يکشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۷ ,22 July 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۶
واکنش علمای اهل سنت به بازی دو بازیکن فوتبال در مقابل اسرائیل؛
با ورزشکارانی که به خاطر چند دلار منافع کشور را به مخاطره انداختند برخورد شود/ بازی در مقابل رژیم کودک کش اسرائیل توهین به جامعه اسلامی بود
 
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان از مسئولین خواستند تا با ورزشکارانی که به خاطر پول منافع کشور را به مخاطره انداختند و با بازی در مقابل رژِیم کودک کش اسرائیل به جامعه اسلامی توهین کردند، برخورد شود.
به گزارش خبرنگار ورزشی عصرهامون، مسعود شجاعی و احسان حاج صفی بازیکنان تیم ملی فوتبال کشورمان، اخیرا در لیگ فوتبال اروپا در برابر تیم مکابی رژیم صهیونیستی به میدان رفته اند و با بازیکنان این تیم دست داده اند.
 
اقدامی که موجب خوشحالی رژیم صهیونیستی را در پی داشته و صفحه فارسی توئیتر وزارت خارجه این رژیم با انتشار متنی از این دو بازیکن تقدیر کرده است.
در این خصوص علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان در گفت و گو با برخی رسانه های بومی استان از مسئولین خواستند تا با ورزشکارانی که به خاطر پول منافع کشور را به مخاطره انداختند و با بازی در مقابل رژِیم کودک کش اسرائیل به جامعه اسلامی توهین کردند، برخورد شود.
 
با ورزشکارانی که به خاطر چند دلار منافع کشور را به مخاطره انداختند برخورد شود
مولوی ملکی پور امام جمعه اهل سنت کنارک در گفت و گو با عصرهامون با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه اسرائیل را به عنوان یک کشور مستقل قبول نداشته، اظهار داشت: اقدام دو بازیکن فوتبال در مقابل این رژیم کودک کش توهین به جامعه اسلامی است و نباید با چنین رژیم کودک کش مجرمی رابطه برقرار کرد یا با این ها بازی کرد.
وی با بیان اینکه اقدام این دو بازیکن فوتبال محکوم است، ادامه داد: انسان نباید به خاطر چند دلار پول و منافع مادی منافع کشور را به مخاطره بیندازد چرا که این اقدام کار درستی نیست.
مولوی ملکی پور در ادامه خواستار توبیخ این دو فوتبالیست شد.
 
اسرائیل دشمن درجه یک اسلام است
امام جمعه اهل سنت شهرستان هامون عنوان کرد: اسرائیل دشمن درجه یک و قسم خورده اسلام است و در این راه از هیچ جنایتی فروگذار نبوده است.
مولوی عبدالله حسن زهی در گفت و گو با اوشیدا ابراز کرد: متاسفانه در روزهای اخیر خبرهایی مبنی بر حضور و رقابت دو تن از بازیکنان فوتبال در مقابل تیم اسراییلی در فضای خبری کشور به گوش می رسید که این مسئله به شدت تاثربرانگیز و ناراحت کننده بود.
وی افزود: با توجه به اینکه ایران اسلامی به هیچ عنوان رژیم کودک کش و منحوس اسراییل را قبول ندارد انجام مسابقه توسط این دو بازیکن با تیمی اسراییلی اشتباه محض و غیرقابل بخشش بود.
 
 انجام مسابقه با رژیم صهیونیست، دفاع از مظلومان را زیرسوال می برد
مولوی حسن زهی تاکید کرد: انتظار می رود در چنین مواردی ورزشکاران منافع مالی خود را کنار گذاشته و از مسابقه خودداری کنند چرا که وقتی با این چنین کشورهای جنایتکاری به رقابت می پردازند نامشروع و جعلی بودن اسرائیل را به وادی فراموش سپرده و برای جهانیان که نظاره گر این موضوع هستند خط مشی ایران اسلامی را زیرسوال می برند.
وی اظهار کرد: دفاع از مظلوم مهم ترین اولویت جمهوری اسلامی است که در این راستا تاکنون ورزشکاران بسیاری در ایران اسلامی در کاری شایسته و قابل تقدیر به دلیل این موضوع از رقابت با اسرائیل خودداری کردند تا به جهانیان ثابت کنند که اسرائیل یک کشور جعلی است و ملت مظلوم فلسطین را پس از غصب خانه و کاشانه به خاک و خون کشیده است.
امام جمعه اهل سنت شهرستان هامون خاطرنشان کرد: انتظار می رود فدراسیون فوتبال با این دو ورزشکار برخورد کند تا دیگر این چنین اتفاقاتی رخ ندهد چرا که این دو ورزشکار با انجام این کار در حقیقت تمامی خط مشی های جمهوری اسلامی را زیر سوال برده اند.
 
