سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ,22 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۵
مشکلاتی که گویا قرار نیست حل شوند؛
90 روز بی آبی در روستاهای جنوب شرق کشور/ گرما و بی آبی صدای مردم را در آورد
 
روستای نهنگی شهرستان هیرمند، یکی از روستاهای بخش مرکزی این شهرستان است که بیش از سه ماه از اولین قطعی آب آن می گذرد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از ندای هیرمند؛ موضوع مشکل آب در شمال استان سیستان و بلوچستان همواره یکی از معضلاتی بوده است که مردم این منطقه سالهاست با آن دست و پنجه نرم می کنند در حالی که این مشکل می تواند در طی چند ماه با کشیدن لوله آب شرب جدید حل و مرتفع گردد.
روستای نهنگی شهرستان هیرمند، یکی از روستاهای بخش مرکزی این شهرستان است که بیش از سه ماه از اولین قطعی آب آن می گذرد، مردم این روستا می گویند که قبل از ماه مبارک رمضان آب شرب روستا قطع گردیده و هنوز وصل نگردیده است.
حاجی شریف سارانی نماینده کل کشاورزان شهرستان هیرمند در این خصوص گفت: مردم روستاهای نهنگی، نو شیروان عیسی زهی و حاجی عبدالکریم خان سارانی بیش از سه ماه است که در انتظار تدبیری برای آب رسانی به این روستاها هستند.
وی افزود: بارها جهت پیگیری این موضوع به فرمانداری، بخشداری  و حتی اداره آب و فاضلاب شهرستان هیرمند  مراجعه کرده ایم اما این مدیران مربوطه جهت برگرداندن آب به لوله های آب شرب اقدام نکرده اند.

سارانی خاطرنشان کرد: مردم روستاهای نامبرده از آب چاه استفاده می کنند، آب شوری که چشمانشان را بعد از ریزگردها ضعیف تر از قبل کرده است.
وی همچنین گفت: برخی از مردم نیز که دارای وسیله نقلیه هستند، هم با دبه های آب مجبورند از مرکز شهرستان آب تهیه کنند.
حال اینکه مردم شمال استان سیستان و بلوچستان سالهاست پاسدار مرزهای جنوب شرق هستند و با متحمل شدن هزار مشکل و معضل از مرزهای شمال این استان پاسداری می کنند می طلبد تا مسئولین با همت مضاعف مشکلات جزئی آنان که جزئی از حقوق شهروندی آنان است مرتفع گردانند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۷۰۴۶


ارسال