شنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ,21 April 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۵
واکنش علمای اهل سنت نسبت به درج سند2030 در سایت تالیف کتب درسی:
2030حلقه ای از زنجیر توطئه استکبار در ارتباط با کل جهان است/ دولت نسبت به حذف سند 2030 از سایت تالیف کتب درسی واکنش نشان دهد
 
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با بیان اینکه 2030 حلقه ای از زنجیر توطئه استکبار در ارتباط با کل جهان است، عنوان کردند: دولت نسبت به حذف سند 2030 از سایت تالیف کتب درسی واکنش نشان دهد.
به گزارش خبرنگار عصرهامون، در حالی چندی پیش مصوبه هیات دولت سند 2030 را حذف کرد که در قسمت اسناد بالادستی سایت دفتر تالیف کتابهای درسی، همچنان سند 2030 به چشم میخورد و مخاطبان به این سند ارجاع داده می شوند.
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و در گفت و گو با برخی رسانه های بومی با بیان اینکه 2030حلقه ای از زنجیر توطئه استکبار در ارتباط با کل جهان است، عنوان کردند: دولت نسبت به حذف سند 2030 از سایت تالیف کتب درسی واکنش نشان دهد.
 
2030حلقه ای از زنجیر توطئه استکبار در ارتباط با کل جهان است
نماینده مردم اهل سنت سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: اجرای سند 2030 باعث به انحراف کشیدن جوانان و جامعه دانش آموزی خواهد شد.
مولوی نذیر احمد سلامی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به اینکه اجرای سند 2030 باعث به انحراف کشیدن جامعه دانش آموزی خواهد شد، اظهار کرد: این سند یک حلقه ای از زنجیر توطئه استکبار در ارتباط با کل جهان است که اگر از طرف آموزش و پرورش پذیرفته و به مرحله اجرا در مقاطع تحصیلی درآید شاید ظاهرا ایرادی نداشته باشد اما پشت پرده آن توطئه ای سنگین  نهفته است تا جوانان و نوجوانان را با آموزش های جنسی موجود در سند 2030 به انحراف بکشاند.
وی گفت: این آگاهی زودتر از موعد خطرناک است و باعث به انحطاط کشیدن جوانان جامعه می شود.
 
اجرای این سند باعث به انحطاط کشیدن جوانان جامعه می شود
نماینده مردم اهل سنت استان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مسائل آموزشی موجود در این سند در تضاد با موازین شرعی و اسلامی است، افزود: اختلاط دختر و پسر در یک مکان همانند آب و آتش است که می تواند سکوت، آرامش و عفت عمومی را از بین ببرد لذا با این تفاسیر می توان به این نتیجه رسید که این همان برنامه ای است که قبل از انقلاب رژیم شاه در نظر داشت با همکاری آمریکا در ایران پیاده کند که خوشبختانه با پیروزی انقلاب اسلامی ناکام ماندند.
مولوی سلامی خاطر نشان کرد: اجرا و پذیرفتن سند 2030 برنامه ای خطرناک است که نسل آینده را به انحراف کشانده تا شاهد خیر و برکت اسلامی در جامعه نباشیم.
 