آمریکا در راس شیاطین جهان قرار دارد
مدرس حوزه علمیه شهر جالق اظهار داشت: وقتی آمریکا استقلال کشور و حمایت مذاهب و قومیت های مختلف از نظام اسلامی ایران را می بیند، کینه توز تر و خبیث تر می شود.
مولوی اسماعیل رئیسی مدرس حوزه علمیه شهر جالق در گفت و گو با شستون اظهار داشت: وقتی آمریکا استقلال کشور و حمایت مذاهب و قومیت های مختلف از نظام اسلامی ایران را می بیند،  کینه توز تر و خبیث تر شده و تحریم های جدیدی اتخاذ می کند.
وی با بیان اینکه امروزه آمریکا جنایات زیادی را مرتکب می شود، گفت: استکبار در راس منافقین و شیاطین قرار دارد و بزرگترین ناقض حقوق بشر است.
 
افزایش خباثت آمریکا در راستای حمایت مذاهب از نظام اسلامی
مدرس حوزه علمیه جالق با اشاره با اینکه آمریکا اولین کشور استفاده کننده از سلاح اتمی بر علیه کشور های دیگر است، تصریح کرد: 5+1 ظلم های این کشور را نادیده می گیرد در حالی که کشتار جمعی را استکبار جهان خوار انجام می دهد.
وی با بیان اینکه همدلی، وحدت و همسویی مردم با نظام اسلامی نقش مهمی در خنثی کردن دسیسه های دشمنان دارد، خاطر نشان کرد: تنها کشوری که از سلاح های شیمیایی استفاده کرده، آمریکا است که تمام کارهای غیر انسانی به دست او رقم می خورد.
مولوی رئیسی اذعان داشت: از سازمان ملل می خواهیم مقابل جنایات آمریکا سکوت نکند و کشورهای مسلمان چشمان خود را بر روی آن ها نبندند.
وی در پایان عنوان کرد: سازمان ملل باید اعمال زشت آمریکا را محکوم کند و استفاده از سلاح های اتمی را برای تمام کشورها ممنوع کند.
 
بازي دو بازيكن ايراني با اسرائيل خيانت به مسلمانان بود
امام جمعه اهل سنت مسجد بلال شهرستان خاش گفت: بازي دو بازيكن ايراني با اسرائيل خيانت به مسلمانان بود و اين دو بازيكن مصلحت دنیای اسلام را فدای منافع فردی کردند.
مولوي يونس هاشمزهي در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با بيان اينكه رژيم صهيونيستي دشمن درجه اول و سرسخت مسلمانان است، اظهار كرد: هرگونه اقدام و همكاري با اين رژيم غاصب که به آن ها مشروعیت و رسمیت بدهد خلاف شرع، انسان دوستی، نوع دوستی و بشر دوستی است.
وي بيان كرد: دفاع از مردم بي دفاع و بي گناه فلسطينف يادگار امام راحل است و ايران اسلامي رژيم غاصب اسرائيل را بعنوان حكومت و دولت قبول ندارد و لذا هرگونه مماشات در اين خصوص محكوم و كاملاً رد است.
مولوي هاشمزهي تصريح كرد: در بسياري از مسابقات جهاني، بارها شاهد بوديم كه تيم هاي ايراني در برابر تيم هاي رژيم صهيونيستي بازي نكرده و حضور پيدا نكردند و بنابراين نبايد اين بازيكنان ايراني در مقابل اسرائيل بازي مي كردند و بايد شان جمهوری اسلامی را حفظ مي كردند.
 
بی غیرتی بازیکنان ايراني هرگز قابل اغماض و بخشش نیست
وي حركت بسيار زشت و ناپسند دو بازيكن ايراني را محكوم كرد و گفت: متاسفانه اين بازيكنان مصلحت مملكت و اسلام را قداي منافع شخصي خود كردند كه بايد وزارت ورزش و جوانان و فدراسيون فوتبال در اين خصوص سخت ترين جريمه را تعيين كند.
امام جمعه اهل سنت مسجد بلال شهرستان خاش با بيان اينكه دو بازیکن خاطی باید از مردم ایران اسلامي عذر خواهی و طلب بخشش گنند، خاطرنشان كرد: ورزشكاران ايراني روحيه پهلواني دارند و هرگز در طول تاريخ ورزشكاري نبوده كه بر ارزش ها و شرافت خود پا بگذارد و پهلوانی و جوانمردی را به وعده های رنگارنگ دنیوی ترجیح دادند.
وي با بيان اينكه رژيم صهيونيستي به طرز وحشيانه و ناجوانمردانه كودكان بي دفاع فلسطيني را به خاك و خون كشيده است، افزود: دو بازيكن ايراني طبق قوانين نظام ايران اسلامي از خطوط قرمز عبور كردند و لذا هر گونه  عبور از این ارزش ها باید تاوان و مجازات های قانونی خود را به همراه داشته باشد .
وي با بيان اينكه حركت ناشايست دو بازيكن ايراني ننگ براي آنان است، اذعان كرد: بدون شك جز ننگِ قرارگیریِ نام آن ها در کنار رضایت دهندگان به ظلم مسمترِ غاصبانِ کودک‌کش، ثمر دیگری برایشان ندارد.
مولوي هاشمزهي با بيان اينكه بايد در اين خصوص قوانين محكمي در وزارت ورزش و جوانان تصويب شود، اظهار كرد: وزارت ورزش و جوانان ضمن برخورد جدي با بازيكناني كه اقدام به اين حركت هاي زشت مي كنند بايد به قراردادهاي ورزشي آن ها توجه كند چرا كه بسیاری از بازیکنان سایر کشورها حتی به موارد جزئی در انعقاد قراردادهای خود با باشگاهها توجه دارند ولی وزارت ورزش و جوانان ایران از اعتقادات و مبانی اصلی نظام در انعقاد قراردادها غافل شده است.
 
