شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ,4 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۷
واکنش نمایندگان مجلس به حمایت دولت فرانسه از منافقین؛
ظریف باید در اعتراض به اجلاس منافقین پاریس را ترک می کرد/ کشورهایی همچون فرانسه هیچوقت قابل اعتماد نبوده اند
 
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر امور خارجه از مذاکرات فقط لبخند زدن را به خوبی مسلط است، عنوان کردند: کشورهایی همچون فرانسه هیچوقت قابل اعتماد نبوده اند.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصرهامون، در حالی چندی پیش وزیر خارجه به فرانسه سفر کرد که همزمان با سفر وی دولت فرانسه اقدام به برگزاری اجلاس منافقین و جا دادن منافقین تروریست در این کشور کرد که این توهین باعث واکنش نمایندگان مجلس شورای اسلامی سیستان و بلوچستان شد.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر امور خارجه از مذاکرات فقط لبخند زدن را به خوبی مسلط است، عنوان کردند: کشورهایی همچون فرانسه هیچوقت قابل اعتماد نبوده اند.
 
وزیر امور خارجه از مذاکرات فقط لبخند زدن را به خوبی مسلط است
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی مسئولان فکر می کنند لبخند زدن با غربی ها و گفت و گو با آنها راهکار رفع مشکلات است اما در حقیقت غربی ها قابل اعتماد نیستند.
حسینعلی شهریاری در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون در خصوص حضور وزیر امورخارجه کشور در فرانسه و برگزاری اجلاس منافقین با حضور چهره های سرشناس آمریکا و عربستان اظهار داشت: برخی مسئولان فکر می کنند گفت و گو با غربی ها و لبخند زدن راهکار حل مشکلات است اما در حقیقت غربی ها قابل اعتماد نیستند.
وی گفت: اگر فرانسوی ها خواهان رعایت حقوق بشر، مبارزه با تروریسم ها و یا دفاع از انسان های بیگناه بودند حداقل به احترام حضور وزیر امور خارجه ایران مانع برگزاری این اجلاس می شدند لذا  این اجلاس نشان از غیرمنطقی بودن این افراد داشت و اینکه مسئولین ما نباید الکی به غربی ها دلخوش کرده زیرا غربی ها هیچوقت مارا قبول نداشته و نخواهند داشت.
 
ظریف باید در اعتراض به اجلاس منافقین پاریس را ترک می کرد
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما باید عزت و مصلحت خود را همیشه مدنظر قرار دهیم تا جایگاه رفیع جمهوری اسلامی حفظ شود و به اصطلاح ارزان خود را نفروشیم.
وی بیان کرد: افرادی که علی رغم این رفتارهای متناقض هنوز مدافع غربی ها هستند همان لیبرال هایی می باشند که امیدشان به غرب است.
شهریاری تصریح کرد: مسئولین ما باید هوشیار باشند زیرا نظام ما پابرجا و استوار است و از طرفی به قدری قدرتمند است که اگر جاسوسی در نقطه ای قصد نفوذ داشته باشد را به موقع شناسایی و با آنها برخورد می کند تا آسیبی جدی به مملکت وارد نشود.
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: در پی برگزاری چنین اجلاسی وزیر امور خارجه باید اعتراض و بلافاصله پاریس را ترک می کرد که متاسفانه وی از مذاکرات فقط لبخند زدن را به خوبی مسلط و آشنا است.
 
وزارت امور خارجه عملکرد فرانسه را مورد نقد قرار دهد
حبیب الله دهمرده نماینده مردم سیستان درمجلس شورای اسلامی در گفتگو با ندای هیرمند بیان داشت: نشست تروریست ها در کشور فرانسه همزمان با حضور دکتر ظریف وزیر امور خارجه کشورمان از جهات مختلفی قابل بررسی است.
وی افزود:  کشور فرانسه که میزبان تروریست ها بوده  قطعاَ از این نشست اطلاع داشته است؛ لذا سوالی  مطرح می شود که آیا دکتر ظریف نیز از این نشست اطلاع داشته است یا خیر؟
دهمرده تصریح کرد: اگر وزارت خارجه کشورمان از نشست تروریست ها اطلاع داشته؛ نباید در فرانسه حضور بهم میرساند و اگر اطلاع نداشته اند هم باید در همان جلسه این نشست را محکوم می کردند.
نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مسائل دیپلماسی از جایگاه ویژه و برجسته ای برخوردار است لذا این مسائل قابل بررسی خواهد بود .
نماینده مردم زابل، هیرمند، هامون، زهک ونیمروز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:وزارت امور خارجه کشورمان با دیپلماسی ویژه عملکرد دولت فرانسه را در این خصوص مورد نقد قرار دهد و به شدت به آنها اعتراض کند.
 
وزارت خارجه باید اقتدار بیشتری در مسائل بین المللی از خود نشان دهند
علي كرد نماينده مردم شهرستان خاش و عضو كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با اشاره به سفر وزير خارجه كشورمان به كشور فرانسه و ديدار با مقامات عالي سياسي اين كشور، اظهار كرد: وزارت خارجه و دولت بايد اقتدار بيشتري از خود نشان دهند و نبايد اين اقدام انجام مي شد چرا كه فرانسه بزرگترين اقدامات تروريستي را بر عليه ملت غيور ايران اسلامي در همين ايام در تابستان سال 1360 انجام دادند.
وي با اشاره به حضور ظريف در نشست سالانه سازمان منافقين در پاريس، بيان كرد: متاسفانه كشور فرانسه همواره رفتار ناشايستي با ايران دارد و ما قراردادهاي ميلياردي با اين كشور مي بنديم و شاهد هستيم كه كشور فرانسه براي منافقين كوردل كه منفور همه هستند همايش برگزار كرده و جاي تاسف و تامل دارد كه مسئولين برجسته كشوري نيز در اين مراسم سخنراني كردند.
 
