شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ,4 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۲
رییس مرکز بهداشت چابهار خبر داد
کاهش 95 درصدی مرگ و میر مادران باردار
 
رییس مرکز بهداشت چابهار گفت: مرگ و میر مادران باردار در سال گذشته در ازای صد هزار نفر در 2 مورد مشاهده شده است که به کاهش 95 درصدی مرگ و میر در 4 سال قبل اشاره می کند.
به گزارش عصرهامون، به نقل از چهاربهاران، دکتر مصطفی احمدی مقدم با اشاره به بهبود شاخص های بهداشتی در این شهرستان اظهار کرد: میزان مرگ و میر مادران در کشور به ازای هر صد هزار نفر 10مورد است که این شاخص در سال 93 در شهر چابهار به ازای هر صد هزار نفر 48 مورد بود.
وی بابیان اینکه در چهار سال گذشته بیش از 30میلیارد تومان صرف احداث زیرساخت های بهداشتی در چابهار شده است افزود: میزان مرگ و میر مادران در سال 94به ازای هر صد هزار نفر در چابهار 20مورد بود که این شاخص در سال95 به کمتر از 2مورد به ازای هر صد هزار نفر رسید.
به گفته رئیس مرکز بهداشت چابهار در سال های اخیر ابتلا به تالاسمی 30 درصد و ابتلا به مالاریا بیش از 15درصد در شهرستان چابهار کاهش یافته است.
دکتر مصطفی احمدی مقدم با اشاره به تلاش های بسیار برای واکسناسیون و ریشه کنی بیماری های واگیر دارد تاکید کرد: دلیل ریشه کن نشدن بیماری های مالاریا و تالاسمی، رفت و آمد مردم برای دید و بازدید اقوام خود در بلوچستان پاکستان است چراکه بلوچستان هیچ مسولیتی در قبال بهداشت و درمان مردم خود ندارد.
رئیس مرکز بهداشت چابهار خاطرنشان کرد: 23 هزار مترمربع پروژه بهداشتی درمانی در چهار سال اخیر کلنگ زنی، افتتاح و در دست اجراست که نقش بسیار مهمی در ارتقای شاخص های بهداشتی درمانی چابهار داشته است.
وی احداث مراکز بهداشت و درمان، کلینیک تخصصی، ساختمان و مرکز ام آر آی، خانه های بهداشت، توسعه مرکز آی سی یو، غربالگری سرطان، ساختمان مرکز تسهیلات زایمانی، اورژانس سوانح سوختگی را از جمله طرح های بهداشتی درمانی دولت در چهار سال اخیر عنوان کرد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۶۱۲


ارسال