يکشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۷ ,22 July 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۷
واکنش علمای اهل سنت به حادثه بمباران اتمی هیروشیما توسط آمریکایی ها؛
آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر و معاهدات بین المللی است/ پیروی از ولایت فقیه راه مقابله با توطئه های شیطان بزرگ است
 
علمای اهل سنت در واکنش به حادثه بمباران اتمی هیروشیما توسط آمریکایی ها با بیان اینکه آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر و معاهدات بین المللی است، عنوان کردند: پیروی از ولایت فقیه راه مقابله با توطئه های شیطان بزرگ است.
به گزارش خبرنگار عصرهامون، امروز سالروز بمباران اتمی هیروشیما توسط آمریکایی هاست ؛ علمای اهل سنت در واکنش به حادثه بمباران اتمی هیروشیما توسط آمریکایی ها با بیان اینکه آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر و معاهدات بین المللی است، عنوان کردند: پیروی از ولایت فقیه راه مقابله با توطئه های شیطان بزرگ است و این کشور حق ندارد برای دیگران تعیین تکلیف کند.
 
آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر در بمباران هیروشیما است
جمعی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با اشاره به سالروز بمباران اتمی هیروشیما توسط آمریکایی ها گفتند: آمریکا حلال مشکلات ایران نیست مسئولان باید از ظرفیت های داخل استفاده کرده و به مردم اعتماد کنند.
در این زمینه مولوی عبدالغنی دهانی مدرس حوزه علمیه اهل سنت زاهدان در گفت وگو با خبرنگار عصر هامون اظهار داشت: همه به نوعی با جنایت هایی که آمریکا در طول چندین دهه انجام داده آشنا هستند.
وی گفت: آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر در بمباران هیروشیما است و از آنجایی که ردپای آن در کشتارها و جنایت هایی که توسط آل صعود انجام می شود نیز وجود دارد حق تعیین تکلیف بر کشورهای اسلامی به ویژه جمهوری اسلامی ایران را ندارد.
 
آمریکا صلاحیت تحریم حقوق بشر ایران را ندارد
مولوی دهانی با اشاره به خنده دار بودن و مزحک خواندن این موضوع که آمریکا لباس مدافع حقوق بشر برتن کرده، افزود: باید در مقابل تحرکات و اقدامات آمریکای ها و استکبار جهانی هوشیار باشیم و فریب افرادی که دم از دوستی با آمریکا را می زنند، نخوریم؛ باید این بصیرت و روشنگری در همگان وجود داشته باشد که آمریکا خواهان تغییر و شکست ایران است که خوشبختانه در اجرای چنین نقشه شوم و پلیدی همیشه ناکام مانده است.
 
آمریکا حلال مشکلات ایران نیست
وی ادامه داد: جنایت های آمریکا در طول عمر با برکت انقلاب اسلامی بر هیچکس پوشیده نیست و چنین کشوری صلاحیت تحریم حقوق بشر ایران را ندارد.
مدرس حوزه علمیه اهل سنت زاهدان با بیان اینکه مسئولین باید هوشیار باشند و از هیاهوی آمریکا و تحریم ها لرزه بر اندام نیاندازند، خاطرنشان کرد: آمریکا حلال مشکلات ایران نیست مسئولان باید از ظرفیت های داخل استفاده کرده و به مردم اعتماد کنند و هیچگاه متکی به غرب نباشند.
 
آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر است
مولوی گرگیچ امام جمعه اهل سنت مسجد ابراهیم زاهدان نیز در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به اینکه آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر است و هیچ کشوری اسلامی آن را باور ندارد، اظهار کرد: با جنایت ها و پلیدی های این شیطان بزگ همه دنیا آشنا هستند و این مهم را می دانند که آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر بوده و جز تحریم و جنگ کار دیگری نمی تواند انجام دهد.
 
