پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ ,19 April 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۴
در پی کاهش درآمد در سیستان؛
معافیت مالیاتی به سیستان هم تعلق گرفت/ ۹۶ درصد مالیات ها وصول شد
 
این روزها حال سیستان بسیار ناخوش است چرا که طبق مشاهدات عینی فقر، بیکاری و اعتیادبه شدت گریبان مردم آن را گرفته است.
به گزارش عصرهامون به نقل از  پایگاه خبری اوشیدا؛سیستانی که روزگاری انبار غله ایران بود به دلیل نعمت مرز و دریاچه هامون مردم آن جز متمولترین مردم کشور شناخته می شدند امروز در فلاکت کامل به سر می برند.

بسیاری از مردمان سیستان مهاجرت کرده اند بنابراین کسبه نیز به شدت بیکار شده اند که در این راستا انتظار می رود با توجه به مشکلات موجود تخفیف مالیاتی ویژه برای کسبه در نظر گرفته شود چرا که متاسفانه درآمدها در منطقه بسیار کاهش یافته است.

امام جمعه زابل نیز بارها در نماز جمعه تاکید فراوان مبنی بر کاهش و تخفیف مالیات در منطقه داشته تا از این طریق ماندگاری در منطقه بیشتر شود.

معافیت های مالیاتی شامل سیستان می شود

مدیر کل امور مالیاتی و دارایی سیستان و بلوچستان عنوان کرد: معافیت های مالیاتی شامل مردم سیستان نیز می شود بنابراین با توجه به قانون مالیات بر درآمد، مالیات براساس درامد کسب شده افراد اخذ می شود یعنی اگر درآمد افراد اندک و هزینه ها بالا باشد مشمول مالیات نمی شوند.

موسی ربیعی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا اظهار کرد: وقتی درآمدهای کسبه کاهش یابد افراد می توانند از طریق اظهارنامه مستند کنند و به اداره مالیات ارائه دهند تا از معافیت و تخفیف برخوردار شوند.

۹۶ درصد مالیات وصول شده

ربیعی ابراز کرد: یکی از مهم ترین فعالیت های انجام شده در استان بخشودگی جرایم مالیاتی در دو بخش مالیات بر ارزش افزوده و مالیات مستقیم می باشد که در این راستا حداکثر بخشودگی به فعالان اقتصادی و مودیان مالیاتی داده شده است.

مدیر کل اداره مالیات و دارایی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: تقسیط مالیات برای مودیانی که توانایی پرداخت یکجای مالیات را نداشتند انجام شد که در این راستا حدود ۳۰ درصد از این مبلغ در ابتدا از افراد گرفته شده و باقیمانده با توجه به درخواست آن ها قسط بندی شده است.

ربیعی ادامه داد: در رابطه با تکلیف و وظایف مودیان از کانال های مختلف اطلاع رسانی شده که به طوری که از طریق سامانه پیام کوتاه ۱۵۲۶ تاکنون ۳۰۰ نفر با اداره کل مالیات ارتباط برقرار کرده اند.

وی با بیان اینکه چاپ بنر، بیلبورد و تبلیغات در نقاط پرتردد در استان انجام شده، افزود: وظیفه ذاتی اداره کل مالیات وصول مالیات است که تقریبا ۹۶ درصد سهمیه تعیین شده محقق و وصول شده است.

ربیعی بیان کرد: مالیاتهای دریافتی به خزانه داری کل واریز و سپس در اختیار دولت قرار می گیرد که در قالب بودجه های سنواتی در اختیار دستگاه های اجرایی قرار می گیرد که در این راستا فقط یک درصد مالیات ارزش افزوده در اختیار وزارت بهداشت و درمان قرار می گیرد که صرف پرداخت هزینه های طرح تحول سلامت شود.

وی با عنوان اینکه عوارض نیز به حساب شهرداری ها، دهیاری ها و روستاها واریز شده، بیان کرد: کل مالیات در سال ۹۶ شامل ۹ درصد است به طوری که ۶ درصد مالیات و سه درصد آن عوارض است.

ربیعی گفت: نیم درصد عوارض وصولی در اختیار آموزش و پرورش قرار می گیرد تا صرف توسعه فضاهای آموزشی و تجهیزات در مناطق کمتر توسعه یافته شود.

انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۵۱۶


ارسال