پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ ,19 April 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۸
طوفان 5 هزار سیستانی را راهی بیمارستان کرد
 
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی زابل گفت:وزش طوفان در سیستان تاکنون پنج هزار نفر را روانه بیمارستان ها و مراکز درمانی کرده است.
به گزارش سرویس حوادث عصرهامون، غلامعلی رفعت در گفت وگو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: آمار مراجعه کنندگان از نیمه اردبیهشت ماه تاکنون به مراکز درمانی و اورژانسهای منطقه سیستان از مرز پنج هزار نفر گذشت.

وی افزود: همزمان با فصل گرما و آغاز طوفان های ۱۲۰ روزه در منطقه سیستان پدیده ریزگردها به بالاترین حد خود رسیده به طوری که سبب بروز مشکلات عدیده ای به ویژه در زمینه سلامت شده است.

رفعت تصریح کرد: افزایش ریزگردها سبب بروز انواع بیماری ها از قبیل بیماری های تنفسی، چشمی، قلبی و حتی بروز سوانح رانندگی شده و این موضوع سبب افزایش تعداد مراجعه کنندگان به بیمارستان ها و مراکز درمانی شده است.

مدیر مرکز سوانح و فوریت های پزشکی زابل خاطر نشان کرد: آلودگی هوای سیستان ببشترین تعداد مبتلایان به سل را در منطقه رقم زده به طوری که برای کاهش آلام مردم بیمارستان تخصصی تنفسی در منطقه راه اندازی شده تا بیماران بتوانند به راحتی مراحل درمان خود را طی کنند.

وی تاکید کرد: افراد در هنگام بروز طوفان سعی کنند در منزل بمانند و از خروج از منزل به جز برای موارد ضروری اجتناب ورزند همچنین از باز نگه داشتن درب ها و پنجره هد نیز خودداری کنند.

رفعت اظهار کرد: بانوان باردار، کودکان و افراد سالمند بیش از دیگران در معرض بیماری ها قرار دارند بنابراین باید از مراقبت و هوای سالم بیشتری برخوردار باشند پس باید در مواقع طوفان بیشتر از دیگران در منزل بمانند و مراقب سلامتی خود باشند.

انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۵۳۸


ارسال