يکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ ,27 May 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۳
پای درد دل کارآفرین جوان؛
مسئولین هیچ حمایتی نمی کنند/ راه اندازی بزرگترین مجتمع گل آرزوی کارآفرین زاهدانی
 
کارآفرین زاهدانی با بیان اینکه مسئولین هیچ حمایتی از کارآفرینان ندارند، گفت: در صورت حمایت مسئولین بزرگترین مجتمع گل را ایجاد می کنم.
زهره جام شیری کار آفرین جوان زاهدانی در گفت و گو با عصرهامون اظهار داشت: چون رشته دانشگاهی ام گیاه شناسی بود علاقه زیادی به راه اندازی گلخانه پیدا کردم و شروع به پرورش گل رز کردم.

وی ادامه داد:بعد از فارغ التحصیلی یک دوره کارآموزی به مشهد رفتم و سپس پیگیر راه اندازی گلخانه شدم.
این کار آفرین با بیان اینکه از سال 87 پیگیر احداث این گلخانه شدم، افزود: چون دانشجو بودم و سرمایه ای نداشتم با مراجعه به بانک کشاورزی موفق به دریافت وام شدم.

جام شیری با بیان اینکه هیچ نهادی از ما حمایت نکرد، خاطر نشان کرد: علی رغم تمام مشکلات برای سه نفر اشتغالزایی ایجاد کردم.
وی با بیان اینکه ماهیانه دو میلیون تومان اجاره پرداخت می کنم، افزود: ایجاد گلخانه سود زیادی برای بنده تا کنون نداشته و بیشتر در آمد آن صرف خود گلخانه می شود ولی به دلیل علاقه به این کار دارم ادامه می دهم.

کار آفرین جوان زاهدانی با بیان اینکه پرورش گل رز بستگی به تولید و شرایط محیطی دارد، اظهار داشت: زمانی که گلخانه فعال است در آمد داریم.
وی با بیان اینکه تا کنون گل های گلایل و گل نرگس نیز پرورش داده، اضافه کرد: دوست داشتم گل های بیشتری پرورش دهم ولی چون زمین و امکانات ندارم نتوانستم.
جام شیری با بیان اینکه تا کنون با استانداری، فرمانداری و جهاد کشاورزی برای زمین مکاتبه کردم اما پاسخی دریافت نکردم، تصریح کرد: آرزو دارم بزرگترین مجتمع گل را در زاهدان راه اندازی کنم ولی زمین کشاورزی ندارم و حمایتی هم انجام نمی شود.

این کارآفرین با بیان اینکه بیشتر گل های زاهدان وارداتی است، گفت: بنده زمانی که گلخانه فعال است گل ها را به تهران، بیرجند، بندر عباس و مشهد صادر می کنم و از آنجا برخی گل ها به دبی، آذربایجان و شوروی صادر می شود.

وی با بیان اینکه مسئولین نه تنها کمک مالی نکردند بلکه حتی مشاوره ای و فکری نیز کمک نمی کنند، افزود: من به کمک مالی نیاز ندارم تنها یک باب زمین در اختیار بنده قرار دهند تاهر بار مجبور نباشم با سرمایه ام به جای دیگری کوچ کنم بلکه کارم را ارتقاء دهم و برای جوانان بیشتری اشتغالزایی ایجاد کنم.

جام شیری در ادامه با بیان اینکه 10 سال است که در این کار تجربه دارم، گفت: مسئولین نمی گذارند کار آفرینان کار خود را توسعه دهند من هم به تنهایی نمی توانم گلخانه را به مجتمع ارتقاء دهم و این کار نیاز به حمایت مسئولین دارد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۷۰۷۴


ارسال