پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ ,19 April 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۲
یادداشت/ مدیرمسول
نگاه وزیر راه به سیستان چگونه است؟
 
نگاه وزیر راه به سیستان چگونه است آیا این نگاه براساس سبد رای بوده یا نگاهی خدمتگزارانه؟
به گزارش عصرهامون به نقل از پایگاه خبری اوشیدا؛ در اخبار رسید که آخوندی وزیر راه و شهرسازی وارد زاهدان شد، بر آن شدیم تا نکاتی چند از مشکلات سیستان را حضور وی عرض کنیم و با توجه به این مشکلات بسنجیم که نگاه جناب آخوندی انتخاباتی و بر اساس سبد رای است یا نگاه خدمتگزارانه دارد، پس باید نظاره کرد.

ابتدا از مهم ترین مشکل مردم سیستان در حوزه وزیر راه سخن بگوییم، بزرگراه زابل زاهدان که باید چندین سال قبل افتتاح می شد به سبب نبود بودجه به پایان نرسیده و بنابه اینکه پرتردد ترین جاده استان می باشد و ترانزیت چابهار میلک را پوشش می دهد شاهد تصادفات عمده ای که منجر به فوت و داغدار شدن مردم منطقه شده است و می طلبد چاره ای برای این بی تدبیر اندیشیده شود.

باید چاره ای برای مشکلات مسکن در منطقه و اعطای تسهیلات مناسب برای تهیه مسکن صورت پذیرد و معضلاتی که در حوزه شهرسازی و بی حساب و کتابی ها رفع و رجوع گردد.

جاده های بین شهرهای منطقه سیستان اغلب تخریب و فرسوده شده و اغلب با تدابیر ارزنده! مدیران با گریدر! ماست مالی شده است و نیازمند نگاه ویژه به این جاده ها که اغلب مردم آن شهرستان ها(زهک،هیرمند،نیمروز) را به زابل که در مرکزیت واقع شده است متصل می کند، می باشد.

جاده های روستایی هم به همین شکل برخی فاقد جاده مناسب و اغلب هم تخریب و فرسوده شده و نیازمند بازسازی و یا احداث می باشد.

راه آهن چابهار میلک مشهد هم که قرار است سبب تحولاتی در جنوب شرق شود هنوز هیچ اقدامی در حوزه منطقه سیستان انجام نشده و علاوه بر تسریع در ساخت این محور ریلی مهم و استراتژیک مردم سیستان خواستار عبور از زابل و احداث ایستگاه در زابل می باشند تا علاوه بر نقش ترانزیت در حوزه مسافری شاهد خدمت به مردم منطقه سیستان باشیم.

مردم سیستان مطالبه‌گر مطالبات شان و نظاره‌گر مسئولین هستند و مسئول خدمتگزار از سیاسی کار را به خوبی تشخیص می دهند.

آیا جناب آخوندی به این مطالبات پاسخ می دهد؟

انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۴۴۷


ارسال