پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ ,28 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۱
اظهارات مسئولین و علمای سیستان و بلوچستان در حاشیه راهپیمایی روز قدس؛
استکبار مداری عمرش به پایان رسیده و فصل استکبار ستیزی است/ قدس روز دفاع از مظلوم و مبارزه علیه ظلم است
 
مسئولین و نمایندگان سیستان و بلوچستان با حضور در راهپیمایی روز قدس بیزاری خود از رژیم اشغالگر قدس و حمایت‌شان از مردم مظلوم فلسطین را اعلام کردند.
به گزارش خبرنگار عصرهامون، صبح امروز مسئولین و نمایندگان سیستان و بلوچستان همراه روزه‌داران سیستانی و بلوچ و مسلمانان سراسر دنیا با حضور در راهپیمایی روز قدس بیزاری خود را از رژیم اشغالگر قدس نشان دادند.

استکبار مداری عمرش به پایان رسیده و فصل استکبار ستیزی است
آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون ضمن تقدیر از بصیرت و آگاهی مردم شریف و جامعه اسلامی افزود: هر سال شاهد حضور با شکوه و جمعیت انبوه مردم برای هم نوایی با مردم مظلوم فلسطین و دفاع از کیان قبله نخست مسلمین  هستیم.
وی در ادامه سفر اخیر ترامپ به عربستان را فراخوانی بعضی از روسای کشور های مزدور و منزوی کردن ایران، تحت شعاع قرار دادن ماجرای فلسطین و اولویت بخشیدن به منافع اسرائیل  عنوان و تصریح کرد: وقایع پیش آمده حساسیت مردم را نسبت به روز جهانی قدس بیشتر کرد و باعث حضور با شکوه تر و عظمت تر مردم و خلق حماسه جدید برای دفاع از فلسطین شد.
آیت الله سلیمانی خاطر نشان کرد: امروز دفاع از فلسطین به گونه ای است که اگر دنیای استکبار پنبه از گوش و عینک از چشم بردارد باید به این حقیقت اعتراف کند که امروز جامعه اسلامی جامعه ای نیست که دنیای استکبار بتواند اراده خود را زور مدارانه بر مردم تحمیل کند.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: امروز بیداری، آگاهی و هوشیاری و احساس همبستگی مردم در حدی است که دیگر مسئله به اصطلاح استکبار مداری عمرش به پایان رسیده و فصل استکبار ستیزی است.

افسانه شکست ناپذیری اسرائیل در هم شکسته و پیشرفت اراده مسلمانان پیرو اسلام ناب محمدی است
وی در ادامه ضمن قدردانی از نیروهای مسلح افزود: از سپاه بابت موشک باران مقر داعش و عملیات دفاعی چابهار توسط نیروهای گمنام امام زمان و عملیات سبزپوشان غیرتمند مان در قصرقند صمیمانه متشکریم.
وی با بیان اینکه این عملیات های پیروزمندانه نشان از سیستم اطلاعاتی و امنیتی قوی دارد، اضافه کرد: روز جهانی قدس روز میثاق با امام امت و آرمان های دینی است که امروز این حضور خبر از این می دهد که مسئله فلسطین مسئله داخلی نیست بلکه مسئله جهانی و اسلامی است که نه تنها ایران اسلامی بلکه کشور هایی همچون ترکیه، تانزانیا، پاکستان، افغانستان و عراق و دیگر کشور های اسلامی در این روز از آرمان فلسطین حمایت می کنند.
آیت الله سلیمانی با بیان اینکه امروز پیام امام یک پیام تمام عیار جهانی و  اسلامی است، گفت: دنیای استکبار فهمیده که رژیم صهیونیستی رو به زوال است و هرچه می گذرد از قدرت و ابهت آن کاسته می شود و افسانه شکست ناپذیری اسرائیل در هم شکسته و جهان آگاه شده که پیشرفت اراده مسلمانان پیرو اسلام ناب محمدی هستند.
  نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در ادامه با بیان اینکه گروه های تکفیری آموزش های خود را توسط اسرائیل و حمایت پشت پرده خود را از طریق اسرائیل و آمریکا می بینند، اضافه کرد: گروه های تکفیری حتی یک گلوله به سمت اسرائیل پرتاب نکردند ولی زیر ساخت های کشور های خط مقدم دفاع و مقاومت را به هم ریختند که این نشان می دهد که این ها سر در آخور اسرائیل و استکبار دارند که به زودی همچون اربابان خود نابود می شوند.

