پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ ,23 January 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۰۵
کشف بیش از یک تن انواع مواد مخدر در مرز سراوان
 
فرمانده مرزبانی سيستان و بلوچستان از کشف یک تن و 72 کیلو انواع مواد مخدر در مرز سراوان خبرداد.
به گزارش عصرهامون به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،سردار سعید کمیلی  فرمانده مرزبانی سيستان و بلوچستان اظهارداشت: مرزداران هنگ مرزی سراوان با انجام اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی، با اشرافیت اطلاعاتی و بهره‌گیری از تجهیزات فنی، از ورود کاروان بزرگ مواد مخدر به داخل کشور مطلع شدند که بلافاصله اجرای طرح‌های عملیاتی هدفمند برای جلوگیری از ورود محموله مواد افیونی را در دستور کار خود قرار دادند.
سردار کمیلی افزود: قاچاقچیان که بدون توجه به علائم هشدار دهنده وارد حریم امنیتی مرز شده بودند با مشاهده مرزبانان اقدام به تیراندازی کردند که پس از ساعتی درگیری مسلحانه، با توجه به عدم توان رویارویی با آتش پرحجم مرزداران با برجای گذاشتن محموله مواد مخدر و استفاده از عوارض طبیعی زمین و تاریکی شب به عمق خاک کشور پاکستان متواری شدند.
فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان ادامه داد: مرزداران در پاکسازی منطقه، یک تن و ۴۱ کیلو و ۶۰۰ گرم تریاک و ۳۰ کیلو و ۸۰۰ گرم مرفین جمعاً یک تن و ۷۲ کیلو و ۴۰۰ گرم را کشف و یک دستگاه خودرو تویوتا توقیف کردند.
این مقام ارشد انتظامی با گله‌مندی از نیرو‌های مرزی پاکستان به دلیل کم‌توجهی در کنترل مرز‌های مشترک خود با کشورمان، تصریح کرد: انتظار داریم تا نیرو‌های امنیتی و انتظامی این کشور ضمن برخورد جدی با باند‌های قاچاق مواد مخدر و گروهک‌های تروریستی، نظارت بیشتری بر مناطق مرزی خود داشته باشند.
فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان در پایان خطاب به متجاوزان و قاچاقچیان، گفت: مرز‌های استان با حضور مقتدرانه مرزداران و همکاری خوب مردم شریف سیستان و بلوچستان، تحت کنترل کامل نیرو‌های مرزبانی جمهوری اسلامی ایران قرار دارد و ما به هیچ کس اجازه تجاوز به مرز‌های کشورمان را نخواهیم داد.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۷۰۵۶


ارسال