سه شنبه ۱ تير ۱۴۰۰ ,22 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
در فاصله دو ماه، دو ترانس موتور پمپ آب شرب روستای چاه جمال ایرانشهر به سرقت رفت و آب این روستا را به طور کامل قطع کرد.
به گزارش عصر هامون؛ به نقل از  پهره؛   گزارش  " قطعی ده روزه آب روستای چاه جمال ایرانشهر/ وقتی تاوان عدم حفاطت از بیت المال را مردم پس می دهند" دو ماه پیش از این پایگاه خبری رسانه ایی شد و به دنبال آن ترانس های برق در محل نصب و آب روستا دوباره وصل شد.
اما صبح امروز تعدادی از ساکنان روستای چاه جمال ایرانشهر با گلایه از تکرار این رویه با درمیان گذاشتن مشکلات فراوانی که برای اهالی روستا پیش آمده از مسئولین رسیدگی قطعی این موضوع را خواستار شدند.
یکی از ساکنان روستای چاه جمال ایرانشهر به خبرنگار پهره گفت: این شرایط غیر قابل تحمل است چرا اقدامی موثر برای این قطعی های مکرر آب این روستا انجام نمی شود.
 

مرادی گفت: از آنجا که در فصل بهار؛ تابستان بالای 50 درجه را در این شهرستان می گذرانیم چرا نیازهای اولیه ی زندگی که می شود جلوی خسارت آفرینی آن را گرفت از سوی مراجع مرتبط مثل اداره آب، فرمانداری، نیروی انتظامی گرفته نمی شود و مردم به اجبار با زبان روزه باید این شرایط را متحمل می شوند.
دهیار روستای چاه جمال ایرانشهر هم با اشاره به این که دو ترانس موتورهای آب شب گذشته از سوی سارقین به سرقت رفته است گفت: این دو ترانس تنها منبع تامین کننده برق موتورهای آب روستای 12 هزار نفره چاه جمال بوده که در حال حاضر روستا را با قطعی کامل آب رو به رو کرده است.
 

عبدالغنی شهلی بر افزود: علت قطعی متعدد آب این روستا به طوریکه در فاصله یک سال چهار ترانس از مدار خارج می شود، سرقت های سریالی سارقان در این روستا است که متاسفانه از سوی مسئولین جدی گرفته نمی شود و هر بار خسارت می آفریند.
وی گفت: از آنجا که ترانس های موتور آب روستا در فاصله یک کیلومتری قرار دارند؛ علی رغم  درخواست استقرار نگهبان؛ اداره آب ایرانشهر از این موضوع سرباز زده و به دنبال آن نبود گشت های انتظامی هم مزید بر علت شده است.
گفتنی است؛ به گفته اهالی روستا مجهز نبودن ترانس های موتور های آب روستا و اماکن خصوصی به تجهیزات ایمنی مثل نگهبان، دوربین مداربسته، عدم استفاده از چراغ های روشنایی از جمله علل تکرار سرقت های متعدد در این روستا با جمعیت بالاست که می طلبد با نگاه ویژه ایی جلوی بروز این قبل اتفاقات گرفته شود.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۵۸۰۱


ارسال