يکشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۷ ,22 July 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۵
بازخوانی بزرگترین جنایت ضد بشری تاریخ ؛
جنایت هیروشیما و ناکازاکی لکه ننگی برای تفکر غربی است/بمب اتم هدیه شوم شیطان بزرگ به ملت ژاپن بود
 
هفتاد و دو سال قبل و تنها در فاصله سه روز دو شهر هیروشیما و ناکازاکی ژاپن با حمله اتمی آمریکا با خاک یکسان شده و بیش از 250هزار انسان بیگناه تنها به بهانه دفاع از حقوق بشر کشته شدند.
پاپایا، تاریخ بشریت پر است از جنایات بزرگ و کشتار انسان های بیگناهی که تنها با هدف دست یابی به قدرت بیشتر توسط عده ای زورگو و متجاوز به وقوع پیوسته است اما در میان تمامی این جنایات، حمله اتمی آمریکا به ژاپن هیچ گاه از ذهن مردم جهان پاک نخواهد شد.
72سال قبل جنگ جهانی دوم روزهای آخر خود را سپری میکرد که به ناگاه در نخستین ساعات روز ششم اوت ۱۹۴۵مصادف با ۱۵ مرداد ۱۳۲۴یک فروند بمب افکن آمریکایی به دستور مستقیم رئیس جمهور وقت این کشور استکباری از جزیره "تین جان" به پرواز در آمد و به سوی ژاپن حرکت کرد تا با رها سازی محموله سری خود در هیروشیما، جهان را در غم و ماتم فرو ببرد و مردم این زمین خاکی شاهد بزرگترین جنایت ضد بشری در کل تاریخ آفرینش باشند.
شاید حتی دانشمندان سازنده این محموله سری بمب افکن شیطانی آمریکا یا همان نخستین بمب اتمی جهان هم تصور نمیکردند که ساخته دست آنان چه سرنوشتی را برای مردم جهان رقم خواهد زد، بمب اتمی "مردچاق" که با هدف نابودی شهر 300هزار نفری هیروشیما ساخته شده بود پس از انفجار در این شهر به جهانیان ثابت کند آمریکا نه تنها هیچ گاه برای حقوق بشر ارزشی قائل نبوده است که حتی برای رسیدن به اهداف شوم خود صدها هزار انسان بیگناه را در چند ثانیه قربانی خواهد کرد.
 

 
قتل عام چند صد هزار انسان برای حمایت از حقوق بشر آمریکایی
 43 ثانیه پس از رها سازی  "مرد چاق" در ارتفاع ۱۹۰۰ پایی شهر  یعنی دقیقا بالای سر یک زمین رژه ۴۳ هزار نفری از سرباز ارتش دوم ژاپن اولین بمب اتمی تاریخ جهان منفجر شد تا حقوق بشر آمریکایی حفظ شود، شدت این انفجار به گونه ای بود که خلبان هواپیمای حامل آن در خاطرات خود نوشت، بمب افکن "انولاگی" که با سرعت از محل رهاسازی دور شده بود در فاصله بیش از 11 مایلی محل انفجار همچون بیماری که از تب میلرزد، به لرزه درآمد و شهر در توده عظیمی از گرد و غباری که از  یک قارچ شیطانی، وحشتناک و باور نکردنی به هوا برخواسته بود فرو رفت.
افرادی که در حاشیه شهر و در فاصله ده ها کیلومتری از مرکز این انفجار قدرتمند قرار داشتند، نوری شدیدتر از تابش خورشید را توصیف کردند و شاهد اتفاقی باور نکردنی بودند به گونه ای که دقایقی پس از انفجار اولین بمب اتمی تاریخ بشریت که تا آن روز نه تنها هیچ انسانی آن را ندیده بود بلکه در داستانهای علمی تخیلی هم کسی نتوانسته بود آن را تصورکند، شهر هیروشیما با خاک یکسان شد.
 
 
بزرگترین جنایتکار بشری یا حافظ حقوق انسانها؟!
شدت این انفجار به گونه ای بود که بسیاری از ساختمان ها، انسان های در آن نزدیکی بخار شده بودند تاجایی که تاکنون هیچ نهادی نتوانسته تا تعداد دقیقی از کشته های این انفجار شیطانی را اعلام کند اما در همان ثانیه های ابتدایی بیش از 140هزار زن، مرد و کودک بی دفاع جان خود را از دست دادند اما باز هم  این تعداد از مرگ و میر انسان های بیگناه هم نتوانست خوی حیوانی شیطان بزرگ را ارضاء کند تا درست سه روز بعد دومین بمب اتمی جهان بر سر اهالی شهر ناگازاکی فرود‌ آید و دنیا در ناباوری فرو رود.
 