وزارت خارجه در خصوص حادثه منا هیچ اقدام مثبتی انجام نداده است
كرد با اشاره به عدم پيگيري وزارت امور خارجه در حادثه منا، تصريح كرد: وزارت امور خارجه كه وظيفه پيگيري مسائل بين المللي را دارد متاسفانه در بسياري از مواقع و به خصوص حادثه منا هيچ اقدام مثبتی را انجام نداده و شاهد هستيم كه همچنان با كشورهایي كه عليه ايران سرناسازگاري دارند همكاري و ديدار مي كند.
نماينده مردم شهرستان خاش در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه سياستمداران فرانسه راه خصمانه آمريكاييان را انجام مي دهند، گفت: برگزاري نشست هاي صلي با منافقين نشان مي دهد كه دولت غربي تمايلي به پيشرفت ايران اسلامي ندارد و بايد مسئولان وزارت خارجه در اين خصوص تفكر و تامل و از حضور در اين نشست ها خودداري كنند.
 
دستگاه دیپلماسی انفعال را کنار بگذارد
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بيان اينكه دستگاه ديپلماسي ايران اسلامي بايد انفعال را كنار بگذارد و با قدرت بيشتري در اين خصوص فعاليت كند، اذعان كرد: وزارت امور خارجه نبايد به بي مهري هاي فرانسه و حوادث تروريستي سال 60 لبخند بزند و با مقامات اين كشور ديدار مي كرد.
كرد با بيان اينكه فرانسه گرگي در لباس ميش است، اظهار كرد: نبايد دولت فرانسه به منافقين اجازه برگزاري نشست گروهك هاي ترويستي در پاريس را مي داد و اين حركت فرانسه جاي تاسف دارد و بايد وزارت خارجه و دولت جواب دندان شکنی به آنها بدهند تا این اقدامات ادامه نیابد.
 
قرارداد 5 میلیارد دلاری با یک شرکت فرانسوی خاین، سرمایه گذاری و تعامل نیست
نماينده مردم شهرستان خاش با بيان اينكه كشور فرانسه سياست يك بام و دو هوا دارد، اظهار كرد: دولتمردان نبايد قرارداد 5 ميليارد دلاري را با شركت فرانسوي توتال كه سابقه خيانت را نيز در كارنامه خود دارد انعقاد مي كردند.
وي با بيان اينكه انعقاد قرار داد با شركت توتال تعامل يا سرمايه گذاري نيست، تصريح كرد: اين شركت همواره در پي تثبيت اهداف نامشروع خود در منطقه و ايران اسلامي است.
 
قرارداد شرکت توتال به دلیل دهن کجی کشور فرانسه باید ملغی یا به تعویق افتد
كرد با بيان اينكه مسئولان بايد كمي بيشتر به اقدامات و تعاملات خود در سياست خارجي دقت كنند، اذعان كرد: ايران بايد همان گونه كه در روابط خود با فرانسه در پي تحكيم است در برابر پايبند نبودن كشورهاي اروپايي نيز به صورت مقتدرانه و با جديت اقدامات لازم را انجام دهد.
وي اظهار كرد: اصل قرارداد شركت توتال خلاف قوانين و نامشروع است و بايد اين قرارداد به دليل دهن كجي كشور فرانسه و حمايت از منافقين به تعويق بيافتد و عزت و منافع ملت ايران اسلامي حفظ شود و پاسخ توهين فرانسه به ايران اسلامي داده شود.
 
کشورهایی همچون فرانسه هیچوقت قابل اعتماد نبوده اند
نماینده اسبق چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: کشورهای آمریکا و فرانسه همواره درصدد مقابله با اسلام بوده اند و اینکه بخواهند با مذاکره مشکلشان را حل کنند غیرقابل باور است.
یعقوب جدگال در گفتگو با چهاربهاران، اظهار کرد: دشمن هیچگاه از فتنه گری دست برنمی دارد و اعتماد به او اشتباه است و اینگونه حوادث هرگز مانع حرکت ملت به سوی آرمان هایش نمی شود.
وی افزود: به دنبال عهد شکنی غربی ها  نفرت مردم ایران از دشمنان بیشتر و عزم راسخ مردم در حفظ وحدت و اتحاد افزون تر می شود بطوریکه جمهوری اسلامی ایران انتقام سختی را در سوریه و عراق از تروریست ها خواهد گرفت و اسلام واقعی همان ظلم ستیزی و حمایت از مظلوم است.
 
غربی ها دستشان در یک کاسه است
وی ادامه داد: ما باید به خود کفایی و رشد و بالندگی از طریق دست به زانوی خود بردن برسیم و به سمت بیگانگان دست درازی نکنیم چراکه در نشست ها و مذاکرات قبلی ایران با کشورهایی همچون فرانسه مشخص نشد هیچ پایبندی جود ندارد.
نماینده قبلی چابهار اذعان کرد: امروزه باید بفکر منافع اسلام بود و جلوی تفکرات ضد دینی را در هر نقطه از جهان گرفت و مانع پیشروی دشمن شد.
وی تاکید کرد: همچنین روحیه مصرف گرایی و اشراف گری باعث می شود فقرا را فراموش کنیم و مومنان همیشه در معرض امتحان الهی هستند در عین حالی همه باید با اقتصادمقاومتی دست یکدیگر را برای رشد و ترقی بگیریم.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۰۳۵


ارسال