سند2030 یعنی آموزش همجنس بازی برای بچه های دبستانی
مولوي محمدانور شهنوازي امام جمعه موقت اهل سنت مسجد طوبي و نماينده اداره اوقاف در امور اهل سنت شهرستان خاش در گفت و گو با تفتان ما با بيان اينكه غرب با سند 2030 راه نفوذ به كشور ايران اسلامي را گشود، اظهار كرد: سند 2030 يعني حرفي از شهيد، جهاد و انقلاب در آموزش و پرورش زده نشود و دختر و پسر در تمامي مراكز آموزشي مختلط باشند.
وي با بيان اينكه سند 2030 براي بچه هاي دبستاني درس همجنس بازي مي دهد، تصريح كرد: طبق اين سند سه نوع ازدواج در ایران باید قانونی شود، ازدواج زن و مرد، مرد و مرد، زن و زن، این‌ها می‌گویند حقوق بشر در ایران رعایت نمی‌شود.
مولوي شهنوازي با بيان اينكه سند 2030 یک فاجعه بزرگ و خیانت است، گفت: سند2030 یک سند غربی است و محتوای سکولار دارد و بی دینی راترویج می کند.
وي با بيان اينكه بعد از اينكه دولت سند2030 را لغو كرده است اما متاسفانه همچنان به عنوان اسناد بالادستی برای تالیف کتب درسی استفاده می شود، افزود: اگر اين سند حذف و لغو شده چرا همچنان بايد در سايت تاليف كتب درسي باشد؟ بايد دولت نسبت به اين مسئله مهم واكنش نشان دهد.
 
باید دولت نسبت به درج سند2030 در سایت تالیف کتب درسی واکنش نشان دهد
امام جمعه موقت اهل سنت مسجد طوبي شهرستان خاش با بيان اينكه سند 2030 يك سند غربي است، ادامه داد: محتواي اين سند سكولار است چرا بايد آمار خود را براي سازمان يونسكو ارسال كنيم و پذیرش سند 2030 که سازمان ملل ویونسکو به ایران تحمیل کرد از جانب دولت یک فاجعه بزرگ وخیانت بود.
وي با بيان اينكه آموزش وپرورش در ایران دارای اسناد بالادستی از جمله قرآن، فرهنگ اهل بیت و اسلام است، اذعان كرد: سند 2030 مغایر شعائر مذهبی و دینی است و ملت ایران هرگز اجازه نخواهد داد بی بند و باری، فحشا و فساد غرب در کتاب های درسی آنها گنجانده شود تا بدین نحو فرزندانشان از همان ابتدا از اسلام و قرآن جدا شوند.
نماينده اداره اوقاف در امور اهل سنت شهرستان خاش اظهار كرد: در سند ننگين و ذلت بار 2030 هر نوع تربيت ديني در مدارس ممنوع است و طبق بندهاي اين سند خفت بار بايد روابط جنسی و نكات آن از پیش دبستانی به كودكان آموزش داده شود و كودكان در مدارس باید روابط مختلط و آزاد را تجربه كنند كه اين موارد به هيچ وجه در كشور ايران اسلامي پذيرفتني نيست.
 
سند 2030 باعث ضعف ایمان و بدعت در اسلام می شود
 امام جمعه اهل سنت چابهار گفت: اگر کودکان در مدارس از مسائل جنسی سردربیاورند بدون شک این پرده های حیا برایشان معمولی می شود و باعث افزایش گناه در سنین نوجوانی در جامعه می شود.
مولوی عبدالرحمن ترنجزر در گفت و گو با چهاربهاران اظهار کرد: امروز دشمن با شیوع گناه به نام های مختلف مانند سند 2030 قصد نابودی اسلام و قرآن را دارد تا سیره نبوی ما را رفته رفته محو سازد.
وی افزود: مسئولین باید طبق فرمایش مقام معظم رهبری همه موارد مرتبط با کشورهای غیراسلامی را با معیار اسلام بسنجند و خودسرانه عمل نکنند اگر مسئولین با تفکر اسلامی به تحلیل چنین پیشنهاداتی غربی گرایانه بپردازند قطعا حیله های دشمنان را خنثی می کنند.
 
2030 مصداق جنگ نرم در کشور است
وی بیان کرد: امام راحل با وجود اسلام و کمک خداوند به تنهایی توانست در مقابل شاه خائن بایستد حتی به برکت اسلام و مردم باایمان کشورمان توانست در مقابل هجوم همه دنیا در 8 سال دفاع مقدس بایستد.
مولوی ترنجزر اذعان کرد: امروز دشمن جنگ نرم یا همان جنگ فرهنگی را برای نابودی اسلام در ایران آغاز کرده تا با این روش اسلام را نابود کند زیرا متوجه شده در جنگ اسلحه و میدان مبارزه نمی تواند پیروز شود.
امام جمعه اهل سنت چابهار گفت: امروز هم مردم کشور ما نمی گذارند چنین اسنادی با ساده لوحی امضا شود و در کشور اجرایی شود.
 
