يکشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۷ ,22 July 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۷
جانشین معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم سیستان و بلوچستان:
نقش کلیدی علما در کاهش جرم غیرقابل انکار است/روحانیون و مبلغین مذهبی در پیشگیری از جرم همکاری کنند
 
جانشین معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم سیستان و بلوچستان گفت: روحانیون و مبلغین مذهبی نقشی کلیدی در پیشگیری و کاهش خشونت در جامعه و بزهکاری های اجتماعی دارند.
به گزارش عصرهامون، به نقل از پاپایا، صبح امروز کارگاه آموزشی نقش وجایگاه روحانیون و مبلغین مذهبی در کاهش آسیبهای اجتماعی با حضور پرشور علماو روحانیون تشیع و اهل سنت در نهاد رهبری استان برگزار شد.
رسول نامی در این جلسه با تاکید بر لزوم ورود روحانیون و علما در موضوعاتی چون کاهش جرم و آسیب های اجتماعی، اظهار داشت: جامعه ما امروز درگیر آسیب ها و چالشهای جدی اجتماعی است به گونه ای که رهبر معظم انقلاب سال گذشته نسبت به آسیبهای اجتماعی حساسیت ویژه ای نشان دادند و مسیر حرکت را برای دستگاههای اجرایی،علما،بزرگان و اقشار مختلف ترسیم کردند.
جانشین معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم سیستان و بلوچستان افزود: روحانیون و مبلغین مذهبی به عنوان گروههای مرجع و اثر گذار در کاهش بسیاری از جرائم و آسیبهای اجتماعی از جمله کاهش خشونت میتوانند نقشی کلیدی ایفا کنند.
نامی با بیان این مطلب که علما و روحانیون میتوانند بهترین کمک را به کاهش جرم در جامعه بکنند، تصریح کرد: استان سیستان و بلوچستان با توجه به بافت سنتی قبیله ای و طایفه ای متاسفانه از آمار بسیار بالایی در خشونت برخوردار است و علما و مبلغین با توجه به باورها و آموزه های دینی میتوانند اثر گذاری مطلوبی در کاهش خشونت داشته باشند.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۷۲۹۸
مرجع : پاپایا


ارسال