يکشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۷ ,22 July 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۸
فرمانده انتظامی شهرستان چابهار خبر داد
دستگیری سارق مسلح با 12 فقره سرقت تلفن همراه و موتورسیکلت
 
فرمانده انتظامی شهرستان چابهار گفت: سارق مسلح با 12 فقره سرقت تلفن همراه و موتورسیکلت با مراقبت و تعقیب از قبل تعیین شده دستگیر شد.
به گزارش عصرهامون، به نقل از چهاربهاران، سرهنگ حیدر علی کیخا مقدم اظهار کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت مسلحانه تلفن همراه در سطح شهرستان دستگیری سارق یا سارقان احتمالی به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.
وی افزود: کاراگاهان پلیس با انجام اقدامات اطلاعاتی و گشت زنی های هدفمند به حرکات راکب یک دستگاه موتور سیکلت فاقد پلاک مشکوک که پس از تحت کنترل قرار دادن وی را یک اقدام ضربتی حین سرقت تلفن همراه دستگیر و در بازدید بدنی از این سارق یک قبضه سلاح کلت کمری به همراه یک تیغه خشاب کشف شد.
سرهنگ کیخا تصریح کرد: متهم در بازجویی تخصصی به 12 فقره سرقت مسلحانه تلفن همراه و موتور سیکلت با همکاری یکی از دوستانش اعتراف کرد.
فرمانده انتظامی شهرستان چابهار با اشاره به تلاش پلیس جهت دستگیری همدست این سارق، خاطرنشان کرد: پلیس با اشراف کامل اطلاعاتی، اجازه نخواهد داد افراد فرصت طلب و مخلان نظم و امنیت عمومی، به اهداف پلید خود دست پیدا کنند و به طور قاطع با این افراد برخورد می کند. چند مدت قبل هم فرمانده انتظامی شهرستان چابهار از شناسایی و دستگیری فردی که اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب مادربزرگش کرده بود خبر داد. 
سرهنگ حیدر علی کیخا مقدم اذعان کرد: چند مدت قبل هم در پی شکایت یکی از شهروندان در خصوص برداشت غیر مجاز از حساب بانکی وی رسیدگی به موضوع به طور ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
وی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا با بررسی دقیق و کنترل تراکنش های حساب شاکی متوجه شدند که مبالغی در بازه زمانی از حساب وی برداشت شده است.
سرهنگ کیخا مقدم افزود: در تحقیقات پلیس مشخص شد فردی به هویت معلوم که از نوه شاکی می باشد و بدون اطلاع وی مبالغی را از حساب برداشت کرده است، لذا پس از هماهنگی با مقام قضایی متهم به پلیس فتا احضار شد.
این مقام انتظامی تشریح کرد: متهم در ابتدا منکر هر گونه بزه ارتکابی شد اما در مواجه با ادله و مستندات پلیس لب به اعتراف گشود و عنوان کرد؛ که از اعتماد مادربزرگم، سوء استفاده کرده و زمانی که کارت بانکی اش را جهت خرید در اختیارم قرار داد و از غیر فعال بودن پیامک برای تراکنش بانکی مطلع بودم بلافاصله رمز دوم را فعال و اقدام به برداشت وجه جهت خرید شارژ کردم. 
فرمانده انتظامی شهرستان چابهار در پایان به شهروندان توصیه کرد: اطلاعات خصوصی و مهم خود مثل اطلاعات مربوط به حساب های بانکی را در اختیار دیگران قرار نداده و سرویس پیامک حساب بانکی شان را فعال کنند تا در صورت برداشت غیرمجاز و یا سوء استفاده به سرعت از آن مطلع شوند.
انتهای خبر/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۷۲۱۱


ارسال