سند۲۰۳۰ نمونه کامل برده داری مدرن غرب است
مولوی بلال مقدسیان امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان در گفتگو با دلگان پرس با اشاره به اینکه سند 2030 نمونه کامل برده داری مدرن غرب است، اظهار کرد: قرآن و احکام اسلامی بهترین سند آموزشی برای تدریس در مدارس است.
وی با تاکید بر اینکه غرب با تصویب سند ۲۰۳۰، نفوذ فرهنگی را از همان سنین کودکی آغاز می کند، تصریح کرد: مسئولان ما نباید اجازه تصویب و اجرای چنین قوانین استعماری را بدهند.
مولوی بلال مقدسیان با اشاره به اینکه در این سند گفته شده است که حرف از جهاد، شهادت و انقلاب در مدارس نباید زده شود، بیان کرد: با این کار می خواهند که مسلمانان در مقابل ظلم و ستم ایستادگی نکنند.
 
مسئولان نباید اجازه اجرای چنین قوانین استعماری را بدهند
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان با بیان اینکه سند ۲۰۳۰ یعنی دختر و پسر در مدارس بصورت مختلط تحصیل کنند، ادامه داد: طبق این سند ننگین کودکان باید مسائل جنسی را از مهدکودک و دوران ابتدایی آموزش ببینند.
وی با تاکید براینکه مسئولان نباید سند ۲۰۳۰ را امضا می کردند، اضافه کرد: هیچ انسان عاقل و آزاده ای زیر بار تصویب چنین سند ذلت باری نمی رود.
مولوی بلال مقدسیان خاطرنشان کرد: سند آموزشی یونسکو با قوانین اسلامی سازگاری ندارد.
 
2030 سند ننگین بدتر از برجام است
امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز گفت: 2030 سند ننگین بدتر از برجام است و دولت نباید به خاطر بازی های سیاسی آینده کشور و فرزندان این انقلاب را فدا کند.
مولوی عنایت الله رسولی زاده در گفت و گو با پاپایا، با گلایه از اینکه سند 2030 همچنان به عنوان اسناد بالادستی برای تالیف کتب درسی استفاده می شود، اظهار کرد: 2030 به صورت کامل بر خلاف آزادی ملی و فرهنگ اسلامی و ایرانی کشور ماست و به هیچ عنوان نباید با این همه اختلاف فرهنگ، قومیت و مذهب ایران را به اجرای یک سند بر مبنای اومانیسم و لیبرالیسم غربی وادار کرد.
وی افزود: سند 2030 به صورت کلی با سبک زندگی اسلامی و ایرانی ضدیت دارد به گونه ای که میتوان گفت این سند تنها در جهت نابود کردن زندگی اسلامی نوشته شده و اجرای آن در دیگر کشورها نیز در جهت مقابله با گسترش روزافزون اسلام در میان مردم جهان است چراکه سند 2030 در تضاد کامل و آشکار با مبانی اخلاق و ارزش‌های دینی و انسانی است و به معنای واقعی کلمه همه آنها را رد میکند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز با اشاره به ماهیت سند 2030 در نفوذ نرم به کشور، بیان کرد: اگر به مفاد این سند توجه کنیم به خوبی خواهیم فهمید که این سند تنها در جریان نفوذ خاموش فرهنگی در کشورهای مسلمان و  برای استحاله و دین زدایی از جوانان و دانش‌آموزان پایه گذاری شده است.
 
