يکشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۷ ,22 July 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۴
مسئول بانک خون بند ناف بیمارستان تامین اجتماعی زاهدان:
ایران پنجمین کشور موفق در دفاتر بانک خون بند ناف/ سهم سیستان و بلوچستان 100بندناف فریز شده در مرکز رویان
 
مسئول بانک خون بند ناف بیمارستان تامین اجتماعی زاهدان با بیان اینکه ایران پنجمین کشور موفق در دفاتر بانک خون بند ناف دنیا به شمار می رود، گفت: سهم سیستان و بلوچستان 100بندناف فریز شده در مرکز رویان تهران است.
به گزارش خبرنگار بهداشت و سلامت عصرهامون، صفورا آقا حسنی در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اینکه کار بانک خون بند ناف از هفت سال گذشته در کشور آغاز به کار کرده، اظهار داشت: ایران پنجمین کشور موفق دنیا در این زمینه و سیستان و بلوچستان بیست و هفتمین استان موفق کشور در دفاتر بانک خون بند ناف می باشند.
 
وی با بیان اینکه نمونه بند ناف هر نوزاد برای خانواده درجه یک و دو همان فرد قابل استفاده است، گفت: بند ناف مملو از سلول های بنیادی می باشد که در بیماری های لاعلاج مانند تالاسمی، دیابت، سرطان خون و غیره کاربرد دارد.
 
مسئول بانک خون بند ناف با بیان اینکه این خدمات در بیمارستان های تامین اجتماعی  وعلی بن ابی طالب در حال انجام است، افزود: تاکنون از بین 105 بند ناف 100 مورد آن فریز و 5 مورد آن منفی بوده است که بند ناف های قابل قبول در پژوهشگاه رویان در استان تهران نگهداری می شوند.
 
آقا حسنی هزینه هر عمل بندناف را 2 میلیون  و 500 هزار تومان عنوان کرد و ادامه داد: اگر پاسخ مثبت باشد سالانه مبلغی قریب به 120 هزار تومان از خانواده مورد نظر دریافت می شود که این مبلغ هزینه نگهداری آن بند ناف است و اگر پاسخ منفی بود نیز ظرف مدت 15 روز مبلغ واریزی به حساب خانواده باز می گردد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۷۱۲۹


ارسال