شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ,30 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۹
مدیر شبکه بهداشت و درمان سراوان خبر داد:
کمک 2 میلیارد ریالی خیرین سلامت سراوان برای خرید دستگاه/بیش از 7 هزار متر مربع زمین توسط خیران سراوانی به شبکه بهداشت اهداء شد
 
مدیر شبکه بهداشت و درمان سراوان از اهداء هفت هزار و 700 متر مربع زمین توسط خیران سراوان به شبکه بهداشت این شهرستان طی سه سال گذشته خبر داد.
رضا رضا زاده پراپری در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و سلامت عصرهامون با بیان اینکه نیکوکاران سراوانی در سه سال گذشته هفت هزار و 700 متر مربع زمین برای ساخت مراکز جامع سلامت روستایی، خانه بهداشت و تسهیلات زایمانی در نقاط مختلف این شهرستان اهداء کرده اند، اظهار داشت: نیکوکاران این شهرستان با هدف تسریع در آغاز ساخت مراکز بهداشتی – درمانی در روستاهای فاقد این امکان، اقدام به اهداء زمین کردند به گونه ای که تا کنون پنج هزار مترمربع  زمین در روستای مورتی  شهر سیرکان جهت احداث مرکز جامع  سلامت روستایی توسط حاج رحمان بخش درازهی اهداء شده است.
 
وی ادامه داد: دو هزار و 500متر مربع زمین نیز با کاربری بهداشتی- درمانی در روستای میدان شهر سیرکان جهت احداث مرکز جامع سلامت روستای میدان  توسط نبی بخش بلوچزهی و 200 متر مربع نیز در روستای کله گان جالق برای احداث خانه بهداشت توسط حاج عبدالغنی فاضل زهی اهداء شده است.
 
رضازاده پراپری به اهداء 8عدد دستگاه پالسی اکسی متر برای بیماران بیمارستان رازی سراوان به مبلغ 220 میلیون ریال، تامین هزینه احداث یک باب مرکز  جامع سلامت روستایی مورتی به زیر بنای 450 متر مربع اشاره و تصریح کرد: در روستای آشار نیز به همت نیکوکار نیک اندیش سراوانی یک باب تسهیلات زایمانی در مرکز بهداشتی درمانی با صرف یک میلیارد و 500میلیون ریال هزینه احداث شد.
 
وی گفت: 3 عدد  دستگاه سل کانتر نیز  برای آزمایشگاه های روستایی به مبلغ یک میلیار ریال اهداء شده که در امر تشخیص بیماری به کار گرفته می شود.
 
مدیر شبکه بهداشت و درمان سراوان با سپاس از دور اندیشی خیران نیکوکار سراوانی در همراهی با نظام سلامت در راستای ارتقاء شاخص های بهداشت و درمان در مناطق کمتر توسعه یافته استان، تاکید کرد: قطعا انجام فعالیت های نیک در حوزه بهداشت و درمان به سبب تاثیر مثبتی که در بازگشت سلامت افراد دارد صدقه جاریه است و رضای پروردگار متعال را به همراه دارد.
انتهای پیام/
 
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۹۰۹


ارسال