سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ ,25 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۷
واکنش امام جمعه دلگان به استخدامی های اخیر ادارات سیستان و بلوچستان؛
غوغای تبعیض و بی عدالتی در ادارات دولتی/ جذب دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر برای جریان و گروهی خاصی است
 
امام جمعه دلگان با بیان اینکه تبعیض و بی عدالتی در برخی ادرات دولتی به اوج رسیده است، گفت: جذب و استخدامی های دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر از بین جریانات و گروهی خاص و همچنین با سفارش انجام می شود.
به گزارش عصرهامون به نقل از دلگان پرس، حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری امام جمعه دلگان در واکنش به استخدام و جذب های اخیر در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر اظهار کرد: تبعیض و بی عدالتی در سطح برخی از ادارات دولتی وجود دارد که متاسفانه این بی عدالتی به اوج خود رسیده است.
وی با بیان اینکه اخیرا در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر که دلگان هم زیر مجموعه از آن است، از میان 60 نفر برای بهیاری، دانش آموز و دانشجو 30 نفر انتخاب شوند، افزود: 6 نفر از دانش آموزان شهرستان دلگان با معدل ممتاز ثبت نام کرده اند، اما متاسفانه هیچ کدام یک از این دانش آموزان در این آزمون پذیرش نشده اند.
امام جمعه دلگان با تاکید بر اینکه در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر اشخاص را به صورت سفارشی پذیرش می کنند، گفت: این دانشگاه تبدیل شده است به طیف، گروه و جریانی خاص که این ظلم و بی عدالتی است.
حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری با اشاره به اینکه در جذب نیروها هم به همین صورت، برنامه ریزی می کنند و افراد را  به سلیقه خودشان انتخاب می کنند، اضافه کرد: در حالی که جوانانی سربازی رفته در سطح این منطقه با مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد بیکار و به انتظار نشسته اند.
وی ادامه داد: از آن طرف برخی از مدیران و مسئولان فقط نزدیکان و همشهری های خودشان را سفارشی جذب می کنند و این کار نادرستی است که در شان نظام و دولت جمهوری اسلامی نیست.
امام جمعه دلگان با بیان اینکه نماینده مردم ایرانشهر و دلگان در مجلس فقط به دنبال اهداف حزبی و جناحی خودش است، عنوان کرد: تمامی دست اندرکاران دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر از وابستگان این نماینده هستند و افراد سفارشی خودشان را جذب می کنند.
حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری با تاکید بر اینکه 2 نفر از شهرستان دلگان در آزمون های سازمان هلال احمر قبول شده اند، بیان کرد: اما بدون هیچ دلیلی این دو نفر را رد می کنند و شخص سومی را که اسمش در لیست آزمون نبوده را با سفارش پذیرش و جذب می کنند.
وی با اشاره به اینکه تعداد زیادی از دانش آموزان و دانشجویان در مراجعات خود به دفتر امام جمعه می گویند ما در ادارات برای جذب از پشتوانهای برخوردار نیستیم و درس خواندن ما هم بی فایده است، اظهار کرد: و بیان می کنند درس بخوانیم که مورد بی مهری مسئولان قرار بگیریم و جذب نشویم.
امام جمعه دلگان با بیان اینکه امیدواریم که فرماندار شهرستان با جدیت و قاطعانه، پیگیر مشکلات باشد، خاطرنشان کرد: حق این مردم را مطالبه کند و باید جلوی این بی عدالتی ها گرفته شود.
شهرستان دلگان در 475 کیلومتری جنوب غرب شهر زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.
انتهای پیام/8306
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۷۲۱
مرجع : دلگان پرس


ارسال