دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ,18 June 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۸
گزارش میدانی عصرهامون از عدم استقبال شهروندان از سینما؛
فیلم های ایرانی محتوا ندارد/ نبود سینمای استاندارد در استان دلیل عدم استقبال مردم است
 
شهروندان زاهدانی عدم استقبال از سینما را نبود سینمای استاندار عنوان و گفتند: فیلم های ایرانی محتوا ندارد و مشکلات جوانان را به نمایش نمی گذارند.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصرهامون، خبرنگار این پایگاه خبری به دلیل خالی بودن تعداد زیادی از صندلی های سینما اشراق زاهدان به سراغ شهروندان رفت تا دلیل عدم استقبال آنان از این ماجرا را جویا شود.
 
یکی از شهروندان با بیان اینکه علاقه ای به رفتن به سینما ندارم، گفت: دوستانم از فیلم های سینمایی تعریف می کنند با این حال تمایلی به رفتن به سینما ندارم.
وی با بیان اینکه سینما هم خوبی ها و طرفداران خاص خودش را دارد، اظهار داشت: سیستان و بلوچستان سینمای استانداردی ندارد و شاید دلیل عدم استقبال مردم از سینما همین باشد.
شهروند دیگری که از مشهد به زاهدان آمده بود، با بیان اینکه هفته یک یا دو بار به سینما می روم، خاطر نشان کرد: آخرین فیلمی که دیدم گشت ارشاد 2 بود.
وی ادامه داد: در مشهد مردم استقبال زیادی از سینما ندارد و همیشه یک سوم صندلی های سینما خالی می باشد.
یکی دیگر از شهروندان با بیان اینکه وجود سی دی غیر مجاز فیلم های سینمایی و ماهواره سبب شده تا مردم کمتر به سراغ تلویزیون و سینما بروند.
وی با بیان اینکه اکثر شهروندان فیلم های ترکی را به ایرانی ترجیح می هند، افزود: فیلم های ایرانی محتوا ندارد به مشکلات جوانان نمی پردازند خوب جوانان تمایلی هم به مشاهده آن ها ندارند.
یکی از شهرواندان با بیان اینکه در سیستان و بلوچستان فرهنگ حضور درسینما به درستی جا نیفتاده است، گفت: اکثر شهروندان یا تلویزیون تماشا می کنند یا ماهواره بنابر این کسی تمایلی به رفتن به سینما ندارد.
وی زینال بندری را آخرین فیلم سینمایی که مشاهده کرده عنوان و ادامه داد: زاهدان دو سینمای فعال فرهنگ و مهربان داشت ولی به دلیل عدم استقبال مردم ورشکست شد برای همین هیچ سرمایه گذاری حاضر نیست در این بخش سرمایه گذاری کند.
شهروند دیگری با بیان اینکه وقتی سینما نداریم مردم از چه چیزی استقبال کنند، اظهار داشت: در زاهدان سینما نداریم یک سالن را از ارشاد کردند سینما خوب معلوم است مردم تمایلی پیدا نمی کنند.
وی ادامه داد: در تهران در هر پاساژ یک سینما بود و مردم هم استقبال می کنند.
این شهروند با بیان اینکه گشت ارشاد آخرین فیلم سینمایی بود که دیدم ، اضافه کرد: مردم اگر فیلم ایرانی با مشکلات جوانان ساخته شود به سراغ فیلم های خارجی نمی روند.
وی گفت: دولت باید ماهواره ها را جمع آوری کند چون شهروندان با وجود ماهواره به سراغ فیلم های سینمایی نمی روند.
انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۴۵۷


ارسال