جمعه ۱ تير ۱۳۹۷ ,22 June 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۹
رئیس جمعیت هلال احمر چابهار:
مونسون و طوفان های سهمگین 6 نفر را در دریا گرفتار کرد
 
رئیس جمعیت هلال احمر چابهار گفت: مونسون و طوفان های سهمگین 6 گردشگر را در قایق بادی در دریای عمان گرفتار کرد که با تلاش امدادگران نجات یافتند.
به گزارش عصر هامون، به نقل از چهاربهاران، محمد رضا وظیفه دان شهرکی اظهار کرد: خانواده 6 نفره ای که با قایق تفریحی در دریای عمان دچار حادثه شدند با اقدام به موقع نیروهای امداد ونجات دریایی از طوفان مونسون جان سالم به در بردند.
وی افزود: حوالی ساعت  19 دیشب یک خانواده شش نفره که از اسکله هفت تیر چابهار با قایق بادی به دریا رفته بودند دچار طوفان شدند.
وی افزود: طوفان موسوم به مونسون قایق گردشگران را به سمت نقاط عمیق دریا برده و پس از مشاهده توسط صیادان و اطلاع به پایگاه امداد ونجات دریایی هلال احمر در این اسکله، تیم های نجات سریعا به محل حادثه اعزام شدند.
معاون مدیرعامل و رئیس جمعیت هلال احمر چابهار با اشاره به آسیب دیدن قایق گردشگران تاکید کرد: با اقدام به موقع تیم های امداد ونجات دریایی این خانواده شش نفره نجات یافتند.
به گفته شهرکی پایگاه های امداد ونجات دریایی هلال احمر در اسکله های گردشگر پذیر چابهار با سه فروند قایق ناجی به صورت 24ساعته درحال گشت زنی هستند.
وی خاطر نشان کرد: تیر ماه فصل مونسون در دریای عمان است و گرشگران بدون اطلاع از شرایط جوی به دریا نروند و درصورت بروز هر حادثه با شماره 112 جمعیت هلال احمر تماس بگیرند.
شایان ذکر است سامانه آب‌ و هوایی «مونسون» باعث ایجاد طوفان های موسمی در منطقه جنوب شرق آسیا می‌شود و این جریان در اقیانوس هند فعالیت دارد و در بندر چابهار از اواسط خردادماه آغاز شده و تا پایان تیرماه ادامه دارد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۵۲۲


ارسال