يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ ,5 July 2020
1
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۳
امام جمعه اهل سنت کافه بلوچی شهرستان سرباز:
سازش با غرب و اعتماد به دوستی آنها بزرگترین اشتباه دولت هاست/ دولت یازدهم باید به اشتباهات خود اعتراف کند
 
امام جمعه اهل سنت کافه بلوچی سرباز با تاکید بر اینکه سازش با غرب و اعتماد به آمریکا بزرگترین اشتباه هر دولت اسلامی است، گفت: نمونه برجام در دیگر کشورهای اسلامی اعتماد یاسر عرفات به اسرائیل بود که نتیجه این اعتمادها امروزه به وضوح در ایان و فلسطین دیده می شود.
مولوی عبدالواحد توحیدی پور با اشاره به اینکه اعتماد به غرب و نابودی دستاوردهای انرژی هسته ای ناامید کننده است، اظهار داشت: در طول دوسال گذشته نه تنها شاهد گشایش اقتصادی و بزرگ شدن سفره مردم نبوده ایم که حتی بسیاری از فعالین اقتصادی به دلیل واردات بی رویه ورشکست و به تعداد بیکاران کشور نیز افزوده شده است.

وی با بیان اینکه از همان ابتدای مذاکرات بارها مقام معظم رهبری فرمودند که به این مذاکرات و پایبندی طرف مقابل بدبین هستند، افزود: تحریم های ظالمانه آمریکا بر ضد ملت ایران و عدم پایبندی به برجام از همان ماه های ابتدایی به وضوح مشخص شد اما بازهم مسئولین دولت یازدهم به صورت یک جانبه اقدام به تعطیلی مراکز هسته ای و ارسال ذخایر غنی سازی شده به خارج از کشور کردند که این اقدام شتابزده به دور از منطق و عرف بین المللی باعث شد تا طرف غربی روز به روز جری تر و گستاخ تر شود.

توحیدی پور با تاکید بر اینکه سازش با غرب و اعتماد به دوستی آنان بزرگترین اشتباه هر دولت اسلامی است، ادامه داد: نمونه برجام در دیگر کشورهای اسلامی نیز دیده می شود همان گونه که دولت روحانی به آمریکا اعتماد کرد، یاسر عرفات به اسرائیل اعتماد کرد و نتیجه هر دوی این اعتمادها همین چیزی است که امروزه به وضوح در ایان و فلسطین دیده می شود.

وی ادامه داد: نسخه غرب در برخورد با مقاومت اسلامی و جمهوری اسلامی دقیقا یک چیز بود و آن استفاده از زودباوری و ساده اندیشی مسلمین و سیاست دروغین و شیطانی غربی است چراکه با استفاده از این نیرنگ پلید می توانند مسلمانان را مجبور به ساخت سدی خودساخته برای مقابله با آزادی خواهی و مبارزه با استکبار کنند.

این مدرس حوزه علمیه اهل سنت با گلایه از عدم موضع گیری جدی در برابر بدعهدی های آمریکایی ها، خاطرنشان کرد: اگر از همان ابتدا در برابر تحریم های جدید و عهدشکنی غربی ها با جدیت برخورد می شد امروز هنوز هم اهرم های فشاری چون آب سنگین اراک و ذخیره اورانیوم ایران در دستانمان بود.

امام جمعه اهل سنت کافه بلوچی شهرستان سرباز در پایان با تاکید بر اینکه برجام منطقه ای بی معنی است، تصریح کرد: اصلا این واژه از کجا کشف شده و چرا امروزه در ادبیات مسئولین دولت یازدهم رواج پیدا کرده است! هیچ آدم عاقلی وقتی چندین بار از یک سوراخ گزیده شود مجدد به آن محل نزدیک نمی شود و با توجه به سابقه درخشان آمریکا در عهد شکنی و دشمنی با ملت ایران به هیچ عنوان حتی تفکر به این واژه هم عقلانی نیست.

منبع: جوان
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۶۶۴


ارسال