با پیروی از ولایت فقیه با توطئه های شیطان بزرگ مقابله کنیم
وی با بیان اینکه ایران اسلامی کشوری صلح جو، عدالت محور و به دنبال تعامل سازنده است، گفت: وقتی آمریکا خود ناقض حقوق بشر است و به وعده هایش عمل نمی کند، نمی تواند بر کشوری همچون ایران تعیین تکلیف کند.
مولوی گرگیچ ادامه داد: باید در مقابل اقدامات آمریکا هوشیار باشیم و با پیروی از ولایت فقیه با توطئه های این شیطان بزرگ مقابله کنیم.
وی بیان کرد: مسئولان باید با پیروی از ولایت فقیه از ملت دفاع کنند زیرا خط قرمزهای انقلاب و ملت را رهبر انقلاب مشخص کردند بر همین اساس از آنجایی که آمریکا غیر قابل اعتماد است صلاحیت تعیین تکلیف و تحریم حقوق بشر ایران اسلامی را ندارد.
امام جمعه اهل سنت مسجد ابراهیم زاهدان درپایان خاطر نشان کرد: آمریکا همیشه دم از حقوق بشر می زند اما در واقع همیشه ناقض حقوق بشر است.
 
 پیروی از ولایت فقیه راه مقابله با توطئه های شیطان بزرگ است
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان با بیان اینکه بدترین رفتارها با زندانیان در زندان های آمریکا است، گفت: زندان گوانتانامو نماد ضد حقوق بشری بودن دولت آمریکا است.
مولوی بلال مقدسیان امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان در گفتگو با دلگان پرس با بیان اینکه آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر در دنیا است، گفت: در یک قرن اخیر دولت آمریکا یا آغاز کننده جنگ ها بوده است و یا اینکه از دولت های جنگ طلب حمایت کرده است.
وی با تاکید بر اینکه حمله اتمی آمریکا به شهرهای هیروشیما و ناکازاکی ژاپن یکی از بزرگترین جنایت های این کشور است، تصریح کرد: در این حملات بی رحمانه هزاران انسان بی گناه با بمب های اتمی آمریکا کشته شدند.
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان با اشاره به اینکه آمریکا از دیکتاتورهایی مانند محمدرضا پهلوی، حکام عربی، صدام و ...حمایت کرده است، بیان کرد: کشوری با این سابقه خود را مدافع حقوق بشر می داند.

هزاران انسان بی گناه در بمباران هیروشیما کشته شدند
مولوی بلال مقدسیان در دو دهه اخیر آغاز کننده جنگ های خانمانسوز عراق، افغانستان و یمن بوده است، اضافه کرد: در این جنگ ها هزاران انسان مظلوم با هواپیماها و سربازان آمریکایی کشته شده اند.
وی با بیان اینکه در زندان های آمریکا با زندانیان بدترین رفتارهای ضد بشری را دارند، ادامه داد: زندان گوانتانامو نماد ضد حقوق بشری بودن دولت آمریکا را به همگان نشان می دهد، چرا که در این زندان جنایت های بی شماری علیه انسان ها انجام می شود.
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان با تاکید بر اینکه دولت آمریکا با این سابقه بد در زمینه حقوق بشر، جمهوری اسلامی را ناقض حقوق بشر می داند، عنوان کرد: در حالی که جمهوری اسلامی ایران مدافع حقوق بشر است.
مولوی بلال مقدسیان خاطرنشان کرد: مقامات و مسئولان کشورمان باید واکنش های قاطعانه ای در قبال این رفتارهای آمریکایی داشته باشند.

آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر و معاهدات بین المللی است
امام جمعه اهل سنت میرجاوه گفت:ادعای دفاع از حقوق بشر دروغی بزرگ برای پوشاندن جنایات آمریکاست چراکه دولت آمریکا بزرگترین جنایات را در جهان انجام داده است.
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر و معاهدات بین المللی است در واقع حقوق بشر ابزاری در دست استکبار جهانی برای زیر فشار گذاشتن سایر ملت ها و رسیدن به اهدافش است چرا که تاریخ کشور آمریکا سراسر ظلم و ستم و تجاوز به حقوق سایر ملت هاست که بمباران اتمی هیروشیما نمونه ای از جنایات بیشمار آمریکای جنایتکار است.
وی افزود: ادعای دفاع از حقوق بشر دروغی بزرگ برای پوشاندن جنایات آمریکاست چراکه دولت آمریکا بزرگترین جنایات را در جهان انجام داده است و تنها به دنبال منافع خود در جهان است و در راه رسیدن به این منافع به راحتی حقوق ملت های مظلوم جهان را پایمال می کند.
وی خاطرنشان کرد:  استکبار جهانی همیشه به دنبال دشمنی  با نظام جمهوری اسلامی است و از هر روشی برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران استفاده می کند، تحریم ها یکی از ترفندهای آمریکا برای اعمال فشار بر ملت ایران است اما کشوری خود ناقض حقوق بشر است و انواع سلاح های شیمیایی و اتمی را برای کشتار مردم جهان استفاده کرده است صلاحیت تحریم ملت صلح طلب ایران را ندارد دهد دولت آمریکا با وجود پایبندی ایران به توافق برجام، باز هم با عهدشکنی تحریم‌های جدیدی علیه ایران تصویب کرد که این اقدام نیازمند واکنش جدی متقابل است و دولتمردان باید با قدرت در مقابل زیاده خواهی های آمریکا ایستادگی کنند.
مولوی ریگیان پور تاکید کرد: دستان پلید سران آمریکایی به خون انسانهای بی گناه و بی دفاع و زنان و کودکان در سراسر جهان آغشته است و کشوری که تاریخی سراسر جنایت و ظلم دارد صلاحیت تحریم حقوق بشری سایر کشورها را ندارد.
امام جمعه اهل سنت میرجاوه با اشاره به حمایت آشکار آمریکا از تروریست ها، اذعان کرد: دولت آمریکا نه تنها ناقض حقوق بشر است بلکه به طور آشکار از تروریست ها و منافقین حمایت می کند در واقع دولت آمریکا نقش پدرخواندگی تروریست های داعش و منافقین را بازی می کند و تروریست پروراست.

آمریکایی ها در طول تاریخ ننگین خود کارنامه ای سیاه دارند
نویسنده اهل سنت شهرستان چابهار گفت: آمریکایی ها که در طول تاریخ ننگین خود کارنامه ای بس سیاه دارند چگونه می تواند مدعی حقوق بشر باشد.
مولوی سید محمد درتکیده در گفت و گو با خبرنگار  چهاربهاران، با اشاره به روز حقوق بشر اظهار کرد: در اعلامیه حقوق بشر سازمان ملل بندهایی وجود دارد که با دین اسلام در تضاد است و به هیچ عنوان به کرامت انسانی توجه نشده است.
وی با اشاره به سالروز بمباران شیمایی هیروشیما و ناکازاکی افزود: دولتی که در یک حمله نظامی بیش از 160 هزار نفر را کشته و زخمی می‌کند بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشر در طول تاریخ است و  آمریکا در جهان شیطان بزرگ است.
درتکیده ادامه داد: در آن عملیات افراد زیادی کشته شدند و این واقعه، مهر ننگی بر پیشانی مدعیان حقوق بشری است که خودشان از بمب اتمی بر علیه انسان‌های بی‌دفاع و مظلوم استفاده می‌کنند.

 نقض آشکار حقوق بشر با بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی
مولوی اهل سنت چابهار با اشاره به صحبتهای مقام معظم رهبری که فرموده اند"هیچ دولتی را نمی شناسم که به قدر دولت آمریکا ناقض حقوق بشر باشد"، بیان کرد: این گفته معظم‌له نشان دهنده عمق خباثت‌ها و پلیدی‌های این کشور خونخوار نسبت به بشریت است.
وی خاطرنشان کرد: از صدرپیروزی انقلاب تا کنون، دولت آمریکا جنایات بیشماری را در حق ملت ما مرتکب شده است؛ ترور شخصیت های دینی و سیاسی مملکت، کودتای طبس و نوژه و ترور دانشمندان هسته ای، فرماندهان نظامی و عموم مردم در مساجد تنها گوشه ای از جنایات ننگین آمریکا علیه ملت ماست.
نویسنده اهل قلم بلوچ تاکید کرد: کسی که شهرهای هیرو شیما و ناکازاکی ژاپن را با حملات هسته ای با خاک یکسان کرد و سلاح های شیمیایی را در اختیار دولت صدام در جریان جنگ تحمیلی گذاشت، در حالیکه کودکان مظلوم فلسطین، سوریه و یمن توسط صهیونیسم و آل سعود و داعش قتل عام شوند چشمان آنان کور است و حتی از آنان حمایت نیز می کنند، چگونه  می تواند دم از حقوق بشر بزند.

