جمعه ۱ تير ۱۳۹۷ ,22 June 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
پس از وقوع طوفان شدید در سیستان شمار بالایی از مردم منطقه در محاصره شن های روان قرار گرفتند که در این راستا سبز پوشان سپاه پاسداران به یاری طوفان زدگان شتافتند.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصرهامون به نقل از اوشیدا؛ طوفان شن وقطع طولانی آب مشکلات زیادی را برای اکثر روستاهای شهرستان نیمروز به وجود آورده است.

روستای گلخانی با فاصله ۲۰ کیلومتری از مرکز شهرستان مدت زیادی است که با قطعی و افت فشار آب روبه رو است و همچنین مردم این روستا و دهستان بزی مانند سایر مردم شهرستان نیمروز با فقر شدیدی که به علت خشک شدن دریاچه هامون به وجود آمده است دست و پنجه نرم می کنند.

بسیج سازندگی سپاه نیمروز در مواقع طوفان به کمک مردم شهرستان می شتابد و در این مرحله از طوفان که از چند روز قبل آغاز شده و تاکنون ادامه یافته با آب رسانی به روستاهایی که دچار قطعی آب شده اند، توزیع ۸۰ بسته غذایی هرکدام به ارزش ۷۰۰هزار ریال، ویزیت رایگان، توزیع ماسک و بازگشایی معابر به کمک مردم گرفتار در طوفان رفته است.

سرگرد حسین نکوئی جانشین ناحیه نیمروز در این رابطه به خبرنگار اوشیدا گفت: سپاه خدمت به مردم را وظیفه خود می داند و با توجه به مشکلاتی که طوفان شن و ریز گردها برای مردم منطقه به وجود آورده است بسیجیان شهرستان نیمروز در قالب بسیج سازندگی به کمک مردم مناطق گرفتار در طوفان آمدند.

وی افزود: بسیج سازندگی سپاه نیمروز با آب رسانی به روستای گلخانی، توزیع ۸۰ بسته مواد غذایی، توزیع ۱۰۰۰ عدد ماسک، بازگشایی معابر مسدود شده توسط شن های روان، اعزام پزشک به روستاهای دور افتاده سعی کرد از مشکلات مردم کم کند.

نکوئی خاطرنشان کرد: ناحیه مقاومت سپاه شهرستان نیمروز قصد دارد با تهیه بسته های غذایی بیشتر و توزیع آن و اجرای برنامه های محرومیت زدایی بیشتر در دهستان سفیدآبه به این مردم محروم کمک کند.

نکویی ابراز کرد: کمبود آب و طوفان های شدید در روستای گلخانی باعث شد که بسیج سازندگی سپاه شهرستان نیمروز آب با تانکر و ماسک را در بین خانواده ها پخش کند و ویزیت رایگان انجام دهد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۴۸۴


ارسال