دولت نباید راه نفوذ بیگانگان را هموار کند
وی ادامه داد: متاسفانه دولت در شرایطی این سند را با عجله مصوب کرده و به اجرا درآورد که مطالبه رهبر معظم انقلاب  در سند مهندسی فرهنگی در دوره 4 ساله این دولت به هیچ عنوان پیگیری نشد و حتی یک جلسه نیز در این جهت برگزار نشد اما در کمال ناباوری راه را برای نفوذ بیگانگان آسفالت میکند.
رسولی زاده با تاکید بر اینکه استکبار جهانی با این سند راه نفوذ به کشور را برای خود هموار میکند، خاطرنشان کرد: در این سند گفته شده است که حرف از جهاد، شهادت و انقلاب در آموزش و پرورش نباید زده شود! به راستی تاکنون به این مطالب توجه شده است اصلا در مملکت اسلامی با کدام تحلیل به خود اجازه دادند تا به کودکانمان آموزش های جنسی داده و فحشا را قانونی اعلام کنند.
وی در پایان با طرح این پرسش که سند2030 چه دستاوردی به جز افزایش فحشا و نابودی بنیان های خانوادگی به همراه دارد؟ تصریح کرد: دولت باید هرچه زودتر جلوی اجرای این طرح در مدارس را گرفته و به اعتراض علما و مردم دیندار ایران توجه کند و آینده ایران و فرزندان انقلاب را فدای خودخواهی و بازی های سیاسی برخی مسئولین نکنند.
 
سند 2030 در تعارض با هویت فرهنگی کشوراست
امام جمعه اهل سنت میرجاوه گفت: سند 2030 در تعارض با هویت فرهنگی کشور ماست و اجرای آن سبب گسترش فحشا و بی بند و باری در جامعه است.
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور در گفت و گو با لادیز، اظهار کرد: سند 2030 ادامه برنامه ریزی و جنگ نرم دشمنان برای ضربه زدن به فرهنگ غنی ایرانی اسلامی کشور ماست، دشمنان می خواهند فرهنگ اسلامی را از نسل جدید ما بگیرند و فرهنگ منحط غربی را جایگزین آن کنند.
وی افزود: فرهنگ اسلامی کشور ما اختلاط بین دختر و پسر را در مدارس قبول نمی کند و اجازه نمی دهیم غربی ها در امور داخلی و فرهنگی کشور ما دخالت کنند چرا که هدف غرب از الزام کشور ما به اجرای این سند تغییر هویت دینی و اسلامی کشور به فرهنگ منحط غربی است.
وی خاطرنشان کرد: اجرای سند 2030 مصداق رخنه فرهنگی غرب در آموزش و پرورش است و مردم ایران اجازه نمی دهند فرزندانشان با چنین فرهنگی پرورش و تربیت شوند.
مولوی ریگیان پور تاکید کرد: رهبرمعظم انقلاب درباره این سند به مسئولین هشدار دادند و باید هرچه زودتر اجرای این سند در مدارس متوقف شود چراکه سند 2030 در تعارض با هویت فرهنگی کشور ماست و اجرای آن سبب گسترش فحشا و بی بند و باری در جامعه است.
وی اذعان کرد: مسئولین فرهنگی کشور باید در برابر نقشه شوم استکبار ایستادگی کنند و نسبت به ترویج و تبلیغ داشته‌های دینی و اسلامی اصیل خود تلاش کنند  و در این مسیر سیاست ها و نصایح رهبر انقلاب را اجرایی کنند.
 
