پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ,6 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۳
گزارشی از جولان سگ های ولگرد در شهر:
سگ های ولگرد مهمان ناخوانده شهروندان میرجاوه
 
خطر جدی جولان سگ‌های ولگرد در معابرشهرستان میرجاوه یکی از معضلات جدید شهروندان شده است که باید هرچه سریع‌تر پیگیری و رفع شود.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون، به نقل از پایگاه خبری لادیز، پرسه زدن سگ های ولگرد در معابر شهری معضلی جدی برای شهروندان شهرستان میرجاوه ایجاد کرده است و مردم خواستار اقدام جدی مسئولین و متولیان امر هستند.
جولان سگ‌های ولگرد در کوچه و خیابان‌ها باعث ایجاد رعب و وحشت در کودکان و سلب آسایش شهروندان برخی از خیابان‌های شهر شده است، خطر حمله سگهای ولگرد تنها ترسی بی مورد نیست بلکه در موارد متعدد شهروندان و به خصوص کودکان با خطر حمله و گاز گرفتگی سگ ها مواجه شده اند و یا وحشت حمله سگهای ولگرد را لمس کرده اند.
یکی از بانوان محله برفی میرجاوه به خبرنگار ما اظهار کرد: تاکنون چندین بار سگ ها به کودکان حمله کرده اند نه تنها کودکان بلکه بزرگسالان نیز از خطر حمله سگ های ولگرد در امان نیستند.
وی ادامه داد: بعد از غروب خورشید سگ های ولگرد در کوچه ها و معابر جولان می دهند و بانوان و کودکان جرات خروج از منزل را ندارند.
یکی دیگر ازشهروندان میرجاوه به خبرنگار ما بیان کرد:  چندوقتی است که  وجودسگ های ولگرد  معظلی جدی برای مردم شده است و سبب  شده که مردم و به خصوص کودکان باترس و لرز از منزل بیرون بیایند مسئولین باید فکری اساسی برای این معضل بکنند چرا که با بازگشایی مدارس خطر حمله سگ های ولگرد به کودکان دو چندان خواهد شد.
وی گفت: امیدواریم مسئولان زحمتکش شهر زمینه برطرف کردن این معضل جدید را در سطح شهر از بین برده و موجبات رضایتمندی بیشتر مردم را هرچه سریع‌تر فراهم کنند.
شهردار میرجاوه در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: در شهرداری به روی شهروندان باز است جوانان و شهروندان هرگونه پیشنهاد ی برای حل مسائل شهرستان دارند با شهرداری مطرح کنند و ما نیز از پیشنهادات و انتقادات سازنده استقبال می کنیم.
عزیزاحمدریگی افزود: از بین بردن سگ های ولگرد باید انجام شود چرا که امکاناتی برای نگهداری آنها نداریم، این حیوانات شهروندان را دچار مشکل کرده اند اما این مشکل باید ریشه ای حل شود.
وی خاطرنشان کرد: بودجه ای خاصی برای حل این موضوع اختصاص نیافته است اما شهرداری این مشکل را حل خواهد کرد اما با امکانات محدود شهرداری تنها قادر به معدوم کردن سگ های ولگرد هستیم، این مشکل باید ریشه ای حل شود و از ورود این حیوانات از آن سوی مرز به داخل شهر جلوگیری شود.
فرماندار میرجاوه نیز با اشاره به لزوم حل هر چه سریعترمعضل سگ های ولگرد گفت: سلامت مردم مهمتر از هر چيز ديگري هست و بايد در جهت حفظ سلامت مردم و مقابله با عوامل بيماري زا و تهديد حيوانات اقدام جدي بعمل ايد و فرمانداري اين موضوع را خواهد کرد.

ناصر شمسی فر فعال محیط زیست و حمایت از حیوانات در گفتگو با خبرنگار لادیز اظهار کرد: در مورد مواجه با حیوانات خیابانی متاسفانه در اکثر قشرهای جامعه  تفکر منفی وبه گونه ای حذفی مواجه هستیم به معنی این که در اغلب اوقات افراد بجای اینکه راهکار مناسبی را جهت رفع معظلات زیست محیطی پیشنهاد دهند سعی بر حذف صورت مسئله را دارند و این موضوع در برطرف کردن مشکل هیچ امتیاز مثبتی محسوب نمی شود .

وی در رابطه با ساماندهی سگ های ولگرد خاطر نشان کرد: در کشور های توسعه یافته با اجرای طرح عقیم سازی در مرحله اول فرایند رشد جمعیتی این حیوانات را به کنترل در می آورند و بعد سپری کردن مراحل واکسیناسیون و گند زدایی از این حیوانات به مکان هایی که جهت نگهداری حیوانات مجهز هستند منتقل می شوند و در مراحل بعدی توسط افراد داوطلب و شرکت های خصوصی و سایر منابع حمایتی تا پایان زندگی عادی از این قبیل حیوانات نگهداری می شود  و در برخی از موارد  اگر شخصی  به هر دلیلی علاقه مند به نگهداری سگ  یا گربه باشد با مراجعه به این اماکن میتواند درخواست نگهداری از حیوان مورد نظر را داشته باشد .

وی گفت: در شهرستان میرجاوه با بومی سازی این طرح ها براساس فرهنگ و اعتقادات مردم منطقه می توان در بهترین شکل ممکن بهره لازم از این گونه فعالیت را برد و افزود این امر با حمایت دستگاه های زیربط  قابل اجرا و عملی خواهد بود.


انتهای پیام/4941
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۸۹۷


ارسال