جمعه ۲۹ تير ۱۳۹۷ ,20 July 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۰
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان تاکید کرد:
ضرورت شناخت مطالبات واقعی مردم و اولویت بندی آنها/ پرداختن به مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم در الویت قرار دارد
 
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان تاکید کرد: پرداختن به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم به عنوان الویت اصلی رهبر فرزانه انقلاب است و هیچ جریانی به اندازه ی دولت مسئولیت رفع این مشکلات را عهده دار نیست.
به گزارش عصر هامون؛‌ آیت الله عباسعلی سلیمانی در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته که در مصلی قدس زاهدان برگزار  شد ضمن گرامی داشت مناسبتهای این هفته و زیارت حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) به اهمیت و عظمت زیارت ایشان پرداخت و  اظهار داشت: هیچ مومنی به زیارت علی بن موسی الرضا(ع) نخواهد رفت مگر اینکه خداوند منان بهشت را بر او واجب گرداند و نسبت به آتش جهنم  حرام سازد.
وی افزود: زیارت امام رضا(ع) حتما نباید در کنار ایشان و ضریح متبرکشان انجام شود بلکه در سالروز زیارتشان از هر جای دنیا می توان ایشان را زیارت نمود.
وی زیارت امام رضا (ع) را از جمله زیارتهای چهر های برجسته برشمرد و به نکاتی در خصوص زیارت کردن اشاره کرد و گفت:  اینکه زائر چه کسی باشد در زیارت کردن بسیار مهم است.
وی اضافه کرد: کسی که به زیارت بزرگان دین می رود باید از غیر مزور عدول کند و رو برگرداند و دیگران را کنار مزور قرار ندهد و تمام حواسش به مزور باشد.
وی افزود:‌ زائر به گونه ای غرق در تماشای مزور می شود که گویا قطعه ای از عالم طبیعت نیست و به جای دیگر توجه دارد.
آیت الله سلیمانی با اشاره به شرط دوم زیارت کردن  ادامه داد: مزور باید جایگاه  زیارت را داشته باشد هر کسی لیاقت زیارت ندارد کسی ارزشمند زیارت کردن است که از ستونهای دین و از پایه های اساسی مسلمین باشد.
وی نحوه ی زیارت را شرط سوم زیارت کردن خواند و تاکید کرد:  حضور عارفانه عاشق در دریای معشوق نیز از اهمیت والایی برخوردار است.
وی زیارت را اعلام فروتنی زائر در برابر بزرگان دینی خواند و اذعان داشت:‌ یکی از راههای صیقلی کردن دل و تقرب به حق و تضمین و بیمه کردن اعتقادات راسخ ایمانی زیارت  کردن است.
آیت الله سلیمانی در خطبه ی دوم نماز جمعه اظهار داشت:‌ رییس جمهور در اجرای اصل 133 قانون اساسی و ماده 188 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی اسامی وزای پیشنهادی خود برای تشکیل دولت دوازدهم را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد و طی هفته های آینده کابینه با رای اعتماد مجلس باید کار خود را آغاز کند.
وی شناخت مطالبات واقعی مردم و اولویت بندی این مطالبات در نوع اجرایی شدن و انجام آنها را ضروری خواند و افزود: مشکلات متعدد گریبانگیر مردم مظلوم جامعه ماست که باید به دقت شناسایی و دولت در صدد رفع انها برآید.
وی اضافه کرد:‌ بر اساس پیمایش عمومی و سراسری که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بروی 14 هزار و 906 هزار نفر افراد بالای 15 سال در 31 استان کشور انجام داد مشکلات جامعه به ترتیب گرانی و تورم؛ فقر و کمبود امکانات؛ بی عدالتی و تبعیض؛ اعتیاد و مخدر ؛‌کم آبی‌؛‌بی سوادی؛ فقر فرهنگی؛ کم کاری؛‌مدیریت غلط؛ فساد؛ نقض قانون؛  بالا رفتن سن ازدواج؛ افزایش آمار طلاق؛ تجمل گرایی و کمرنگ شدن ارزشهای دینی؛ بدحجابی؛‌تحریم جهانی؛ کم نتیجه و بی نتیجه بودن مذاکرات هسته ای؛ افزایش جرایم؛ آلودگی محیط زیست و ... بیان شد.
وی در ادامه به اولویت بندی مشکلات جامعه  از نگاه رهبری  پرداخت و ادامه داد: پرداختن به مشکلات اقتصادی و  معیشتی مردم به عنوان الویت اصلی رهبر فرزانه انقلاب است و هیچ جریانی به اندازه ی دولت مسئولیت رفع این مشکلات را عهده دار نیست؛ دولت وظیفمند است به این مشکل رسیدگی کند.
وی تعامل گسترده با دنیا و ارتباطات وسیع با ملتها و دولتها را الویت دوم حضرت آیت الله خانه ای برشمرد و افزود: ایشان می فرمایند چه لزومی دارد که فقط با پنج شش کشور تعامل کنیم؛ هر کشوری که نگاهش با ما نگاه سلطه نیست ما می توانیم با آن کشور مراوده داشته باشیم.
وی ایستادگی همراه با صلابت و قدرت در مقابل سلطه گران را الویت سوم حضرت اقا دانست و بیان داشت: به طور همزمان این سه الویت باید در دستور کار دولت دوازدهم قرار بگیرد.
حجه الاسلام سلیمانی تاکید کرد:‌ اجرای برنامه اقتصاد مقاومتی و توجه ویژه به موضوع اشتغال و تولید داخلی از دیگر تاکیدات مقام معظم رهبری است که کلید حل تمام مشکلات اقتصادی جامعه است.
وی در ادامه به الویتهای رییس جمهور در مراسم تنفیذ خود  اشاره کرد و افزود: "در دولت یازدهم قدمهای مهم برداشته شد اما هنوز وضعیت فقر و نابرابری در کشور شایسته ملت و زیبنده جمهوری اسلامی نیست هدف دولت دوازدهم ریشه کن کردن کامل فقر مطلق از جامعه ایران و ایجاد نظام جامع تامین اجتماعی است و رفع فقر در گرو ایجاد شغل است و ایجاد شغل و تولید ثروت هم مستلزم سرمایه گذاریهای گسترده و دسترسی به بازار و فناوری پیشرفته است. ما باید برنامه های اقتصادی خود را بر مبنای سیاستهایی پول جویی نظام بویژه  اصل اقتصاد مقاومتی و اصل 44 با هدف ایجاد یک انقلاب اقتصادی طراحی کنیم . اینها شعار ریاست محترم جمهور در روز تنفیذ حکمشان بود."
