جمعه ۱ تير ۱۳۹۷ ,22 June 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۱
گزارش میدانی عصرهامون از مصاحبه با بانوان زاهدانی:
چرا حجاب با چادر را انتخاب کردم؟
 
برخی بانوان محجبه استان چادر را حجاب برتر دانستند و عنوان کردند : بر اساس تحقیقات حجاب را برگزیدند تا از نگاه های نامحرم محفوظ باشند.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصرهامون، به مناسبت هفته حجاب و عفاف خبرنگار عصرهامون با حضور در جمع بانوان سیستان و بلوچستان علت انتخاب چادر به عنوان حجاب برتر را پرس و جو کرد.
 
نوری یکی از بانوانی که چادر را به عنوان حجاب برتر انتخاب کرده بود، با بیان اینکه چادر را برای امنیت خودم استفاده می کنم، اظهار داشت: همانطور که در روایات ما آمده برای اینکه زن از همه جوانب بالاخص نگاه نامحرم حفظ شود باید حجاب داشته باشد.
وی با بیان اینکه حجاب تنها به چادر ختم نمی شود، افزود: پوشیدن مانتو بلند که برجستگی بدن را به نمایش نگذارد نیز حجاب است ولی چادر بهترین پوشش است.
این بانوی محجبه با بیان اینکه چادر را از سال سوم دبستان انتخاب کردم، ادامه داد: پدرم روحانی بودند ولی اصلا اجباری در اینکه چادر بپوشیم نداشتند بلکه می گفتند هر جور خودتان تمایل دارید و خودم چادر را انتخاب کردم.
وی با اشاره به گفته های حجت الاسلام قرائتی گفت: باید حفظ حجاب با تحقیق انتخاب شود بعد چادر یا روسری را روی سرش بگذارد.
نوری در ادامه خطاب به زنان و دختران جامعه توصیه کرد: چادر واجب نیست اصل حجاب انسان است و اینکه شخص خود را از نامحرم حفظ نماید.
وی با بیان اینکه در جامعه امروز برخی از چادر سوء استفاده می کنند، خاطر نشان کرد: برخی چادر می پوشند ولی آرایش می کنند که این نوعی بی احترامی به افراد چادری است.
 
آذر خرداد بانوی محجبه دیگری گفت: اینکه یک خانم حجاب را انتخاب می کند به خاطر تکلیفی است که احساس می کند  ما روایات داریم که بانوان به چه شکلی در جامعه حاضر شوند تا برجستگی های بدنشان نمایان نشود.
وی با اشاره به داستان حضرت یوسف و زلیخا ادامه داد: حجاب چشم یوسف باعث شد تا به گناه نیفتد و خود را از گناه حفظ نماید .
این بانوی محجبه با بیان اینکه بانوان خود به دنبال دلایل حفظ حجاب بروند و تحقیق نمایند، اظهار داشت : چادر هم از نظر علمی و هم از نطر روایات فایده دارد.
 
بانوی دیگری با بیان اینکه فلسفه حجاب یک اصل اساسی اسلام است، گفت: قبل از اسلام و در تمام ادیان الهی حجاب یک فلسفه بوده برای همین همه ادیان الهی این کار را انجام می دادند اما اکنون چون دشمنان اسلام زیاد شده معمولا روی حجاب مانور می دهند و به دنبال حذف حجاب هستند.
این بانو با بیان اینکه همه کشور های غیر مسلمان حجاب داشتند اما حالا حجاب کم شده، اضافه کرد: حجاب به منزله صدفی برای مروارید است ، شخصیت انسان و زن مثل یک صدف است و نباید در برابر آلودگی ها قرار بگیرد .
وی با بیان اینکه از سن تکلیف حجاب را دوست داشتم، تصریح کرد: با خواندن منابع حجاب را انتخاب کردم و به دختران توصیه می کنم که شخصیت زن چیزی نیست که در برابر نگاه های آلوده مردم قرار بگیرد لذا لازم است حجاب خود را حفظ کنند.
 
مهدیه نعمیمی دختر 12 ساله زاهدانی با بیان اینکه چادر را از حضرت زهرا(س) الگو گرفتم، گفت: از 4 سالگی چادر می پوشیدم و از دختران جامعه می خواهم حجاب داشته باشند.
وی ادامه داد: زنان با حجاب زیباتر هستند و با حجاب ما از حضرت زهرا(س) یاد می گیریم راه ایشان را ادامه دهیم.
 
شه بخش با بیان اینکه چادر را انتخاب کردم چون حجاب کاملی است، اضافه کرد: ممکن است با مانتو و مقنعه حجاب داشته باشیم ولی حجاب برتر و بهتر چادر است چرا که ممکن است با مانتو برخی از قسمت های بدن ناخواسته در معرض دید قرار بگیرد.
وی با بیان اینکه چادر یک پوشش کامل و جامع است، اظهار داشت: هیچ برجستگی از بدن با چادر به نمایش گذاشته نمی شود و با چادر احساس آرامش و امنیت داریم.
وی در ادامه خطاب به بانوان گفت: درست است که ما باید به زیبایی های خود اهمیت بدهیم اما باید در نظر داشته باشیم این زیبایی ها مخصوص چه کسانی است ایا مخصوص همه افراد است که از زیبایی های یک دختر لذت ببرد.
این بانوی محجبه افزود: آن چه دین ما به ما گفته و سرلوحه دین است زیبایی های زن فقط مخصوص کسانی است که مجاز به دیدن این زیبایی ها هستند نه تمام افراد جامعه که به قصد لذت و سوء قصد به انسان نگاه می کنند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۳۴۷


ارسال