يکشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۷ ,22 July 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۵
بانوی خبرنگار سیستان و بلوچستانی:
با هدف انعکاس درد و رنج مردم شرق کشور وارد حرفه خبرنگاری شدم
 
بانوی خبرنگار سیستان و بلوچستانی گفت: انعکاس درد و رنج مردم مرزدار و غیور شرق کشور از مهم ترین اهداف من برای ورود به عرصه خبرنگاری است.
به گزارش عصرهامون به نقل از دلگان پرس، به مناسبت 17 مرداد روز خبرنگار این پایگاه خبری گفتگویی را با افسانه دادره یکی از بانوان خبرنگار استان سیستان و بلوچستان انجام داده است که در ادامه آن را می خوانید:
وی با بیان اینکه از بهمن ماه سال ۹۴ در پایگاه خبری تحلیلی شستون فعالیت خبرنگاری خود را آغاز کرده است، اظهار کرد: این رسانه بیشتر در زمینه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و مسائل روز شهرستان سراوان و استان سیستان و بلوچستان فعالیت دارد.
افسانه دادره با اشاره به اینکه یکی از اهداف مهم این رسانه انعکاس درد و رنج مردم و همچنین موفقیت های که مردم این خطه از کشور عزیزمان ایران به دست می آورند،است، افزود: از آنجایی که در شهرستان سراوان رسانه ای با صدای گویای مردم نبود تا مشکلات و معضلات آنان را بازگو کند و یا اینکه ظرفیت ها، پتانسیل ها و شخصیت های برجسته و مشاهیر این شهرستان را معرفی کند تا آن دید منفی و امنیتی که نسبت به این منطقه به وجود آمده بود خنثی شود، وارد عرصه خبرنگاری شدم تا چهره ای متفاوت از سراوان را به تصویر بکشم.
وی با تاکید بر اینکه انعکاس درد و رنج مردم مرزدار و غیور شرق را می توان از مهم ترین دغدغه های خودم در این مسیر عنوان کنم، ادامه داد: همچنین این شهرستان دارای مردمانی دلگرم، مهربان، دلسوز، وفادار به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و وحدت آفرین هستند ڪه در خنثی سازی دسیسه های شوم‌ دشمن همراه و همگام با نظام بوده اند.
این بانوی خبرنگار اضافه کرد: از این جهت هم یکی دیگر از دغدغه هایم می تواند‌ باشد تا با روشنگری و شفاف سازی، دشمن نتواند از این طریق لطمه ای به مردم عزیزمان وارد کند چرا که یکی از اهداف دشمن ایجاد تفرقه میان مذاهب و اقوام ایرانی است تا از این طریق بتواند ضربه های سهمگینی به کشور وارد کند.
افسانه دادره با بیان اینکه فکر می کنم به اهدافی که در زمینه خبرنگاری داشته ام تا حدودی رسیده ام، گفت: توانسته ام با انتشار گزارش هایی بخشی از مشڪلات مردم رو برطرف کرده باشم  و در برخی از مواقع هم نتوانستم‌، شاید من آنچنان که باید و شاید آن درد و رنج مردم را درک نکرده باشم و یا شاید مسیولی گوش شنوا نداشته تا این درد را بشنود، اما خدا را شکر هر زمانی که مشکلی را در شهرستان و یا استان به گوش مسیولین رسانده ام آنان در صدد برطرف کردن آن بوده اند.
وی با تاکید بر اینکه اگر بتوانم به عنوان یک خبرنگار مشکلی از مردم مظلوم سوریه و عراق را برطرف کنم، بدون تردید می روم، عنوان کرد: چون یقین دارم که مسلمان باید به داد و فریاد مسلمان برسد.
این بانوی خبرنگار با اشاره به اینکه یکی دیگر از هداف دشمن این است که میان مسلمانان تفرقه و دودستگی ایجاد کند، تصریح کرد: آنها را با هم کیشان خود نابود کند و بر مسلمانان مسلط شوند اما تا هنگامی ڪه در ایران اسلامی و مردمان غیور ایرانی در این دنیا حضور دارند، دشمن این آرزو را به گور خواهد برد.
افسانه دادره به بیان خاطره ای از اوایل خبرنگاری خود پرداخت و اظهار کرد: در اوایل برخی از مسئولین از مصاحبه امتنا می کردند و آن هم بخاطر بخشنامه های استانی بوده، ولی به مرور همه مسئولین باهام مصاحبه انجام داده اند.
وی با تاکید بر اینکه خدا را شکر مسیولین سراوان رسانه ای هستند یعنی پاسخگوی خبرنگارانند، بیان کرد: اما باز هم نمی‌توان به آنها نمره بیست داد چون در برخی از مواقع همڪاری لازم را با خبرنگاران ندارند.
این بانوی خبرنگار با اشاره به اینکه سفر به مشهد مقدس و زیارت حرم امام رضا (ع) به بهانه روز خبرنگار بهترین خبری بوده که شنیده است، عنوان کرد: خبر های بد در دوران خبرنگاری زیاد بوده است اما به دلایلی نمی توانم بازگو کنم.
افسانه دادره با بیان اینکه مهم ترین مشکلات و دغدغه خبرنگاران حقوق کم و بیمه خبرنگاران است، گفت: همچنین عدم ثبات شغلی هم یکی دیگر از مشکلات خبرنگاران است که باید مسیولین مربوطه به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشند.
وی با تاکید بر اینکه آرزوی مصاحبه با رهبر معظم انقلاب اسلامی را دارد، خاطرنشان کرد: مهم ترین سوالی که از معظم له دارم این است که پیام ایشان به مردم سیستان و بلوچستان چیست؟
انتهای پیام/8306
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۷۲۴۸
مرجع : دلگان پرس


ارسال