شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ,6 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۴
با حضور مشاور وزیر نیرو انجام شد؛
افتتاح بزرگ ترین مصرف کننده گاز شهری در زاهدان/روزانه 600 هزار مترمکعب گاز جایگزین گازوئیل می شود
 
مدیر عامل شرکت مدیریت تولید برق نیروگاه های سیستان و بلوچستان گفت: نیروگاه سیکل ترکیبی بمپور در بین نیروگاه های کشور رتبه اول را از نظر شاخص تولید انرژی به خود اختصاص داده که در این زمینه در بین نیروگاه های دولتی و خصوصی نیز رتبه دوم را دارد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصرهامون، شهرام ایرانپاک در افتتاحیه پروژه گاز سوز نمودن نیروگاه زاهدان با بیان اینکه شرکت مدیریت تولید برق نیروگاه های استان پس از انتزاع بخش تولید از برق منطقه ای و الحاق نیروگاه های گازی زاهدان و کنارک به شرکت به تصویب رسید، اظهار داشت: این شرکت در حال حاضر زیر مجموعه شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی با کارکرد چهار نیروگاه بخار ایرانشهر، گازی زاهدان، گازی کنارک و سیکل ترکیبی بمپور ادامه فعالیت می دهد.
 
وی با بیان اینکه نیروگاه گازی زاهدان از سال65 وارد مدار و بهره برداری شد،گفت: در حال حاضر است نیروگاه دارای 8 واحد 25 مگاواتی می باشد که در سال گذشته 204 میلیون متر سوخت گازوئیل مصرف کرده است.
 
این مسئول با اشاره به ظرفیت چهار واحد64مگاواتی نیروگاه بخار ایرانشهر افزود: سوخت راه انداز نیروگاه گازوئیل و سوخت های اصلی آن مازوت و گاز می باشد که پس از اتصال شبکه سراسری گاز به شهر ایرانشهر واحدهای این نیروگاه به صورت گازسوز در مدار قرار گرفته است.
وی ادامه داد: نیروگاه سیکل ترکیبی بمپور در بین نیروگاه های کشور رتبه اول را از نظر شاخص تولید انرژی به خود اختصاص داده که در این زمینه در بین نیروگاه های دولتی و خصوصی نیز رتبه دوم را دارد.
 
ایرانپاک در ادامه با اشاره به اینکه سوخت نیروگاه گازی کنارک گازوئیل می باشد، بیان کرد: این میزان سوخت به وسیله تانکر از پهلوگیری کشتی های نفتکش در چابهار به نیروگاه حمل می شود که آب مصرفی این نیروگاه نیز از طریق آب شیرین کن کنارک تامین می شود.
 
در ادامه این مراسم محبعلی پودینه تمیز مدیر عامل شرکت تولید برق نیروگاه های سیستان وبلوچستان با بیان اینکه کار این پروژه از مهرماه سال گذشته شروع شد، اظهار داشت: پس از انجام مناقصات و مشخص کردن پیمانکار و مشاور استارت اصلی پروژه گازسوز نمودن نیروگاه زاهدان در اسفندماه سال گذشته با اعتبار 120 میلیارد ریال از محل اعتبارات بودجه داخلی شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی آغاز و در مدت چهار ماه به پایان رسید.
وی گفت: همزمان با رسیدن گاز به پشت نیروگاه، ایستگاه گاز و واحدها نیز به بهره برداری رسید که با بهره برداری از این واحدها روزانه حدود 600 هزار مترمکعب سوخت گاز جایگزین گازوئیل می شود.
 
مدیر عامل شرکت تولید برق نیروگاه های استان از فواید اجرایی شدن این پروژه را کاهش در هزینه های دولت عنوان کرد و افزود: تفاوت قیمت سوخت گاز و سوخت مایع، بحث آلودگی محیط زیست، کاهش زمان تعمیرات و افزایش طول عمر قطعات از دیگر فواید این طرح است.
انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۹۰۴


ارسال