حجه الاسلام سلیمانی بار دیگر به فرمایشات مقام معظم رهبری تاکید کرد و افزود: اساس کار بر تکیه بر توان داخلی در همه ی عرصه ها و پرهیز از تن دادن به مطامعه و خواسته های دنیای غرب باشد و نباید به امید همراهی انها در حل مشکلات کشور بنشینیم بلکه باید با اعتماد و تکیه بر توان داخلی خود به حل مشکلاتمان براییم.
وی از تحریم های زنجیره ای جدید امریکا علیه کشور خبر داد  و گفت: آمریکا؛ روسیه و کره شمالی را در کنار ایران  قرار دادند اما برخوردشان با حمهوری اسلامی به نوع ددمنشانه است؛ به نظر میرسد آمریکا به دنبال از بین بردن مزیتها و امنیت زدایی از جمهوری اسلامی و تخریب انسجام  ملی و در نهایت تغییر ساختار در کشور ماست .
وی در ادامه به وظایف ما در مقابل حرکات ددمنشانه آمریکاییها اشاره کرد و گفت:‌ اعلام صریح و آشکار نقض  برجام از سوی امریکایی ها ؛ اعلام پایبند نبودن آمریکا به تعهدات اخلاقی و ضد اخلاق بودن نظام سلطه؛ مطالبه ملی برای اقدام متقابل؛‌عزم ملی بر حفظ مزیتهای ایران اسلامی؛ ‌اجماع ملی بر حفظ و توسعه امنیت ملی موجود در ایران؛ حفظ حداکثری انسجام در مقابل امریکاییها؛ حفظ وحدت ملی و  اجماع ملی بر روند قدرت یابی ایران در منطقه؛پرهیز از جناحی کردن منافع ملی و حفظ امنیت ملی؛ مطالبه اجرای اقتصاد مقاومتی از دولت دوازدهم و تکیه بر توانایی های داخلی و قدرتهای موجود جامعه.
وی در پایان گفت: ما اگر به این اصول تکیه کنیم و دولت مردان امید به بیگانه نداشته باشد قطعا میتوانیم در این برهه از زمان بر مشکلات فایق آییم.
مسئولان وظایف خود را به خوبی انجام دهند تا مورد اعتراض قرار نگیرند
به نقل از پایگاه خبری اوشیدا ؛ حجت الاسلام و المسلمین محمود پارسا در خطبه اول نماز جمعه این هفته شهر بنجار به مبحث مهم فلاح و رستگاری پرداخت و گفت: رستگاران چند گروه هستند که شامل عابدان، توبه کنندگان، مجاهدان، اهل ذکر کثیر، دوری کنندگان از بخل و انان که اعمال ارزشمند انجام می دهند می باشد.
وی در خطبه دوم بعد از سفارش به تقوای الهی به روز حمایت از صنایع کوچک اشاره کرد و ادامه داد: مقام معظم رهبری در برنامه ششم تاکید بر حمایت از تقویت تولید داخل کردند و دولت در چهار سال اینده باید روی این مبحث برنامه ریزی دقیق کند.
حجت الاسلام پارسا با بیان اینکه نباید هر چند مدتی بشنویم فلان کارخانه قدیمی ورشکست شده، تصریح کرد: بانکها به جای پرداخت سود و دلالی با تزریق پول از صنایع کوچک حمایت کنند.
امام جمعه شهر بنجار خاطرنشان کرد: چرا با وجود زیر ساختهایی از قبیل برق و اب و جاده اغلب شهرکهای صنعتی منطقه غیر فعالند و چرا به جای حمایت از تولید داخل جلوی واردات بی رویه کالاهای خارجی گرفته نمی شود.
وی بیان کرد: مسئولین وظایف خود را به خوبی انجام دهند تا مورد اعتراض مردم و ائمه جمعه قرار نگیرند چرا که بارها عرض کردیم خط قرمز ائمه جمعه عمل به رهنمودهای حضرت آقا و منافع مردم است.
امام جمعه بنجار اضافه کرد: هر جا دیدیم کوتاهی می کنند اول تذکر می دهیم، دیدیم اهمال می کنند مسئله را تریبونی می کنیم تا مشکلات مردم برطرف شود.
 
وی روز مقاومت اسلامی سالروز پیروزی حزب الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه را گرامی داشت و تاکید کرد: قطعا ثمره مقاومت پیروزی خواهد بود.
حجت الاسلام پارسا سالروز ورود ازادگان به میهن اسلامی در سال ۶۹ را گرامی داشت و بیان کرد: مجاهدات و ایثارگریهای انها بود که به این اقتدار و شکوه رسیدیم و باید قدر ازادگان و ایثارگران را بدانیم.
باید همه ظرفیت های داخلی برای پیشرفت کشورمان بسیج شوند
به نقل از دلگان پرس ، حجت الاسلام والمسلمین هادی بامری امام جمعه موقت دلگان در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: دولت دوازدهم با برگزاری مراسم تنفیذ و تحلیف رسما وارد یک دوره چهار ساله دیگری برای خدمت به مردم شریف ایران شده است.
وی تصریح کرد: از الان به بعد فصل همدلی و همکاری و خدمت در فرصتی دیگر که مردم کشورمان با رای خود و رهبر معظم انقلاب با تنفیذشان بوجود آوردند، برای دولت دوازدهم آغاز شده است.
امام جمعه موقت دلگان عنوان کرد: در شرایط کنونی منطقه وجهان و آرایش پنهان و آشکار دشمنان قسم خورده کشورمان بیش از گذشته آشکار شده است، باید همه ظرفیت های داخلی برای پیشرفت ایران بسیج شوند.