دین اسلام کاملترین الگو برای کودکان و نوجوانان است
مولوی محمود لبزن مدرس دینی اهل سنت شهرستان هیرمند در گفت و گو با ندای هیرمند بیان داشت : ما در کشوری اسلامی زندگی می کنیم ک لازمه ی اصلی حضور در این کشور رعایت احکام اساسی دین است.
وی افزود: آموزش مسائل جنسی در کتب درسی مسئله ای است که مربوط به کشور های غربیست چرا که دین اسلام کاملترین الگو برا کودکان و نوجوانان است.
مولوی لبزن خاطرنشان کرد: کشور های غربی به دلیل نا هنجاری هایی که درون جامعه آنها است مجبورند تا  بندهای سند ۲۰۳۰ را آموزش دهند اما کشور جمهوری اسلامی ایران به دلیل قوانین حاکم بر آن اجرای این بندها ضرورتی ندارد.
 
قوانین اسلامی باید در کشور های غربی گسترش یابد
مدرس دینی اهل سنت هیرمند بیان داشت: آموزش بندهای سند ۲۰۳۰ در مدارس کشور در آینده قطعا برخی از قوانین اسلامی را کمرنگ می کند و لذا به همین دلیل است که علما با اجرای این سند مخالفت دارند.
وی گفت: دین اسلام کاملترین دین در جهان است لذا ما  باید قوانین اسلامی را در کشورهای غربی گسترش دهیم نه قوانین آن ها را در کشور خودمان اجرا کنیم.
 
حرکت در مسیر خلاف دیانت مساوی با پاسخ کوبنده ملت ایران است
مدرس حوزه علمیه اهل سنت بخش جالق شهرستان سراوان گفت: از دولتمردان انتظار می رود اجرای این سند را متوقف کنند چرا که هر شخصی که در هر جایگاهی باشد مخالف حکمت، مصلحت و دیانت مردم ایران حرکت کند، از ملت پاسخ کوبنده ای خواهد گرفت.
مولوی اسماعیل رئیسی مدرس حوزه علمیه اهل سنت بخش جالق شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون با اشاره به اینکه ملت ایران برای انزجار از فساد اخلاقی و اجتماعی انقلاب کردند، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران زمانی روی کار آمد تا با فساد اخلاقی و اجتماعی که در زمان رژیم شاهنشاهی رواج یافته بود، مبارزه کند.
وی افزود: از دیرباز ملت ایران در جهان دارای فرهنگ، دیانت و دارای اصالت بوده است که در هیچ برهه از زمان هیچ یک از اقوام ایرانی چه کرد و بلوچ، ترک، سیستانی، ترکمن و دیگر قوم های کشور مسائلی را مخالف آموزه های دینی، اعتقادی و فرهنگیشان باشد را قبول نخواهند کرد.
مدرس حوزه علمیه اهل سنت بخش جالق شهرستان سراوان با بیان عدم پذیرش جامعه از مسائلی که با عفت ایرانی ناسازگار باشد، گفت: از دولتمردان انتظار می رود که این سند را متوقف کنند چرا که هر شخصی که در هر جایگاهی که باشد بر خلاف حکمت، مصلحت و دیانت ملت مسلمان ایران حرکت کند، از ملت پاسخ کوبنده ای خواهد گرفت.
 
