يکشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۷ ,22 July 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۰
ماموران قلابی در چنگال پلیس
 
با تلاش ماموران انتظامی شهرستان مهرستان افرادی که خود را مامور معرفی می کردند و قصد کلاهبرداری را داشتند در یک عملیات موفق پلیسی دستگیر شدند.
به گزارش عصرهامون به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،سرهنگ اسماعیل منصوری فرمانده انتظامی شهرستان مهرستان  در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری از آنها توسط افرادی مامورنما، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت.
منصوری  افزود: ماموران در تعاقب پایش های اطلاعاتی متهمان را شناسایی و باهماهنگی مقام قضائی در یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهشان دستگیر کردند.
این مقام انتظامی اظهار داشت: متهمان در تحقیقات اولیه پلیسی و مواجهه با مالباختگان به جرم خود اعتراف که پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.
در پایان سرهنگ منصوری از شهروندان خواست موارد ذیل را در پیشگیری از اخاذی و سرقت افراد مامورنما مد نظر قرار دهند: 
1-ماموران قلابی با آگاهی از نقاط ضعف و تخلفات افراد و بزرگ نمایی آن ها در جهت اخاذی و کلاهبرداری تلاش می کنند.
2- همه ماموران دولتی در زمان اجرای ماموریت های خود در صورت درخواست شهروندان و حتی بدون درخواست فرد مکلف به ارائه کارت شناسایی خود هستند لیکن ماموران قلابی به انحاء مختلف از ارائه کارت شناسایی و یا حکم قضائی طفره و در صورت جعل آن نیز فرصت مطالعه دقیق کارت و یا حکم را از قربانیان خود می گیرند.
3- همواره توجه داشته باشید که ماموران مسئول تعیین و اعمال هیچ نوع مجازات کیفری و یا مالی (اخذ مبلغ جریمه و.. ) به صورت مستقل نیستند.
انتهای  پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۷۱۹۸


ارسال