حجت الاسلام والمسلمین هادی بامری اضافه کرد: دولت دوازدهم باید باعث ایجاد یاس و ناامیدی برای بدخواهان و دشمنان نظام اسلامی باشد که همواره آرزوی پوچ نابودی نظام اسلامی ما را در سر می پروراند.
وی با بیان اینکه دشمنی که با خیال واهی خود و با سوء استفاده از برخی از جریانات پس مانده از فتنه های سابق که با کلیت نظام مشکل دارند، سعی دارد در گلوگاه های تصمیم ساز کشور نفوذ بکند، ادامه داد: و هدف مسئولان را از وظایف اصلی باز دارند و به مسئله های فرعی سوق بدهند.
امام جمعه موقت شهر دلگان بیان کرد: لذا باید به این نکته توجه کرد که رمز موفقیت دولتمردان دولت دوازدهم قطعا در تشخیص درست اوضاع و اینکه به فشارهای همه جانبه دشمنان ملت مسلمان ایران تن ندهند.
حجت الاسلام والمسلمین هادی بامری با تاکید بر اینکه دولت دوازدهم باید به توصیه های رهبر انقلاب توجه کند، خاطرنشان کرد: نهادینه سازی مردم سالاری دینی، تکیه به مدیریت جهادی و انقلابی و همچنین استفاده از مدیران مبتکر و توانمند سه توصیه رهبر انقلاب به دولت دوازدهم است.
دولت وظیفه مند است به وعده‌های انتخاباتی خود عمل کند/ آزادگان سرافراز ستارگان درخشان در طول تاریخ هستند
به نقل از شستون ، حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه شهرستان سراوان در جمع نمازگزاران جمعه خشنودی و انجام دستورات الهی را والاترین موضوع برای انسان برشمرد و به مسلمانان توصیه کرد تا در زندگی دقت داشته باشند تا دچار پشیمانی و بدبینی نشوند.
وی در خصوص تنفیذ و تحلیف ریاست جمهوری گفت: جانشینی خلف صالح امام راحل، رهبر فرزانه انقلاب که راه و منش و روش امام را ترویج داده اند، همچنان در این مسیر قدم برداشته اند که برای دشمن به دلیل طمع هایی که به کشور دارد، ناخوشایند است که با وجود و حضور مقام معظم رهبری انقلاب به عنوان پرچمدار انقلاب نقشه هایشان نقش بر آب شد.
امام جمعه شهرستان سراوان با بیان اینکه دشمن از حضور مردم در تمامی صحنه های انقلاب رنج می برد، اضافه کرد: هر زمانی و هر مکانی که دشمن قصد توطئه و نفوذ را در کشور داشته است مردم با حضور موثر و باشکوه خود، اهداف شوم دشمن را خنثی کرده اند.
حجت اسلام و المسلمین بامری گفت: دولت مردان به رهنمود ها و راهبردهای مقام عظمای ولایت توجه و دقت ویژه ای داشته باشند تا مبادا بی توجهی های نسبت به این مسائل صورت گیرد، وعده های که در زمان تبلیغات انتخاباتی به مردم  داده اند فراموش نکنند، وظیفه مند هستند که به وعده ها و گفته های خود عمل کنند.
وی افزود: دولتمردان به رهنمودهای مقام معظم رهبری که در دیدار های مختلف و همچنین مراسم‌ تنفیذ به آنان در زمینه اقتصاد مقاومتی، مبارزه با فساد، روحیه جهادی، مقابله با استکبار، فقر و بی پولی داشته اند، توجه داشته باشند و از تجربه چهار ساله ای که داشته اند برای سرانجامی بهتره بهره گیری کنند.
امام جمعه شهرستان سراوان با بیان اینکه بنیه انقلاب اسلامی هم در راستای بندگی خدا و هم در راستای استکبار ستیزی است، خاطر نشان کرد: از دولتمردان انتظار می رود که مقابل استکبار با قدرت و عظمت ایستادگی کنند چرا که این ایستادگی  راه برون رفت و پیروزی مقابل آنان است.
حجت الاسلام و المسلمین بامری اذعان داشت: در مراسم روز تحلیف بعضی از نمایندگان و دولت مردان آنچه را که شایسته نظام جمهوری اسلامی بود عمل نکردند و شایسته یک نماینده مجلس که با روحیه جهادی و اعتقاد به مسیر حق به مجلس پا گذاشته اند نیست که برای گرفتن عکس از سر و کول همدیگر بالاروند.
وی با اشاره به اینکه در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران  باید راه و ارزش های خود را راه شهدا و امام بدانند، تصریح کرد، حقانیت خود را در مسیر قرآن و تابع الهی بودن بداند، این مباحث به دور از شأن یک نظام الهی است که در دل آن شخصیت های باشند که این‌چنین عمل بکنند.
امام جمعه شهرستان سراوان گفت: از مسئولین انتظار می رود تا از صنایع کوچک حمایت کنند چرا که معنای اقتصاد مقاومتی در فعال کردن صنایع کوچک است تا فقر و بیکاری از بین برود. حجت الاسلام و المسلمین بامری در خصوص روز مقاومت گفت: در دنیای اسلام، استکبار،  کشور و حکومتی را در یکی از بهترین مکان ها به اسم اسرائیل برای قدرتمند کردن و چشم زخمی و تضعیف مسلمانان احیا کردح که از بدو این خلقت شوم، تاخت و تازه ها و جنایت های را شروع کرده که این جنایات تا به این زمان ادامه دارد.
حجت الاسلام و المسلمین بامری با اشاره به اینکه اسرائیل دارای لشکر و ارتش قدرتمند بود، اضافه کرد: اما گروهی اندک با توکل بر خداوند و ایمانی راسخ، این قدرت پوشالی را در مدت ۳۳ روز خوار و ذلیل کردند.
وی آزادگان و اسرا را ستارگان درخشان در طول تاریخ برشمرد و گفت: آزادگان در مدت اسارت رسالت خود را به خوبی انجام داده اند و مقابل شکنجه ها، شایستگی و بردباری به خرج داده اند که هر فردی با آنان برخورد می کرد یاد خدا می افتاد و در آنجا حافظ نظام و ارزش های انقلاب و دلداده به امام و راه امام بوده اند.