اکنون که 72 سال از آن ماجرا تلخ و باورنکردنی می‌گذرد، هنوز هیچ‌کس به درستی نمی‌داند دلایل واقعی پشت این تصمیم آمریکایی‌ها آن هم در آخرین روزهای جنگ پایان یافته دوم جهانی چه بوده است، ولی چیزی که به روشنی میتوان گفت این واقعیت است که این ننگ تا ابد بر پیشانی شیطان بزرگ خواهد ماند، چراکه به گواهی تاریخ حمله هسته‌ای به شهرهای هیروشیما و ناکازاکی با برجای گذاشتن بیش از 250 هزار کشته، وحشیانه ترین قتل عام تاریخ زمین بوده و مجموع کشتار آن با ده ها سال از جنگ های دیگر برابری میکند تا آمریکا به عنوان بزرگترین جنایتکاربشری نه حافظ حقوق انسانها در حافظه ابدی مردم جهان ثبت شد.
 

شیطان بزرگ در جنایات ضد بشری پیش قدم است
در همین رابطه امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز در گفت و گو با خبرنگار پاپایا، با تاکید بر اینکه آمریکا بزرگترین جنایت کار جهان هستی است، اظهار داشت: تاریخ بشریت پر است از جنایاتی که کشورهایی چون آمریکا بر ضد مردم بیگناه و ستم دیده کشورهای دیگر انجام داده اند اما در میان همه آنها این شیطان بزرگ است که ننگ بزرگترین جنایت کار ضد انسانها را بر پیشانی دارد و این مهم نشان دهنده اوج دشمنی آمریکا و به واقع تفکر غربی با بشریت و حقوق انسانهاست.
مولوی عنایت الله رسولی زاده افزود: کشوری که پایه های آن پس از قتل عام میلیون ها بومی ساکن آمریکا بر روی خون و استخوان های مردم بیگناه ساخته شده است و تا همیشه تاریخ ننگ جنایات بیشماری چون برده داری، حمله اتمی، جنگ های ویتنام، افغانستان، عراق و حمایت از وهابیون و گروهک های تروریستی چون داعش و رژیم کودک کش اسرائیل را به پیشانی دارد نه تنها قبال اعتماد نیست بلکه همواره در جنایات ضد بشری پیش قدم خواهد بود.
وی با تاکید بر اینکه قتل عام بیش از 250هزار انسان بیگناه تنها در چند ثانیه هیچ گاه بخشیده نمی شود، بیان کرد: آمریکا همواره در مقام اول کشتار مردم بیگناه جهان جای دارد و به تنهایی به اندازه تمامی کشورهای دیگر جهان مرتکب جنایات ضد بشری شده است و علاوه بر ارتکاب جنایات بیشماری در هر گوشه از خاک زمین، به شهروندان خود نیز رحم نکرده و همواره خبرهایی از جنایات این دولت شیطانی ملت های جهان را در ناباوری فرو میبرد.
تحریم به بهانه حقوق بشر از سوی نابود کننده آن
مدرس حوزه علمیه اهل سنت ادامه داد: تحریم های جدید آمریکا بر ضد ملت ایران آن هم به بهانه حقوق بشر، بزرگترین دروغ تاریخی این کشور استکباری است.
وی با گلایه از برخی مسئولین برای اعتماد به استکبار، خاطرنشان کرد: آمریکا همواره ثابت کرده است که قابل اعتماد نیست و نمیتوان حتی به اندازه سر سوزن به این کشور استکباری اعتماد کرد.
رسولی زاده در پایان تصریح کرد: خدا در کلام حق قرآن به مسلمین بشارت داده است که هیچ گاه ظلم پایدار نخواهد بود که با توجه به آیات و روایات میتوان به خوبی نتیجه گرفت که یک روز ملت های دنیا در سایه عدل اسلام پایه های ظلم استکبار غربی را ویران خواهند کرد.
 
 
پایان پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۷۳۰۱
مرجع : پاپایا


ارسال