حقوق بشر آمریکایی حتی در اروپا هم بی ارزش است
کارشناس دینی اهل سنت شهرستان هیرمند گفت: حمله اتمی آمریکا به ژاپن واضح ترین نقض حقوق بشر در دنیا است، اما اکنون با توجه به پیشرفت کشورهای جهان ، امروزه آمریکایی ها هیچگونه قدرتی در مقابل آنها ندارند.
مولوی نادر بزی کارشناس دینی اهل سنت شهرستان هیرمند در گفت و گو با پایگاه خبری ندای هیرمند؛ بیان داشت: حقوق بشر آمریکایی که زیر نظر سازمان ملل اداره می شود تنها افکار خود را به خورد کشورهای دیگر می دهد.
وی افزود: حقوق بشر آمریکایی مکاتبی است که خود آمریکا آن را به مردم دیکته می کند و در کشورهای دیگر هیچگونه ارزشی ندارد؛ حتی کسانی که امروزه خود را از نزدیکان آمریکا می دانند به این حقوق بشر بی اعتنا هستند.
مولوی بزی همچنین گفت: حمله اتمی آمریکا به ژاپن واضح ترین نقض حقوق بشر در دنیا است، اما اکنون با توجه به پیشرفت کشورهای جهان ، امروزه آمریکایی ها هیچگونه قدرتی در مقابل آنها ندارند.
کارشناس دینی اهل سنت شهرستان تصریح کرد: کشور جمهوری اسلامی ایران امروزه 80 میلیون بسیجی گوش به فرمان رهبری دارد که با کوچکترین حرکت غلط آمریکا جواب آنها را خواهند داد.
وی ادامه داد: آمریکا با چنین تفکری هیچ گونه حقی در اعمال تحریم های جدید علیه هیچ کشوری را ندارد؛ حتی برخی از کشورهای اروپایی که در مذاکرات با ایران حضور داشتند اکنون به نقض حقوق بشر آمریکایی ها پی برده اند.

آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر است
امام جمعه اهل سنت شهرستان هامون عنوان کرد: آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر است که از ابتدای شکل گیری تاکنون جنایات وحشتناکی را علیه بشریت انجام داده است.
مولوی عبدالله حسن زهی در گفتو گو با خبرنگار اوشیدا؛ ابراز کرد: آمریکا به عنوان شیطان بزرگ تاکنون فجیع ترین جنایات حقوق بشری را انجام داده و میلیون ها انسان بی گناه را به خاک و خون کشیده اما همچنان خود را به عنوان مدافع حقوق بشر در جهان معرفی می داند.
وی افزود: حقوق بشر آمریکایی تنها با جنایت همراه است که در این راستا انفجار هواپیمای ایرباس، زندان گوانتاناما و بمباران هیروشیما تنها بخش کوچکی از جنایات آن به شمار می رود.
مولوی حسن زهی تاکید کرد: در سال های اخیر آمریکا برای رسیدن به مقاصد و اهداف جنایتکارانه خود اقدام به ایجاد جنگ های نیابتی کرده که در این راستا جنگ های منطقه خاورمیانه شاهد این ادعاست.
وی تاکید کرد: ملت ایران همواره ضربه های سنگینی از جانب آمریکا از لحاظ حقوق بشری خورده به طوری که تاکنون ایرانیان بسیاری بر اثر جنایات آمریکا به طور مستقیم و غیرمستقیم شهید و جانباز شده اند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان هامون خاطرنشان کرد: گروهک های تروریستی از قبیل پژاگ، جیش الظلم، جندالشیطان و منافقان دست پرورده و جیره خوار آمریکا هستند و حتی در حال حاضر نیز از طرق مختلف از سوی آمریکای جنایتکار حمایت مادی و معنوی می شوند.
وی تصریح کرد: ایران اسلامی با قطع رابطه خود با آمریکا مشت محکمی بر دهان این کشور جنایتکار زده و این موضوع سبب خدشه دار شدن جلوه قدرت آمریکا در جهان و وارد شدن ضربه های سنگین به او شده بنابراین در تقابل اقدام به انواع تحریم ها در زمینه های گوناگون کرده تا شاید این صدمه راجبران کند اما نمی داند ملت ایران بسیار مقاوم و صبور است و تحریم ها خللی در اراده آنان وارد نمی کند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۷۱۵۳


ارسال