پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ ,26 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۶
خاش قطب تولید پسته در سیستان وبلوچستان
 
محصولات قطب تولید پسته سیستان و بلوچستان نیازمند فرآوری و برند سازی هستند.
به گزارش عصرهامون به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بخشدار مرکزی خاش گفت: هم اینک در هر هکتار از باغ های پسته این بخش سه نفر مشغول به فعالیت هستند و چندین هزار نفر از مردم منطقه از این راه کسب درآمد و امرار معاش می کنند.
مجتبی شجاعی افزود: برداشت پسته در مناطق پشت کوه، دشت آبخوان و برخی نقاط دیگر بخش مرکزی خاش از اوایل شهریور آغاز می شود و به مدت 45 روز ادامه دارد.
وی فرآوری و بسته بندی و برندسازی محصول پسته را از نیازهای مهم مردم این بخش عنوان کرد و گفت: تاکنون برای فرآوری آن اقدامات خوبی انجام شده است. وی با اشاره به اینکه حدود چهار هزار و 500 هکتار از زمین های کشاورزی بخش مرکزی خاش زیر کشت محصول پسته است تصریح کرد: از هر هکتار باغ پسته یک تن تا یک و نیم تن پسته برداشت می شود.
بیشترین کشت پسته در حوزه دشت آبخوان، پشتکوه و گوهر کوه خاش است و هر سال با تولید قابل توجه این محصول نیاز مردم سیستان و بلوچستان و بسیاری از مناطق دیگر کشور تامین می شود.
مدیر جهاد کشاورزی خاش نیز گفت: با تلاش و همت مردم و مسئولان این شهرستان و حمایت خوب دولت تولید محصول با کیفیت و مهم پسته در این منطقه در حال افزایش است.
طوقی افزود: صادرات محصول راهبردی پسته خاش به دلیل نبود امکانات و کارگاههای فرآوری با برند دیگر مناطق کشور وارد بازار مصرف می شود.
 
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۳۹۰


ارسال