بازی دو فوتبالیست ایرانی مقابل اسرائیل محکوم است
امام جمعه اهل سنت میرجاوه گفت: ملت ایران هرگز اسراییل را به رسمیت نمی شناسد و این بازیکنان باید از بازی در تیم ملی ایران محروم شوند چرا که ملت ایران چنین ننگی را نمی پذیرند.
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: اسراییل دشمن انسانیت و مسلمین است و این دو فوتبالیست ایرانی نباید تن به بازی به تیم اسراییل می دادند و این حرکت فوتبالیست های ایرانی به شدت محکوم است این دو فوتبالیست کاری خارج از عرف و شان کشور ایران انجام دادند چراکه ملت ایران رژیم غاصب اسراییل را به رسمیت نمی شناسد.
وی افزود: ورزشکاران ما باید از بازی در مقابل تیم اسراییل سر باز می زدند و زیر بار این ننگ نمی رفتند چراکه اسراییل یک رژیم کودک کش است که خون هزاران نفر از بچه و زن و مرد و کودک در فلسطین را ریخته است.
 
بازیکنان خاطی باید از بازی در تیم ملی ایران محروم شوند
وی خاطرنشان کرد: ملت ایران هرگز اسراییل را به رسمیت نمی شناسد و این بازیکنان باید از بازی در تیم ملی ایران محروم شوند چرا که ملت ایران چنین ننگی را نمی پذیرند دستان اسراییل به خون هزاران انسان بی گناه فلسطینی آغشته است.
مولوی ریگیان پور تاکید کرد: ملت ایران از ابتدای پبروزی انقلاب شعار مرگ بر اسراییل سر داده است و هرگز آرمان مبارزه با اسراییل را فراموش نمی کند دست رژیم صهیونیستی به خون شهدای هسته ای و بسیاری از جوانان ما آلوده است و همواره به دنبال توطئه و دشمنی با نظام جمهوری اسلامی هستند.
وی با اشاره به دشمنی دیرینه اسراییل با مسلمین، اذعان کرد: دفاع از مظلومان جهان و آرمان های فلسطین اولویت اول ما مسلمانان است و باید بر اساس روایات و قرآن و بر اساس آموزه‌های دینی همواره پشتیبان و حامی ملت‌های مظلوم باشیم و در مقابل ظالم بایستیم اما این دو فوتبالیست کاری خارج از شان ملت بزرگ ایران انجام داده اند و باید با آنها برخورد جدی انجام شود.
 
شجاعی و حاج صفی عمل هنجارشکنانه ای انجام داده اند
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان با بیان اینکه این 2 فوتبالیست حرکت هنجارشکنانه ای انجام داده اند، گفت: مقامات ورزشی کشورمان با آنها با قاطعیت برخورد کنند.
مولوی بلال مقدسیان امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان در گفتگو با دلگان پرس با محکومیت بازی دو فوتبالیست ایرانی (شجاعی و حاج صفی)، در مقابل تیمی از رژیم اشغالگر صهیونیستی، اظهار کرد: ما مسلمانان کشوری به اسم اسرائیل را قبول نداریم.
وی با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی از 70 سال قبول مسلمانان بی گناه فلسطینی را به خاک و خون می کشاند، تصریح کرد: نباید این 2 فوتبالیست در مقابل تیمی از این رژیم منحوس بازی می کردند و این بر خلاف آرمان مردم مظلوم فلسطین است.
 
