شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ,4 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۵
امام جمعه بخش جلگه چاه هاشم:
اسلام به بانوان ارزش و کرامت داد
 
امام جمعه بخش جلگه چاه هاشم با بیان اینکه در دوران جاهلیت دختران و زنان را مایه ننگ خود می دانستند، گفت: دین اسلام به بانوان کرامت و ارزش داده است.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام والمسلمین نظر بامری امام جمعه بخش جلگه چاه هاشم در گفتگو با خبرنگار دلگان پرس به سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) آغاز دهه کرامت اشاره کرد و گفت: سالروز ولادت این بانو به عنوان روز دختر نامگذاری شده است.
وی با بیان اینکه دختر در دوران جاهلیت با مظلومیت همراه بوده است، تصریح کرد: یکی از دوران هایی که دختر مورد ظلم شدید قرار گرفته همین زمان جاهلیت بوده است که دختران را مایه ننگ خود و اهل و همچنین طایفه می دانستند.
امام جمعه بخش جلگه چاه هاشم با تاکید بر اینکه در دوران جاهلیت دختران معصوم و بی گناه را تنها به دلیل اینکه دختر هستند، زنده به گور می کردند، افزود: اما این رسم و بدعت بسیار بد با ظهور اسلام و همچنین با تولد حضرت فاطمه زهرا(س) دختر پیامبر گرامی اسلام به کلی از بین رفت.
حجت الاسلام والمسلمین نظر بامری با اشاره به اینکه بعد از آن اسلام به دختران و زنان ارزش بسیار بالایی قائل بوده است، اضافه کرد: امروز زنان ما درجامعه نقش اساسی دارند و در واقع از اهمیت بالایی برخوردار هستند.
وی با بیان اینکه در غرب به زنها و دختران به چشم یک جنس و کالا نگاه می کنند، ادامه داد: اما زن و دختر در جامعه اسلامی کرامت و ارزش دارد و در واقع باید گفت که اسلام به زنان کرامت داد.
امام جمعه بخش جلگه چاه هاشم با تاکید بر اینکه عفاف، حجب و حیای حضرت معصومه (س) یکی از جلوه های های معنوی ایشان است، اظهار کرد: دختران جامعه ما باید از آن حضرت الگوبرداری کنند.
حجت الاسلام والمسلمین نظر بامری خاطر نشان کرد: بیشترین حملات دشمنان انقلاب و نظام بر روی زنان و دختران جامعه اسلامی است و درصدد این است که حجاب را نابود کند.
انتهای پیام/8306
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۷۲۳
مرجع : دلگان پرس


ارسال