امام جمعه شهرستان سراوان با بیان اینکه آزادگان سرافراز نمادی از مقاومت و ایثار هستند، ادامه داد: در طول دفاع مقدس برای کیان از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دین و دیانت مجاهدت کرده اند که ما قدر دان  آزادگان و اسرا هستیم که پرچمدار راه حق، حقیقت و ایثار، مقاومت و شجاعت هستند.
منطقه سیستان دچار قهر سیاسی شده است/دولت وعده های خود را فراموش نکند
به نقل از  ندای هیرمند؛ نماز جمعه این هفته شهرستان هیرمند به امامت حجت الاسلام ابراهیم گزمه در مصلی الغدیر برگزار شد.
حجت الاسلام ابراهیم گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند در خطبه های این هفته از نماز جمعه گفت: اگر امام خمینی (ره) در سال 1357 تصمیم به برخواستن علیه رژیم شاهنشاهی نمی کرد اکنون حکومتی ظالم و ستمگرانه بر ایران حاکم بود لذا اکنون نیز خواص باید تصمیمات جدی برای حفظ این انقلاب اسلامی بگیرند، چه بسا که اگر خواص در این راه به موقع عمل نکنند کربلاهای دیگری پیش رو خواهد بود.
وی افزود: دولت امروز موظف است که به وعده هایی که داده عمل کند؛ آنچه امروز در فضای سیاسی کشور رصد می شود، زمینه سازی دولت برای خالی کردن شانه از زیر بار مسئولیت و وعده هایی که در دوران انتخابات به مردم داده بود است.
خطیب جمعه هیرمند خاطرنشان کرد: معاون اول رئیس جمهور در جایی اعلام می کند که اقتصاد مقاومتی از دست دولت خارج است، در صورتی که وظیفه اصلی دولت ایجاد اشتغال و آماده سازی زیرساخت های اقتصاد مقاومتی است، دولت از کارآفرینان حمایت کند تا در آینده تهدید شغلی نشوند.
حجت الاسلام گزمه با بیان اینکه دولت باید معیشت مردم را در نظر بگیرد گفت: دولت برنامه خود را برای ملت ایران روشن سازی کند، افرادی که امروز در کابینه قرار دارند باید حتی از یک روز فرصت خود نیز استفاده کنند و برای مردم ایران مفید واقع شوند.
خطیب جمعه هیرمند خاطرنشان کرد: در منطقه سیستان برخی از افراد بعد از انتخابات دچار قهر سیاسی شده اند؛ در کنار آنها نیز برخی از افراد وابسته به آنها از مردم و نماز جمعه قهر کرده اند، در صورتی که یک مدیر موفق باید در میان مردم قرار گیرد و مشکلات جامعه را از نزدیک درک کند.
وی ادامه داد: تریبون نماز جمعه در اختیار آنهاست تا برنامه ها و عملکرد خود را به مردم اعلام کنند، مقام معظم رهبری بارها اعلام کرده اند که دولت باید نقد پذیر باشد، اما برخی ها این نقد پذیری را با قهر سیاسی عوض کرده اند.
 
حجت الاسلام گزمه بیان داشت: مردم نیازی به حضور شما ندارد، این یک مدیر موفق است که به مردم نیاز دارد، چرا امروزه از مردم باید برخی ها فاصله بگیرند و از پشت میز خود تکان نخورند، مگر تنها در هفته دولت باید عملکرد دولت را مشاهده کرد.
خطیب جمعه هیرمند افزود: نقد از دولت دلسوزانه است، از طرفی رئیس جمهور قول جوان شدن کابینه را می دهد، اما اکنون نه تنها جوان نشده بلکه یک سال هم کابینه جدید پیرتر شده است.
وی تصریح کرد: امروز جبهه استکبار به دلیل شکست های سنگینی که تروریست ها در عراق و سوریه خورده اند دیوانه شده است ، شنیده می شود که برخی ها از حامیان تروریست ها به ایران واسطه می فرستند تا آنها را از باتلاق جهالت بیرون بکشند.
امام جمعه هیرمند ضمن محکوم کردن حمله تروریستی ولایت سرپل افغانستان گفت: ما برای عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران هزینه های سنگینی پرداخت کرده ایم، جوانانی در این راه به شهادت رسیده اند که از آنها امروزه به عنوان قهرمانان میهن یاد می شود.
وی با بیان اینکه اوضاع فرا منطقه امروزه متشنج شده است گفت: برخی از کارشناسان سیاسی داخلی و خارجی معتقد هستند که ترامپ برجام را تا سه ماه دیگر از بین خواهد برد؛ ترامپ امروزه کره شمالی را تهدید به بمب هسته ای می کند، و از طرفی کره شمالی نیز همین تهدید را برای آنها در نظر گرفته است، امیدواریم که این دیوانه بازی های ترامپ جنگ جهانی جدید را در منطقه به پا نکند.
خطیب جمعه هیرمند گفت: رکود اقتصاد و بیکاری امروزه به دلیل تحریم ها نیست بلکه مدیریت در کشور ضعیف است ، اگر یک مدیر جهادی  با تفکر انقلابی بر سر کار باشد ، این معضلات به مراتب کمتر خواهد شد، امیدواریم که بعد از تعویض کابینه استانداران، فرمانداران و بخشداران جدیدی با تفکر جهادی نیز بر سر کار آیند زیرا به وضعیت معیشت در منطقه سیستان توجه نمی شود.
حمایت از صنایع کوچک برای رسیدن به تولید و اشتغال گامی به سوی اقتصاد مقاومتی است
به نقل از چهاربهاران، حجت السلام والمسلمین جعفر احمدی با اشاره به حمایت از صنایع کوچک اظهار کرد: آن چیزی که در جامعه اشتغال ایجاد می کند و طبقات پایین را بهرمند می کند صنایع کوچک هستند که باید دولت این صنایع را تقویت کند که علاج رکود اقتصادی همین صنایع کوچک هستند
وی ادامه داد: مسئولین باید به تبین اهمیت بومی سازی این صنایع بپردازند.