 

راهپیمایی امسال چون سال 88 پاسخی کوبنده به دشمنان است
علیم یار محمدی نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به شرایطی که در منطقه  و دنیا حاکم است، افزود: راهپیمایی روز قدس امسال همچون راهپیمایی سال 88 مردم جواب دندان شکنی به استکبار و ایادی منطقه می دهند.
وی در ادامه با اشاره به عملیات سپاه در شهرستان قصر قند، اظهار داشت: این عملیات نشان از امادگی و اقتدار نیروهای سپاه می دهد که جواب خوبی به دشمنان نظام بود که بدانند ما در تمام مرز های خود با اقتدار آماده هستیم.

حضور مردم در روز قدس پس از دستگیری گروهک های تکفیری حائز اهمیت است
مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه مسجد مکی زاهدان  در حاشیه راهپیمایی روز قدس زاهدان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون گفت: حضور مردم در روز قدس پس از دستگیری گروهک های تکفیری بسیار حائز اهمیت است.

وی حضور چشمگیر و پرشور مردم اعم از شیعه و سنی را نشان دهنده وحدت و حمایت از مردم مظلوم فلسطین عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به تحولات منطقه و دستگیری چند گروهک تکفیری در اطراف ایران  این حضور بسیار حائز اهمیت است.

ارتباط کشورهای اسلامی با اسرائیل صحیح نیست
وی با اشاره به اینکه حضور چشمگیر مردم در راهپیمایی روز قدس جهانیان را متحیر کرده است، ادامه داد: امروز علی رغم اینکه هوا گرم است مردم با زبان روزه آمده اند تا با شعارهای کوبنده ای که سر می دهند حمایت خود از مردم مظلوم فلسطین را اعلام و به این اقدام دشمنان به ویژه آمریکا اعتراض کنند.
امام جمعه مسجد مکی زاهدان خاطر نشان کرد: در چنین شرایطی که منطقه با آن مواجه است ارتباط برخی کشورهای اسلامی با اسراییل صحیح نیست زیرا جواب اشغالگران اعتراض است.
ملت ایران خستگی پذیر نیستند
علی اصغر جمشید نژاد معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان در حاشیه راهپیمایی روز قدس در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با بیان اینکه راهپیمایی روز قدس نشان همبستگی و اتحاد مسلمین و حمایت از مظلومان است، اظهار داشت: روز قدس در نهاد جمهوری اسلامی دفاع از مظلوم و مبارزه علیه ظلم بوده است.
وی گفت: این روز از ابتدا یکی از نیت های بنیانگذار کبیرانقلاب بوده است که در ادامه و استمرار انقلاب مردم نشان دادند هیچوقت خستگی پذیر نیستند و تا رسیدن به صلح همراه با عدالت این راه را ادامه خواهند داد.

 قدس روز دفاع از مظلوم و مبارزه علیه ظلم است
معاون سیاسی اجتماعی استاندار با بیان اینکه امسال همچون سالیان گذشته مردم در صحنه حضور پرشوری داشتند، ادامه داد:  مردم ایران از زمان پیروزی انقلاب در یک شکل مشخص حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین نشان داده و به صحنه آمدند تا بگویند دست از حمایت مردم مظلوم فلسطین بر نمی داریم.
دشمن هیچ غلطی نمی تواند بکند 
سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی سیستان وبلوچستان در حاشیه مراسم راهپیمایی روز قدس در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون گفت: دشمنان بدانند با قدرتمندی و توانی که در نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی کشور ایران وجود دارد و از طرفی نیز با همراهی و گوش به فرمانی این نیروها از فرمانده کل قوا و پشتوانه و حمایت مردم در هیچ زمانی احدی از دشمنان و استکبار جهانی نمی توانند هیچ غلطی انجام دهند.

نیروهای مسلح گوش به فرمان ولی فقیه هستند
وی ادامه داد: با اشراف اطلاعاتی و نظارتی که بر روی دشمن داشته و از طرفی ضربات مهلکی که به آنها می زنیم ثابت کردیم که دشمن هیچ غلطی نمی تواند بکند.
سردار رحیمی بیان کرد: حضور مردم با زبان روزه در این گرمای هوا نشان داد تا آخر این راه را ادامه داده و شعارهای کوبنده "مرگ برآمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" سر خواهیم داد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۵۸۳۲


ارسال