دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ ,30 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۳
جولان طوفان نفس گیر در سیستان و بلوچستان
 
طوفان نفس گیر در 24 ساعت گذشته، 159 بیمار تنفسی را به مراکز درمانی زابل کشاند.
به گزارش عصرهامون به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،رفعت رئیس مرکز فوریت های پزشکی زابل گفت: از این عده 38 بیمار قلبی، تنفسی و حوادث ترافیکی بودند که بستری شدند و 121 نفر هم از خدمات درمانی سرپایی استفاده کردند.
وی افزود: افراد مراجعه کننده به بیمارستان ها و مراکز درمانی منطقه سیستان در این مدت علاوه بر مشکلات تنفسی در گروه های بیماران چشمی، قلبی و ترافیکی تقسیم شدند.
وی گفت: واحدها و مراکز بهداشتی درمانی، بیمارستان ها و اورژانس ها در حال خدمات رسانی لازم به مردم توفان زده منطقه سیستان هستند.
رئیس مرکز فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زابل تصریح کرد: تمام مراکز بهداشتی و درمانی منطقه سیستان برای ارائه خدمات به بیماران در شرایط بحرانی از جمله توفان در آماده باش بسر می برند.
کارشناس هواشناسی سیستان وبلوچستان نیز گفت: حداکثر سرعت وزش باد امروز در منطقه سیستان به 80 کیلومتر برساعت رسید و شعاع دید افقی سه هزار متر است.
علی ملاشاهی افزود: بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری تا روز پنجشنبه با افزایش شیب فشاری در شمال استان وزش باد شدید و گرد و خاک تداوم دارد.
وی ادامه داد: برای این مدت در شمال استان توفان گرد و خاک و کاهش دید افقی و اختلال در تردد جاده ای انتظار می رود.
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: نواحی مرکزی و جنوبی استان نیز در این مدت با افزایش غبار همراه با وزش باد و گرد و خاک با شدت کمتری رو به رو خواهند بود.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۳۶۵


ارسال