وی افزود: در تمامی کشور تقریبا کارگاه های کوچک و صنایع کوچک رو به تعطیلی هستند و این یک خطر بزرگ است.
امام جمعه موقت چابهار گفت: این درحالی است که رهبر معظم انقلاب فرمودند" که دشمن وارد جنگ اقتصادی شده است صنایع کوچک درحال تعطیلی است و و واردات افزایش یافته است."
حجت السلام احمدی بیان کرد: ایشان در همین راستا به دولت مردان توصیه کردند در عرصه اقتصاد باید جواب کوبنده به دشمنان بدهند.
 خطیب موقت نماز جمعه چابهار در خصوص برجام تصریح کرد: درجواب به گفته های امریکا که هر از چند گاهی برجام را پاره می کنند باید جواب کوبنده داد و گوش به فرمان رهبری و رهنمود های ایشان می بایست حرکت کرد.
حجت اسلام والمسلمین در ادامه خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه خاطرنشان کرد: مردم باید تقوا پیشه کرده و با داشتن تقوا برای هر امری برنامه ریزی و اقدام کنند و لازمه برخورداری از برخی نعمت های خدادادی داشتن تقوا و پیروی کردن از اوامر الهی است.
سلفی با یک خانم غربی فقر فرهنگی نمایندگان را نشان داد
به نقل از ندای هیرمند؛حجت الاسلام مهدی محمد قاسمی امام جمعه شهرستان نیمروز در خطبه های این هفته از شهرستان نیمروز گفت:  فقر فرهنگی در بین بعضی از نمایندگان مجلس ایران باعث شد تا بی حرمتی به نظام مقدس جمهوری اسلامی و خون پاک شهدا شود.
وی افزود: نمایندگان چگونه برای یک عکس گرفتن شان خود را در مجلس پایین آوردند و خود را سوژه رسانه های غربی کرده اند، آیا از خون شهدا شرم نکردند ؛ آیا به عزت اسلام و ایرانی فکر نکردند مگر این عزتها به سادگی به دست آمده بود که این چنین آبروی ایران را در مقابل خبرگزاریهای خارجی بازیچه خود قرار دهند.
 
خطیب جمعه نیمروز ضمن محکوم کردن جنایات وحشایانه ولایت سرپل افغانستان بیان داشت: همه ی جوامع اسلامی باید این جنایات وحشیانه را پیگیری کنند تا تروریست های مزدور آمریکا دیگر به خود اجازه به شهادت رساندن جمعی از شیعیان این کشور را ندهند.
حجت الاسلام محمد قاسمی تصریح کرد: مسئولین راه را برای کارآفرینان هموار کنند، و تا جایی که امکان دارد از صنایع کوچک حمایت کنند تا در آینده ضمن ایجاد اشتغال برای جوانان اقتصاد کشور نیز تحولی داشته باشد.
حجت السلام والمسلمین حاج آقای قاسمی  نمایش صبر پدران و مادران را در روز بازگشت آزادگان ستودنی دانست و افزود : مجاهدت و صبوری آزادگان باعث شد تا عرق شرم بر پیشانی دشمنان اسلام بنشیند این روز را باید گرامی داشت و به تمامی آزادگان تبریک گفت.
بازدید از مراکز نظامی با هیچ یک از موازین حقوقی جهان مطابقت ندارد/ تنها راه نجات از بحران اقتصادی باور و عمل به اقتصاد مقاومتی است
به نقل از پایگاه خبری اوشیدا ؛ حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشرفیان در خطبه های این هفته شهر علی اکبر عنوان کرد: هفته گذشته خبرگذاری آسوشیتدپرس طی گزارشی مدعی شد که آمریکا بدنبال بازرسی از سایت های نظامی ایران برای ارزیابی توافق هسته ای است، این رسانه آمریکایی در گزارش خود آورده بود که ترامپ برای خروج بدون هزینه از برجام به گزینه های مختلف متوسل شده که یکی از آنها اعمال فشار برای بازرسی از تاسیسات نظامی ایران است و اگر ایران با بازرسی ها مخالفت کند، ترامپ پشتوانه ای قوی بر این ادعا خواهد داشت که ایران درحال نقض برجام است و شکست توافق برجام را بر گردن این کشور خواهد انداخت.
وی افزود: نیویورک تایمز از دیگر رسانه های معتبر آمریکا هم با تایید این گفته ها می نویسد که آمریکا در حال مطرح کردن درخواست دسترسی به پایگاه های نظامی ایران با بازرسان بین المللی در وین است این ادعا رسانه های آمریکا مبنی بر اینکه هیئت حاکمه آمریکا قصد دارد برای اعمال فشار بر ایران از مراکز نظامی بازدید کند در شرایطی است که نه توافق برجام و نه در هیچ قطعنامه ای به هیچ وجه مفادی دال بر ضرورت و اجازه بازدید از مراکز نظامی ایران درج نشده و مقامات و مسئولین کشور در این موضوع که مرتبط با حیطه محرمانه امنیتی و دفاعی و بسیار حساس هستند.
حجت الاسلام اشرفیان تصریح کرد: آمریکایی ها خود می دانند نه جرئت این کار را دارند و نه احدی به انها اجازه ای خواهد داد، الحمد الله ما با همه سلایق و تفکرات مختلف در این زمینه مسائل امنیتی و دفاعی کشور همصدا هستند و اجازه نفوذ بیگانگان را نمی دهند چرا که همه می دانند اجازه بازدید یعنی جاسوسی آمریکا به بهانه مسائل هسته ای، جاسوسی آمریکا از سایر کشور ها مسبوق به سابقه است که نمونه بارز آن لیبی و عراق است که بهانه بازرسی از مراکز هسته ای و نظامی و خلع سلاح هرچه توانستند اطلاعات جاسوسی به دست آوردند و در اولین حمله بسیاری از مراکز نظامی و تسلیحاتی آنها را نابود کردند.
امام جمعه شهر علی اکبر خاطرنشان کرد: آنچه که مسلم است هیات حاکمه آمریکا برای توجیه خروج خود از آمریکا به بهانه های واهی است که بازدید از مراکز نظامی ایران و مخالفت ایران همان هزینه و بهانه خروج از برجام است در حالی که قرار داد ما با ۱+۵ موسوم به برجام فقط به تاسیسات هسته ای است و بس.
