جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ,25 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۴
گزارش عصرهامون از تزریق خاموش سرطان؛
افزایش رشد سلول های سرطانی دستاورد مصرف مواد مخدر/ حس بی مسئولیتی از مضرات اعتیاد است
 
یک کارشناس ارشد روانشناسی گفت: فرد معتاد مسئولیت پذیری خود را در قبال زندگی از دست می دهد و در گذر زمان به فردی بی مسئولیت تبدیل می شود.
مسلم کرد در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی عصرهامون با بیان اینکه مواد مخدر آثار بدی بر بدن انسان ایجاد می کند، اظهار داشت:  از دست دادن هیکل و شکل ظاهری بدن نسبت به قبل از مصرف مواد مخدر و تاثیر آن بر روی  بهداشت و نظافت شخصی از جمله اثرات مضر مصرف مواد بر روی بدن فرد است برهمین اساس عمده افراد معتاد، آشفته و بعضا کثیف هستند و به بیماری های لثه مواجه می شوند.
 
وی با بیان اینکه فرد معتاد مسئولیت پذیری خود را در قبال زندگی از دست می دهد و در گذر زمان به فردی بی مسئولیت تبدیل می شود، افزود: پوست افراد معتاد به مواد مخدر، به رنگ قرمز متمایل می شود و با مصرف مواد مخدر، ضربان قلب و فشار خون افزایش پیدا می کند و سرخرگ ها و سیاهرگ های بدن را تحت تاثیر قرار می دهد و می تواند پوست آنها را لکه دار کند.
 
این کارشناس ارشد روانشناسی بیان کرد: اختلالات خواب و هذیان گویی از دیگر تاثیرات مضر مصرف مواد مخدر بر روی سیستم عصبی و اختلالات خواب است که در این زمینه فرد به مرور بی خواب شده و شروع به هذیان گویی می کند.
 
وی اختلالات عصبی و شناختی را از آسیب های مصرف مواد مخدر عنوان کرد و ادامه داد: مواد مخدر به محض ورود به بدن، روی سیستم عصبی تاثیر می گذارد.
 
وی در تکمیل مطلب فوق بیان کرد: مصرف مواد مخدر حافظه و میزان توجه فرد و توانایی استدلال آنها را به طور کامل و یا نسبی مختل می کند به گونه ای که قدرت تصمیم گیری را برای این افراد در شرایط بحرانی کاهش و یا کلا از بین می برد.
 
کرد ادامه داد: تداخل دارویی از دیگرآثار مصرف مواد مخدر است به گونه ای که مصرف برخی داروها به طور هم زمان و بدون اجازه پزشک توسط معتادان، بسیار خطرناک است و حتی می تواند منجر به مرگ شود.
 
کارشناس ارشد روانشناسی خاطر نشان کرد: مواد مخدر سلول هاي دفاعی بدن را  که مسئول از  بین بردن  مهاجمان به بدن هستند راکاهش می دهد که کاهش فعالیت آنها منجر به رشد سلول هاي سرطانی می شود.
انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۵۴۷


ارسال