این دستورالعمل برای آن قابلیت اجرا دارد.
هواشناسی شهرستان ایرانشهر هم به دنبال این نشست طی نامه ایی حداکثر درجه حرارت هوا در روزهای 23 خرداد لغایت 25 خرداد ماه جاری را به حدود 47 الی 50 درجه سانتیگراد اعلام کرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۵۵۴۰


ارسال