وی ابراز کرد: چون آمریکا در مورد برجام بد عهدی های زیادی نشان داد ممکن است نظام ما از ان پی تی هم خارج شود چه برسد به اینکه اجازه بازدید از مراکز نظامی خود را بدهد بازدید از مراکز نظامی و محرمانه ایران با هیچ یک از موازین حقوقی جهان و کنوانسیون های جهانی مطابقت ندارد.
امام جمعه شهر علی اکبر اضافه کرد: فرمانده معظم کل قوا حضرت آیت الله خامنه ای در ۳۰ اردیبهشت سال ۹۴ در دانشگاه افسری فرمودند ما اجازه نمی دهیم از هیچ یک از مراکز نظامی هیچ بازرسی از سوی بیگانگان صورت بگیرد، ما اجازه نمی دهیم به حریم دانشمندان هسته ای ما و دانشمندان هر رشته ای حساس و مهمی اندک اهانتی بشود لذا انتظارات مسئولین دستگاه دیپلماسی هم با قاطعیت در مقابل گزافه گویی و زیاده خواهی های آمریکا واکنش مناسب نشان بدهند و وقتی شکست برجام را همه مسئولان از رئیس جمهور و وزیر امور خارجه تا مسئولان اقتصادی دولت اذعان می کنند باید همه توان و قدرت را بر تقویت توان داخلی و باور به اقتصاد مقاومتی گذاشت.
وی در ادامه گفت: دولت دوازدهم با پشت سر گذاشتن مراسم تنفیذ و تحلیف به فضل الهی وارد یک دوره چهار ساله دیگر برای خدمت به میهن اسلامی و مردم شریف ایران شد که جای توفیق خدمت به نظام مقدس اسلامی و مردم عزیز را خدمت ریاست جمهور تبریک عرض کنم و از این پس همانطور که بارها ریاست جمهور اعلام کردند فصل همدلی و همکاری و استفاده از همه ظرفیت های داخلی برای پیشرفت و تعالی کشور است.
حجت الاسلام اشرفیان خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در مراسم تنفیذ حکم حجت الاسلام روحانی برای تصدی جایگاه ریاست جمهوری به تبیین اولویت وسه جهت گیری دولت آینده اشاره فرمودند که شامل پرداختن به مشکلات مردم بویژه مشکلات معیشتی و اقتصادی، تعامل گسترده با دنیا و ارتباطات وسیع با ملت ها و دولت ها و ایستادگی همراه با صلابت و قدرت در مقابل سلطه طلبان می باشد.
وی افزود: هر کدام از این جهت گیری ها راهبرد دقیق نظام در خدمت به مردم و سیاست های کلان ارتباطی دفاعی جمهوری اسلامی است، اینکه مقام معظم رهبری اولویت مهم کشور را مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم بیان می کند و بر اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی تاکید می کند بدین جهت است از بطن جامعه و زندگی مردم خبر دارد برای اینکه فقر و بیکاری ریشه همه فساد هاست و تنها راه نجات از بحران اقتصادی باور و عمل به اقتصاد مقاومتی است که مهمترین شاخصه آن مبارزه جدی با قاچاق و جلو گیری از واردات بی رویه و تقویت کارگاه های صنایع تولیدی داخل کشور است.
وی تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب به رئیس جمهور فرمودند اتحاد ملت را مهم بشمارید و مراقب باشید التهاب آفرینی و دودستگی مضر میان مردم ایجاد نشود از نظرات مخالف آشفته نشوید زیرا در کار ها و وظایف سنگین نقص وجود دارد و باید با پذیرش و عمل انتقادی اجازه بدهید منتقدین دیدگاه های خودشان را بیان کنند وقتی رئیس جمهور باید قدرت شنیدن نقد را داشته باشد و شرح صدر داشته باشد به طریق اولی استاندار و فرماندار باید خود را بیشتر در معرض آراء و نظرات مردم قرار بدهند.
امام جمعه شهر علی اکبر تصریح کرد: ائمه جمعه اگر موضوعی و مشکلی را مطرح می کنند از سر مخالفت و تقابل با دولت نیست بلکه به نمایندگی از مردم یک منطقه حرف دل مردم را فریاد می زنند باید مسئولین اگر قصد خدمت به مردم را دارند خود بی واسطه بروند بین مردم در مناطق و محلات و روستا های مختلف از نزدیک مشکلات را ببینند و ازمردم بشنوند و آمار های کاغذی اکتفا نکنند چکیده مطالبات مردم و ائمه جمعه دو چیز است اتمام پروژه های روی زمین مانده و عمل به وعده هایی که مردم دادید.
حجت الاسلام اشرفیان بیان کرد: تغییر مسئولین ناکارآمد افرادی که در این مدت نشان دادند توانایی و هنر خدمت به مردم در مسئولیت های خطیر را ندارند ، افرادی توانمند و بومی قرار دهیم با همان تفکر و صلایق سیاسی خودتان ما با عقاید سیاسی و احزاب هیچ مشکلی نداریم همه فرزندان همین ملت هستند و زیر چتر نظام مقدس اسلامی هستند اما امروز همه با توانمندی دست به دست هم بدهیم و جهاد کشور را بسازیم و آرامش را در جامعه حاکم کنیم نه اینکه دو قطبی کاذب بین ملت ایجاد کنیم بیاید دولت جدید را به معنای واقعی شروع کنید و استان را بر اساس مشکلات تقسیم کنید.
وی در پایان گفت: خبر سرمایه گذاری ۸۰۰ میلیارد تومانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام به عنوان هدیه به این استان مسرت بخش بود این اعتبارات شرط ثمر دهی آن است که امید واریم در همه جهات مورد توجه قرار بگیرد اگر فقر فرهنگی ساماندهی حل شود قطعا فقر مادی هم به حد اقل می رسد مسایل فرهنگی زیر بنای اصلی هر جامعه است و اخلاق و سبک زندگی اسلامی را در جامعه نهادینه می کند . مسایل فرهنگی همیشه مظلوم ترین پروژه تاریخ بوده است و متاسفانه گاهی مسایل حاشیه ای و فرعی جای مسائل اصلی و فرهنگی را می گیرد.
