يکشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۷ ,22 July 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
سازمان بسیج طلاب و روحانیون سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در خصوص همایش ائمه جمعه و جماعت و اساتید حوزه علمیه بیانیه ای صادر کرد.
به گزارش عصر هامون، سازمان بسیج طلاب و روحانیون سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در خصوص همایش ائمه جمعه و جماعت و اساتید حوزه علمیه بیانیه ای صادر کرد.
فَلا تُطِعِ الكافِرينَ وَجاهِدهُم بِهِ جِهادًا كَبيرًا﴿۵۲﴾
بنابر این از کافران اطاعت مکن، و بوسیله آن [= قرآن‌] با آنان جهاد بزرگی بنما!          فرقان آیه ۵۲
امام خامنه ای (مد ظله العالی ) :« اطاعت نکردن از کفّار همان چیزی است که خدای متعال به آن گفته جهاد کبیر.
   این تقسیم‌بندی غیر از تقسیم‌بندی جهاد اکبر و جهاد اصغر است: جهاد اکبر که از همه سخت‌تر است، جهاد با نفْس است،
  همان چیزی است که هویّت ما را، باطن ما را حفظ میکند؛ جهاد اصغر، مجاهدت با دشمن است، منتها در بین جهاد اصغر یک
جهاد هست که خدای متعال آن را «جهاد کبیر» نام نهاده که آن همین است. « جهاد کبیر» یعنی چه؟ یعنی اطاعت نکردن از دشمن، از کافر؛ از خصمی که در میدان مبارزه‌ی با تو قرار گرفته اطاعت نکن. اطاعت یعنی چه؟ یعنی تبعیّت؛ تبعیّت نکن. تبعیّت نکردن در کجا؟ در میدانهای مختلف؛ تبعیّت در میدان سیاست، در میدان اقتصاد، در میدان فرهنگ، در میدان هنر. در میدانهای مختلف از دشمن تبعیّت نکن؛ این شد «جهاد کبیر» . » 03/03/1395 
جامعه اسلامی بخاطر تبعیت نکردن و دور شدن از قرآن کریم دچار گرفتاری ها و درگیری هایی شده است که اسلام را به سوی بدنامی و برادر کُشی برده است که از دشمن اصلی و تشنه به خون مسلمانان یعنی صهیونیست کودک کش و آمریکا جهانخوار غافل کرده است . امروز کج فهمی و عدم درک درست از قرآن کریم و احادیث نبوی برخی از مدعیانی که ادعای اسلام دارند، باعث شده تا قدرت وحدت و اجتماع مسلمانان رو به اضمحلال و از هم کسیختگی برود و مسلمانان و منابع غنی آنها به بردگی و چپاول دول غربی برود . علماء ، ائمه جمعه و جماعات در عصر حاضر وظیفه ای بس سنگین دارند و باید برای جهاد با جنگ نرم دشمن خود را آماده تر از گذشته کنند و بر خود واجب بدانند که درس دشمن شناسی قرآن کریم و ولی فقیه آگاه به زمان و بصیر را خوب یاد بگیرند و به نحو احسن به عوام الناس جامعه بیاموزند و مبادا علمای ما به مثابه این آیه قرآن بشوند که خداوند متعال میفرماید : «وَإِذَ أَخَذَ اللّهُ مِيثَاقَ الَّذِينَ أُوتُواْ الْكِتَابَ لَتُبَيِّنُنَّهُ لِلنَّاسِ وَلاَ تَكْتُمُونَهُ فَنَبَذُوهُ وَرَاءَ ظُهُورِهِمْ وَاشْتَرَوْاْ بِهِ ثَمَناً قَلِيلاً فَبِئْسَ مَا يَشْتَرُونَ»؛﴿ آل عمران، 187﴾  به خاطر بياوريد هنگامي را كه خداوند از اهل كتاب (علما و دانشمندان يهود و نصاري) پيمان گرفت كه حتماً دستورات كتاب را براي مردم آشكار سازيد و كتمان نكنيد؛ اما آنها آنرا پشت سر افكندند و به بهاي كمي فروختند و بد متاعي خريدند.و مبادا مانند آیه «يَا أَهْلَ الْكِتَابِ لِمَ تَلْبِسُونَ الْحَقَّ بِالْبَاطِلِ وَتَكْتُمُونَ الْحَقَّ وَأَنتُمْ تَعْلَمُونَ»؛ ﴿ آل عمران، 71﴾ اي اهل كتاب (علما و دانشمندان يهود و نصاري) چرا حق را با باطل مي‌پوشانيد و آنرا كتمان مي‌كنيد درحالي كه شما حق را مي‌دانيد و مي‌شناسيد؟! ، باشند که موجب عذاب و کفران الهی قرار خواهند گرفت و جایگاهی جزءدر جهنم نخواهند داشت .
ما طلاب و روحانیون بسیجی استان سیستان و بلوچستان علماء اسلام را دعوت به زمان شناسی و بصیرت توأم با آیات قرآن میکنیم و انزجار و بیزاری خود را از علمای دروغین تکفیری که بجای جهاد کبیر با دشمنان اسلام علی الخصوص آمریکا و دولت جعلی اسرائیل دستور قتل برادران دینی  ، غارت اموال مردم ، تجاوز به ناموس مسلمین و ادیان دیگر و بردگی مسلمانان در برابر دولت های غربی را میدهند ، اعلام میداریم .اقدامات وحشیانه تروریستی و کشتار زنان و کودکان در سوریه ، عراق ، یمن ، فلسطین ، میانمار ،پاکستان ، افغانستان و دیگر کشورهای اسلامی را شدیداً محکوم میکنیم .
باشد که خداوند متعال با عنایات ویژه خود به جامعه اسلامی و ظهور حجتش ، مسلمانان را از این همه جهل ، ظلم و کشتار نجات دهد .
و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته
سازمان بسیج طلاب و روحانیون سپاه سلمان
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۷۲۵۴


ارسال