دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ,18 June 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۷
مراسم روز خبرنگار در شهرستان دلگان برگزار شد
 
به مناسبت 17 مرداد، مراسم گرامی داشت روز خبرنگار در ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان دلگان برگزار شد.
به گزارش عصرهامون به نقل از دلگان پرس، مراسم گرامی داشت روز خبرنگار با حضور خبرنگاران در ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان دلگان برگزار شد. در این مراسم از تصویر بردار صدا و سیمای مرکز استان سیستان و بلوچستان در شهرستان دلگان و همچنین خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی دلگان پرس تجلیل و قدردانی شد.
حسین شهرکی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان دلگان در این مراسم با گرامی داشت 17 مرداد روز خبرنگار و سالروز شهادت شهید صارمی، اظهار کرد: خبرنگاران باید به بیان حقایق مثبت جامعه خود بپردازند و آن را به بهترین شکل ممکن در رسانه خود انعکاس دهند.
وی با بیان اینکه حقوق خبرنگاران در کشورهای دیگر قابل مقایسه با حقوق و مزایا ناچیز خبرنگاران در داخل کشورمان نیست، تصریح کرد: اما خبرنگاران ما با رسالتی که بر دوش خود احساس می کنند، به درستی به وظیفه خود عمل می کنند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان دلگان اضافه کرد: تجلیل و تقدیر از خبرنگاران نباید مختص به روز خبرنگار باشد، بلکه مسئولان همیشه باید برای برطرف کردن معضلات و مشکلات این قشر فرهیخته سعی و تلاش کنند.
حجت الاسلام والمسلمین حسن شیبک نمایندگی ولی فقیه در ناحیه سپاه شهرستان دلگان در مراسم روز خبرنگار با بیان اینکه خبرنگاران از اقشار فعال و زحمتکش جامعه هستند، گفت: این قشر تاثیر و نقش بسزایی در پیشرفت همه جانبه یک جامعه دارند.
وی با بیان اینکه خبرنگاران در کشور ما رسالت بزرگی بر دوش دارند، افزود: رسالت خبرنگاران در واقع آگاهسازی، روشنگری و ابلاغ پیام در جامعه است، شبیه به همان رسالتی که انبیاء الهی بر دوش داشته اند.
نمایندگی ولی فقیه در ناحیه سپاه شهرستان دلگان با تاکید بر اینکه در واقع خبرنگاران مردم را از مسایل و اتفاقات مختلف جامعه آگاه می کنند، اضافه کرد: خبرنگاران ما باید یک سری مسائل را رعایت کنند، چرا که خبرنگاری در جامعه ما با سایر جوامع فرق می کند.
حجت الاسلام والمسلمین حسن شیبک با اشاره به اینکه چارچوب هایی را دین مبین اسلام برای ما مشخص کرده است و همه اقشار باید در چارچوب دین حرکت کنند، ادامه داد: حق طلبی، حق گویی و حق محوری از ویژگی های یک خبرنگار مسلمان است.
وی با بیان اینکه در دوران پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و در دوران دفاع مقدس خبرنگاران اخبار و رویدادها را به درستی در سطح جامعه انتشار می دادند، خاطرنشان کرد: غلام رضا رهبر یکی از برجسته ترین آنها بود که در دوران مقدس و در کسوت خبرنگاری به شهادت رسید.
مجید شهلی بر یکی از خبرنگاران و تصویر بردار صدا و سیمای مرکز استان سیستان و بلوچستان در شهرستان دلگان در این جلسه با گرامی داشت روز خبرنگار اظهار کرد: خبرنگاران نقشی برجسته ای در جامعه دارند بنابراین باید مسئولان از آنها حمایت کنند.
مجید شهلی بر با بیان اینکه خبرنگاران با مشکلات و معضلات بسیار زیادی دست و پنجه نرم می کنند، تصریح کرد: مسئولان باید نسبت به برطرف کردن مشکلات و معضلات قشر خبرنگار اقدام کنند.
 

 

 

 

 

 

 

خبرنگار مجید بامری
انتهای پیام/8306
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۷۲۴۹
مرجع : دلگان پرس


ارسال