تحلیف رئیس جمهور دوازدهم، یک مراسم همدلی بود/ رژیم آل سعود جنایات بیشماری را در منطقه عوامیه عربستان مرتکب می شود
به نقل از دلگان پرس؛ حجت الاسلام والمسلمین نظر بامری امام جمعه جلگه چاه هاشم به جنایت رژیم آل سعود در منطقه شیعه نشین عوامیه عربستان اشاره کرد و گفت: بعد از شهادت شیخ نمر، دولت عربستان سعودی جنایات بیشماری را در این منطقه مرتکب می شود.
وی با بیان اینکه شیعیان بیش از 15 درصد جمعیت عربستان سعودی را تشکیل می دهند، تصریح کرد: رژیم پلید آل سعود ده ها نفر از شیعیان را به شهادت رسانده و خانه های بیشماری از شیعیان را ویران کرده است.
امام جمعه جلگه چاه هاشم با تاکید بر اینکه حکام ظالم سعودی باید از وضعیت دیکتاتورها و سرگذشت آنان عبرت بگیرند، اظهار کرد:دلیل جنایات گسترده آل سعود در منطقه شیعه نشین عوامیه، اعتراضات گسترده مردمی در این منطقه است.
حجت الاسلام والمسلمین نظر بامری در ادامه به مراسم تحلیف حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور دوره دوازدهم در مجلس شورای اسلامی اشاره و عنوان کرد: این یک مراسم همدلی بود.
امام جمعه جلگه چاه هاشم با تاکید بر اینکه هیات های سیاسی از کشورهای مختلف در مراسم تحلیف حضور داشته اند، ادامه داد: در واقع مراسم تحلیف یک موفقیت برای نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است.
برای فعالیت در بازارچه های مرزی باید از هفت خوان رستم عبور کرد
به نقل از ندای هیرمند؛  نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته به امامت حجت الاسلام حسن خدری امام جمعه شهرستان در مصلی الغدیر برگزار شد.
امامت حجت الاسلام حسن خدری امام جمعه شهرستان زهک گفت: زمانی کسی را می توان گفت اهل تقوی است که نفس خودش را از محاسبه دو شریک بیشتر مورد محاسبه قرار دهد و روزیی که می خورد بداند از کجا آمده زیرا محاسبه روز قیامت محاسبه بسیار سختی است و همه وعده های خداوند هم حق است و به وعده های خود عمل می کند.
وی با اشاره به مناسبت های پیش رو به روز شنبه 21 مرداد روز صنایع کوچک اشاره کرد و گفت: امروز در منطقه سیستان صنعتی در کار نیست اما این اتفاق باید بیفتد که صنایع کوچک راه اندازی شود، شهرک های صنعتی منطقه سیستان تعطیل هستند وقتی یک شهرک صنعتی ایجاد می شود ولی مسیر قانونی آن هموار نشود معلوم است صنایع کوچک راه نمی افتد، خیلی از افراد در منطقه سرمایه گذاری کرده اند مثل مرغداری ها ولی امروز ورشکست شده اند، بنابراین سرمایه های خودشان را در جاهای دیگر هزینه می کنند تا سود بیشتری ببرند.
امام جمعه زهک خاطر نشان کرد: در بحث مرز و واردات دام وقتی مجوز واردات دام صادر شد هزینه هایی از مردم دریافت می شد که برایشان صرف نمی کرد، وقتی بازارچه های مرزی بازگشایی می شود باید هفت خوان رستم را رد کنند که بتوان چیزی وارد کرد ما روز صنایع کوچک را گرامی مداریم اما در این زمینه باید گامهایی برداشته شود.
وی با اشاره به 23 مرداد پیروزی عزتمندانه حزب الله در جنگ 33 روزه بر اسرائیل گفتند: جنبش حزب الله لبنان نه لشکر بلکه یک جنبش توانست پوزه اسرائیل را بر خاک بمالد، با تمام توان در مقابل حزب الله ایستاند ولی در 33 روز شکست را پذیرفتند و عقب نشینی کردند.
وی افزود: 25 مرداد ماه روز زیارتی امام رضا(ع) است که توصیه می شود به زیارت آن امام بزرگوار در این روز و روزهای دیگر مشرف و از معنویات و ثواب آن بهره مند شد، همچنین 26 مرداد ماه سالروز آغاز بازگشت آزادگان به میهن است که برای آزدگان عزیز و سرافراز آرزوی سلامتی و تندرستی می نمائیم.
حجت الاسلام خدری در خصوص مراسم تنفیذ ریاست جمهوری گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار تاکیداتی داشتند که باید به آن عمل شود، ایشان اجرای احکام الهی و ایجاد وحدت را از مهمترین وظایف دولت برشمردند، ما نباید فضای جامعه را دوقطبی کنیم، کسی که متولی اجرایی دولت در سیستان و بلوچستان است باید بتواند و این توانمندی را داشته باشد که بتواند این مهم را جامعه عمل بپوشاند.
حجت الاسلام والمسلمین خدری افزود: متاسفانه مدیر ارشد دولت در استان تاکنون نتوانسته اینگونه عمل کند، آقایانی که از جای دیگر بلند شده اید و می خواهید به ما درس بدهید پدران و پدربزرگان ما در بحث وحدت از شما با سوادتر هستند، شما نمی توانید برای ما تکلیف تعیین کنید وقتی پدران ما در طول سالها در کنار برادران اهل سنت و بلوچمان زندگی مسالمت آمیز و ازدواج های فامیلی داشته اند.
امام جمعه زهک گفت: وقتی از شما سوالی پرسیده می شود، چرا بیراهه می روید؟ تمام مدیران ارشد ما باید بومی باشند، بومی به معنای اینکه تلفیقی از بلوچ و سیستانی، شیعه و سنی باشند، جناب آقای استاندار شما از دو قطبی کردن جامعه بپرهیزید رفتارهای شما باعث می شود دو قطبی ایجاد شود، ما به شما این حق را نمی دهیم وقتی از شما مطالبه ایی انجام می شود بگوئید بقیه دارند اینکار را انجام می دهند.
