يکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ ,27 May 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۵
بیانیه خانه مطبوعات سیستان و بلوچستان بمناسبت روز خبرنگار
 
خانه مطبوعات سیستان و بلوچستان به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار، بیانیه ای منتشر کرد.
به گزارش خبرنگار عصرهامون 17 مرداد ماه به یاد خبرنگار شهید صارمی به نام روز خبرنگار نامگذاری شده است تا یادآوری سختی ها و رنجهایی باشد که خبرنگاران و اصحاب رسانه در راه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه متحمل می شوند تا رسالتشان را بدرستی انجام دهند و با انعکاس مسایل و مشکلات مردم و بیان واقعیتها رکن چهارم دموکراسی را در مسیر اصلی اش قرار دهند که بازیچه دست صاحبان قدرت نگردد و زبان گویای مردم باشد و پاسدار ارزشها و آرمانهای جامعه و حافظان حریم قانون و منافع ملی کشور و وحدت و امنیتی که به خاطرشان خونهای پاک جوانان این سرزمین ریخته شده و هزاران و میلیونها انسان از جان و مال و زندگیشان گذشته اند و خبرنگار باید همه را پاس بدارد و ارج بنهد و نگذارد که به فراموشی سپرده شوند.
در ارزش و قداست قلم همین بس که خداوند در قرآن به آن سوگند یاد می کند: "ن والقلم و ما یسطرون" و در اهمیت خبر و خبرنگاری همین بس که خداوند در کتاب آسمانی اش درباره خبری بزرگ سخن می گوید: "عم یتساءلون عن النبا العظیم"
و خبرنگار باید که قداست و ارزش قلم و حرفه اش را پاس بدارد و آلوده مطامع و منافع فردی نگردد و منافع و مصالح ملی را فدای اغراض و منافع فردی نکند.
روز خبرنگار روز پاسداشت ارزشها و جایگاه حرفه ای است که می تواند آگاهی بخش و پویا باشد در مسیر توسعه و رشد و شکوفایی یک جامعه و این زمانی اتفاق می افتد که مردم و مسئولان در جامعه به اهمیت و نقش خبرنگار و رسالتش در جامعه واقف باشند و آن را ارج بنهند و یاریگر خبرنگار باشند تا شهامت آن را داشته باشد که بدون هراس از شکایت و غضب مدیران برای رفع مشکلات و نارسائیها قلم بزند و آنجا که لازم است بدرستی و با رعایت انصاف و عدالت نقد کند و تلنگر بزند تا جامعه به رخوت و سستی گرفتار نشود و آلوده فساد و تبعیض و آفات دیگر نگردد.
خبرنگار میراث دار شهدایی است که جان در راه اعتلای آرمان ها و اهدافشان گذاشتند. از این رو نباید زبان و قلم به تهمت و تفرقه آلوده کند و باید منادی واقعی وحدت و همبستگی میان مردمان باشد.
هیات مدیره خانه مطبوعات سیستان و بلوچستان که جمعی از منتخبان اعضای صنف مطبوعات و رسانه استان از گرایشها و تفکرات مختلف هستند با تبریک این روز به همکاران عزیز رسانه ای، اعلام می دارند که با کنار گذاشتن سلایق و اختلاف دیدگاهها، در کنار یکدیگر و با وحدت و انسجام مسایل صنفی اعضای محترم خانه مطبوعات و همه همکاران رسانه ای را با جدیت پیگیری و تلاش خواهند کرد زمینه مشارکت همه همکاران را در حوزه های مختلف کاری و ارتقای کمی و کیفی رسانه های استان فراهم آورند.
در این راستا از همه همکاران گرانقدر رسانه ای و مسئولین محترم استان بویژه متولیان حوزه فرهنگ و رسانه انتظار همراهی و همکاری داریم و امیدواریم بتوانیم دوران جدیدی را در پویایی و شکوفایی رسانه ها و مطبوعات استان سیستان و بلوچستان شاهد باشیم.
خانه مطبوعات استان سیستان و بلوچستان همچنین اعلام می دارد که در دفاع از حقوق و منافع صنفی مطبوعاتی و رسانه ای، خود را ملزم به حمایت از همه مطبوعات و همکاران خود دانسته و آنجا که پای حقوق صنفی رسانه ها در میان باشد همه رسانه ها و مطبوعات صرفنظر از دیدگاههای سیاسی و ... در کنار یکدیگر خواهند بود.
در پایان یاد شهدای گرانقدر خبرنگار بویژه شهید صارمی و شهید خزایی را گرامی می داریم. روحشان شاد و قرین رحمتهای الهی باد.
 
خانه مطبوعات استان سیستان و بلوچستان
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۷۲۳۴


ارسال