دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ ,26 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۵۳
راه اندازی خط مسافری دریایی مسیر کیش- چابهار منتفی شد
 
مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: راه اندازی خط مسافری دریایی مسیر کیش- چابهار منتفی شد.
به گزارش عصرهامون به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: هنوز برنامه خاصی برای سفر دریایی کیش – چابهار و مسیر برعکس بین مقامات استان و سازمان منطقه آزاد کیش تدوین نشده است.
دکتر کامبیز مشتاق گوهری در خصوص سفر‌های دریایی در مسیر چابهار- کیش و برعکس با استفاده از کشتی کروزی که هم اکنون در کیش فعال است، گفت: بر اساس ارزیابی‌هایی که توسط دفاتر خدمات مسافرتی برای این سفر دریایی صورت گرفته، مشخص شده است که این سفر بازده اقتصادی مناسبی برای سرمایه گذاران نخواهد داشت.
مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان مهمترین دلیل این امر را مسافت طولانی بین این دو بندر اعلام کرد.
وی افزود: از سوی دیگر علاوه بر دوری مسیر باید امکانات و تاسیسات خدماتی و تفریحی در چابهار ایجاد شود تا بتوانیم در جذب هر چه بیشتر گردشگرانی که به کیش وارد می‌شوند اقدام کنیم.
دکتر مشتاق گوهری بیان کرد: مالک کشتی کروز فعال درکیش بخش خصوصی است و برای سفر آن کشتی به چابهار باید رغبت گردشگران جهت سفر به چابهار را از طریق تبلیغات و اطلاع رسانی افزایش دهیم تا به این ترتیب این سفر دریایی از بازده اقتصادی برای مالک کشتی برخوردار شود.
مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: با توجه به موارد مذکور باید گفت که هنوز برنامه خاصی برای سفر دریایی کیش – چابهار و مسیر برعکس بین مقامات استان و سازمان منطقه آزاد کیش تدوین نشده است.
وی یادآور شد: پیش از این قصد داشتیم نسبت به راه اندازی خط دریایی مسافری بین چابهار – کیش- مسقط اقدام کنیم که این مسئله نیز منتقی شده است.
دکتر مشتاق گوهری تاکید کرد: سفر یک روز هفته کشتی عمانی در مسیر مسقط- چابهار و برعکس هنوز نتوانسته است درجذب توریست‌ها موفق عمل کند.
به گفته مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هم اکنون این سفر دریایی در مسیر چابهار- عمان در روز‌های سه شنبه انجام می‌شود و بیشتر مسافران این سفر‌های دریایی را جوامع محلی چابهار و عمان تشکیل می‌دهند.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه شهرستان چابهار می‌تواند به تنهایی به یکی از مراکز اصلی قطب گردشگری دریایی در جنوب کشور تبدیل شود، افزود: شهرستان چابهار دارای جاذبه‌های منحصر به فرد طبیعی است.
 
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۷۰۲۹


ارسال