ایرانیان همان فرزندان خمینی هستند که انزجار خود را از فساد اخلاقی اعلام کردند
مولوی رئیسی از نمایندگان مردم خواست تا عزت و کرامت ملت را در تمامی مسائلی مد نظر قرار دهند به ویژه در موضوعات اخلاقی و اجتماعی  چرا که اگر توجه ای به این موضوعات نشود جامعه به سمت تنگنا کشیده خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه ۲۰۳۰ سندی است که مقام معظم رهبری در دیدار با معلمان، فرموده اند که امضای این سند کار اشتباهی است، ادامه داد: مسئولین مرتبط با این سند باید قبل از امضا، تمامی بندها و تبصره های سند ۲۰۳۰ را در اختیار شورای عالی انقلاب اسلامی و مجلس شورای اسلامی جهت کنکاش و بررسی جز به جز قرار می دادند تا محتویات این سند را بررسی می کردند تا با آموزه های دینی مغایرت نداشته باشد.
مدرس حوزه علمیه اهل سنت بخش جالق شهرستان سراوان گفت: با سندی که بخواهد عفت و حیای مردم ایران را زیر سوال و یا از بین ببرد مخالف است و از مسئولین خواست تا این سند در هر مرحله ای قرار دارد، آن را متوقف کند.
مولوی رئیسی با بیان اینکه دولتمردان در وهله اول هم نباید این سند را امضا می کردند، تصریح کرد: جهانیان بدانند ملت ایران همان فرزندان خمینی در سال ۵۷ هستند که انزجار خود را از فساد اخلاقی و اجتماعی اعلام کردند و هم اینک هم  همان غیرت هم در میان ملت ایران موج می زند و حاضر نیستند حیا و عفت خود را در معرض خطر قرار دهند.
وی ضمن اینکه خواستار افزایش آموزه ها و برنامه دینی و اسلامی در میادین آموزشی و مدارس شد، گفت: چشم بزرگترین حیله از حیله های شیطان است که انسان را در وادی گناه فرو می برد، لذا از برنامه هایی که اختلاط بی مورد دانش آموزان دختر و پسر دیده می شود، ممانعت شود تا جامعه به سمت فتنه و فساد سوق داده نشود.
 
سند ۲۰۳۰ سندی ننگین است
امام جمعه اهل سنت شهرستان هامون عنوان کرد: سند ۲۰۳۰ سندی ننگین است به طوری که جز ذلت چیزی برای کشور به ارمغان نخواهد آورد.
مولوی عبدالله حسن زهی در گفت و گو با اوشیدا؛ ابراز کرد: با اجرایی شدن سند ۲۰۳۰ به طور حتم فرهنگ و آداب و سنن کشور زیر سوال می رود چرا که بندهای آن با عرف و تربیت اسلامی ملت ایران تفاوت های فاحشی دارد.
وی افزود: سند یونسکو یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری است چرا که با توجه به اسناد و مدارک موجود این سند بدون هماهنگی با افراد با بصیرت و دانا امضا شده که این موضوع یکی از بزرگترین نقاط ضعف این سند به شمار می رود.
مولوی حسن زهی با عنوان اینکه سند ۲۰۳۰ ننگ آور و موجب وابستگی فرهنگی می شود، بیان کرد: دین مبین اسلام آموزش های مورد نیاز را برای تمامی اقشار جامعه در هر زمینه ای داراست بنابراین ملت ایران آموزش هایی که کاملا منطبق با آداب، رسوم و فرهنگ ایرانیان باشد را دارا هستند و نیازی به سند ۲۰۳۰ ندارند.
 
کودکان نیازی به آموزش های خارج از عرف ندارند
حسن زهی با اشاره به اینکه سند ۲۰۳۰ اشاعه فساد را با خود به همراه دارد، تصریح کرد: کودکان ایرانی نیازی به آموزش های خارج از عرف ندارند چرا که مبانی دین اسلام تمامی آموزش های لازم را با خود به همراه دارد.
امام جمعه اهل سنت شهرستان هامون گفت: اختلاط دختر و پسر در مدارس به هیچ عنوان صحیح نیست چرا که این موضوع می تواند زمینه ساز مشکلات بزرگی در آینده شود بنابراین نمی توان به سادگی از کنار این موضوع گذشت.
وی تاکید کرد: با اینکه آموزش مسائل جنسی برای کودکان جایز نیست اما طبق سند ۲۰۳۰ این آموزش ها از دوران مهدکودک برای کودکان لازم الاجرا می شود بنابراین می تواند ذهنیت های بسیار نادرستی را برای کودکان ایجاد کند.
مولوی حسن زهی اظهار کرد: تمامی کسانی که دغدغه دین و فرهنگ دارند باید در مقابل اجرایی شدن این سند ننگین در کشور بایستند تا جامعه اسلامی را از خطرات آن دور نگه دارند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۵۳۱


ارسال