رژیم صهیونیستی دشمن شماره یک مسلمانان است
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران در دفاع از مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین در تمام جهان پیش قراول بوده است، گفت: از نخستین روزهای پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در کشورمان، برچیدن سفارت رژیم صهونیستی و سپس راه اندازی سفارت فلسطین بوده است.
مولوی بلال مقدسیان با بیان اینکه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ورزشکاران ما جوانمردانه از بازی کردن در مقابل ورزشکاران رژیم جعلی صهیونیستی ممانعت کرده اند، ادامه داد: این 2 فوتبالیست کار و عمل هنجارشکنانه ای را انجام داده اند و باید عذرخواهی رسمی کنند.
وی با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی نه تنها دشمن شماره یک جمهوری اسلامی ایران بلکه دشمن همه مسلمانان و بشریت است، عنوان کرد: ترور دانشمندان هسته ای و کمک به دشمنان جمهوری اسلامی ایران از از اقدامات این رژیم بر علیه کشورمان بوده است.
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان خاطرنشان کرد: مقامات و مسئولان ورزشی کشورمان باید با این 2 بازیکن هنجارشکن(شجاعی و حاج صفی) با قاطعیت برخورد کنند.
 
ورزش ایران سیاسی نیست
مولوی عنایت الله رسولی زاده در گفت و گو با پاپایا، اظهار داشت: ایران بزرگترین حامی کشورهای مظلوم جهان به خصوص ملت مظلوم فلسطین بوده و تاکنون بسیاری از ورزشکاران ایرانی در حمایت از این ملت مظلوم در برابر ورزشکاران کشور جعلی اسرائیل حاضر به حضور نشده اند.
وی افزود: نگاه ورزش ما به اسرائیل یک نگاه سیاسی نیست بلکه تنها علت عدم حضور ورزشکاران ما در برابر این رژیم، اشغالگری، قتل و غارت، کودک کشی و بسیاری دیگر از جنایات نابخشودنی آنان است.
امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز با گلایه از حضور دو فوتبالیست کشورمان در برابر تیم رژیم صهیونیستی، بیان کرد: حضور این دو ورزشکار در یک بازی رسمی آن هم در برابر تیمی که  نماینده کودک کش ترین دولت جهان است هیچ توجیحی ندارد.

حضور در برابر رژیم جنایت کار اسرائیل نابخشودنی است
وی ادامه داد: این غیر قابل تصور است که برای پول یک شهروند ایرانی حاضر باشد همه جنایات اسرائیل را فراموش کرده و با افتخار با آنان دست داده و در برابرشان بازی کند.
رسولی زاده در پایان با تاکید بر اینکه عذر خواهی از ملت ایران و فلسطین تنها راه بخشش دو فوتبالیست ایرانی است، تصریح کرد: بهترین اقدام برای افرادی که به بهانه تعهد به باشگاه چنین اقدام غیر قابل باوری را انجام داده اند عذرخواهی رسمی از ملت ایران و فلسطین است.
 
بازی فوتبال در مقابل اسرائیل دل 80 میلیون ایرانی را آزرده است
مدرس دینی اهل سنت هیرمند: کودک کشی از جمله کارهایی است که هر روز توسط رژیم اسرائیل در فلسطین اشغالی انجام می شود، لذا فوتبالیست های کشور باید با این جنایات آگاه می شدند بعد تصمیم به بازی در مقابل آنها می گرفتند.
مولوی محمود لبزن مدرس دینی اهل سنت شهرستان هیرمند در گفت و گو با ندای هیرمند؛ بیان داشت: قرار گرفتن در مقابل رژیم صهیونیستی و دست دادن این افراد با اسرائیلی ها به طور کل ننگ و عاقبت به شری را برای آن دسته از فوتبالیسیت هایی می آورد که در مقابل رژیم غاصب کودک کش اسرائیل قرار گرفتند.
وی افزود: ورزشکاران ما با انگیزه شخصی و نفرتی که از گذشته به اسرائیل داشته اند، از ابتدای انقلاب شکوهمند اسلامی در مقابل این ورزشکاران قرار نگرفته اند، اکنون این شرم ساری دو فوتبالیست کشور باعث شده است تا برخی از مقامات رژیک اشغالگر خشنود شوند.
مولوی لبزن تصریح کرد: کودک کشی از جمله کارهایی است که هر روز توسط رژیم اسرائیل در فلسطین اشغالی انجام می شود، لذا فوتبالیست های کشور باید با این جنایات آگاه می شدند بعد تصمیم به بازی در مقابل آنها می گرفتند.
وی ادامه داد: بسیاری از ورزشکاران ما در طول برگزاری مسابقات ورزشی از کسب مدال به دلیل انصراف از بازی در مقابل رژیم اشغالگر از دست داده اند و از مدال های خود به دلیل جنایات این رژیم گذشته اند، اما اکنون مشاهده می شود که یک بازی دوستانه فوتبال برای برخی از ورزشکاران چقد اهمیت دارد که 80 میلیون ایرانی را آزرده خاطر کرده است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۷۲۱۹


ارسال