وی ادامه داد: اولین مدیر ارشد سیستانی در استان جناب آقای دکتر دهمرده اولین سفر کاری خودشان را به منطقه بلوچستان قرار دادند در صورتی که سایر مدیران اینکار را نکرده بودند، اولین مدیر از براردان اهل سنت را آقای دکتر دهمرده برای خود تعیین کردند، مقام معظم رهبری تاکید بر وحدت دارند، رئیس جمهور تاکید بر وحدت دارند ولی متاسفانه در استان اینگونه عمل نمی شود.
وی در بخش دیگر از سخنان خود گفت: باید در مقابل گستاخی های اخیر آمریکایی ها ایستاد، باید در مقابل زیاده خواهی های آمریکا و ترامپ ایستاد و اجازه نداد که بیش از این به ملت ما فشار بیاورند.
خطیب جمعه زهک با اشاره به حوادث رخ داده در منطقه خصوصا عوامیه عربستان سعودی تصریح کرد: شهر عوامیه را مثل شهر موصل در عراق تخریب و تعداد زیادی از شهروندان را شهید کرده اند، کسی حق کسب و کار ندارد چرا صدای سازمانهای جهانی و حقوق بشری در نمی آید، چرا وقتی در میرزا اولنگ افغانستان داعش و طالبان تعداد زیادی از شیعیان و خانواده های آنان را مورد تهاجم قرار می دهند کسی صدایش در نمی آید، چرا وقتی در یمن جنایاتی انجام می شود چشم خود را بر روی آن می بندند؟ این اتفاقات درسهایی برای ما دارد که ما باید از نظام خودمان در مقابل هجمه  های بیگانگان دفاع کنیم و ظرفیت کشور را به کار بگیریم تا مشکلات را برطرف کنیم.
قدرت موشکی و هسته‌ای ایران یک عظمت در دنیا محسوب می شود/توصیه‌های رهبر انقلاب، دستورالعمل اجرایی برای دولت دوازدهم است
به نقل از تفتان ما ؛ حجت الاسلام غلامرضا دهقان در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان خاش، با دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، اظهار کرد: خداوند متعال با عنایت خود عبادت تمامی مسلمانان را قبول و شفای عاجل برای تمامی بیماران عطا فرماید و همه مسلمانان را به سوی تقوای الهی هدایت کند.
وی با اشاره به فرمایشات و سخنان گوهربار مقام معظم رهبری در مراسم تنفیذ رییس جمهور، گفت: این توصیه ها مشنور راه دولت دوازدهم است و اگر چنانچه دولت به این توصیه ها و تذکرات عمل کند در پایان دولت می تواند مشکلات کشور و مردم را حل و مرتفع کند.
حجت الاسلام دهقان با بیان اینکه دولت دوازدهم باید مسئولیت را امانتی از طرف مردم بداند و در حفظ این امانت کوشا باشد، تصریح کرد: : دولت باید به مشکلات مردم و نیروهای مؤمن و انقلابی توجه کند، حتی اگر با نوشته‌ها و انتقادات به آن‌ها نیش بزنند، چراکه این نقدها از روی تکلیف است‌‌.
وی با اشاره به تایید وزیران توسط مجلس، بیان کرد: نمایندگان لازم است برای تایید وزرای پیشنهادی به صلاح مردم دقت کنند و صلاحیت و توانمندی وزیران را احراز کنند تا کابینه ای بدون کاستی ها و مشکلات شکل بگیرد.
امام جمعه شهرستان خاش با اشاره به اتفاقات منطقه، افزود: حضور استکبار جهانی در منطقه جهت سرکوب داعش نیست بلکه این حضور به دنبال کمک و نجات به گروه تکفیری داعش است و این اقامات با برنامه ریزی کامل و دشمنی با انقلاب و مسلمانان در حال اجراء و آمریکا تنها به فکر منافع شخصی خود است.
وی ادامه داد: استکبار جهانی همواره به دنبال بهانه جویی در برابر سپاه پاسداران است ولی  لازم است بدانند که نیروهای سپاه و انتظامی با موشک های بالستیک همیشه آماده هستند و اعلام می‌داریم شما دشمنان باید خواب ها و رویاهای که برای سپاه دارید را به گور ببرید و سپاه ما و سردار سلیمانی خاری در چشم استکبار جهانی است.
حجت الاسلام دهقان با اشاره به هفته خبرنگار، بیان کرد: خبرنگاری شغلی خطیر، حساس و مسئولیت پذیر است و خبرنگار باید صراحت، تعهد و صداقت در انعکاس وقایع داشته باشد.
رئیس شورای فرهنگی شهرستان خاش با بیان اینکه یکی از مهمترین ویژگی های یک خبرنگار تعهد انقلابی و حق طلبی است، تصریح کرد: حضرت محمد(ص) فرمودند که حق را بگو و در راه خدا از هیچ ملامت‌گویی نهراسید.
وی  بابیان اینکه حق گویی، حق طلبی و حق محوری از مهمترین ویژگی های یک خبرنگار شجاع و نترس است، اذعان کرد:خبرنگاران بعنوان رابط میان مردم و مسئولان و قشر دلسوز و سخت کوش در جامعه عملکرد موفق و تاثیرگذاری دارند و کار و تلاش خبرنگاران نوعی ایثار و فداکاری است زیرا این قشر موثر در جامعه از حقوق و مزایا محرومند و با از خودگذشتگی برای حل مشکلات مردم خدمت می کنند.
حجت الاسلام دهقان با اشاره به سالروز ورود آزادگان به کشور ایران اسلامی، اظهار کرد: آزادگان مایه سرافرازی کشور هستند و از مسئولان توقع داریم که عزت و آقایی آزادگان را حفظ کنند، زیرا آنها در سختی‌ها استقامت کردند و در مقابل دشمن تسلیم نشدند و تهدیدها، فشارها و شکنجه‌ها را تحمل و عزت خود را حفظ کردند.
انتهای پیام
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۷۳۱۹


ارسال