يکشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۷ ,22 July 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
دانیال ریگی قهرمان ووشوی ایران و جهان گفت: دفاع از آرمان های فلسطین بالاترین افتخار برای هر ورزشکاری در همه عرصه های بین المللی است.
به گزارش عصرهامون،  دانیال ریگی در گفت و گو با خبرنگار پاپایا، با محکوم کردن اقدام دو فوتبالیست کشورمان برای بازی با تیم رژیم اشغالگر قدس، اظهار داشت: این اقدام از سوی دو ورزشکار ملی پوش ایران به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست.
وی افزود: ملت ایران بزرگترین حامی ملت مظلوم فلسطین هستند و همواره در همه مسابقات ورزشی قهرمانان و ورزشکاران ایرانی با شجاعت اعلام کرده اند که رژیم اشغالگر قدس را به رسمیت نشناخته و به هیچ عنوان در برابر آنان بازی نمیکنند.
این قهرمان ووشوی ایران و جهان با اشاره به خاطره ای از مسابقات قهرمانی جهان، بیان کرد: بهترین خاطره ای که از مسابقات جهانی دارم مربوط به عدم شرکت عباس شیبک در فینال بازیهای جهانی در برابر ورزشکار اسرائیلی است.
وی ادامه داد: نگاه ملت ایران به اسرائیل نگاهی سیاسی نیست بلکه اوج دفاع از محرومیت و آزادگی مردمی است که سالهاست زیر چکمه  استبداد و اشغال گری مبارزه کرده و از اسلام و خاک خود دفاع کرده اند.
ریگی با تاکید بر اینکه تعهد داشتن به باشگاه اصلا بهانه خوبی برای این دو ملی پوش ایرانی نیست، خاطرنشان کرد: این عزیزان هم میتوانستند همچون دیگر ورزشکاران و فوتبالیست های نامی ایران باشگاه را قانع کرده و یا با اقتدار در این مسابقه ننگین شرکت نکنند.
وی در پایان تصریح کرد: اگر من در چنین موقعیتی قرار بگیرم بی شک دفاع از ملت فلسطین و آرمان های انقلاب اسلامی ایران را به تمامی مدال های جهانی ترجیع داده و حتی اگر برای همیشه از مسابقات ورزشی محروم شوم در برابر ورزشکاران اسرائیلی بازی نخواهم کرد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۷۲۹۵
مرجع : پاپایا


ارسال