سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ ,21 January 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیر کل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان با بیان اینکه زابل، دارنده بیشترین بقاع متبرکه در سیستان و بلوچستان گفت: توسعه بقاع استان در گرو همراهی شهروندان است.
حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل تدینی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با بیان اینکه 14 بقعه متبرکه در سطح استان داریم، اظهار داشت: بقاع متبرکه دیگری هم است و در حال بررسی هستیم که  مستندات و موقعیت های اقتصادی آن را تنظیم کنیم.
 
وی با بیان اینکه کار پیگیری این اماکن مذهبی و آثار باستانی مرحله به مرحله در دست انجام است، خاطر نشان کرد: دو بقاع در جنوب استان در شهرهای چابهار و ایرانشهر و 12 بقاع در شمال استان وجود دارد.
 
مدیر کل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان ادامه داد: بقاع متبرکه چون در داخل و حاشیه شهر واقع شده اند تمام مدت در حال کار هستیم.
حجت الاسلام تدینی از شهروندان خواست تا در مرمت و بازسازی این بقاع همکاری نمایند ، افزود: تا کنون برای بقعه شاخص سید باقر زابل 160 میلیون پول کاشیکاری گنبد پردا خت شده است و در حال ساخت مجتمعی در کنار این بقعه هستیم.
 
وی با بیان اینکه همراهی شهروندان در بازسازی بقاع باعث رونق و شکوفایی می شود، گفت: در استان بقاعی که در حال تخریب باشند نداریم اما کلیه بقاع با توجه به نیاز روز و رشد فرهنگی و مسائل بهداشتی نیاز به توسعه و ارتقاء دارند.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۸۵۶


ارسال