جمعه ۲۹ تير ۱۳۹۷ ,20 July 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۰
در گفت و گو با کارآفرین نمونه اقتصاد مقاومتی مطرح شد
محدودیت ها را تبدیل به مزیت کنیم/ نیازمند بیشتر عملی کردن طرح های اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی هستیم
 
کارآفرین نمونه سیستای و بلوچستانی گفت: محدودیت ها باید تبدیل به مزیت شود تا تولید کنندگان بتوانند محصولات خود را گسترش و صادر کنند.
به گزارش عصر هامون، علی باقری کارآفرین نمونه سیستان و بلوچستانی در گفت و گو با خبرنگار ما فعالیت در عرصه اقتصاد مقاومتی خود را اینگونه آغاز کرد  و گفت: قریب به ده سال است که به صورت غیر مستمر در عرصه اقتصاد مقاومتی فعالیت می کنم اخیرا در عرصه پرورش بلدرچین فعالیت داشته ام که در این زمینه نیز به صورت محدود و مستقیم برای دو نفر اشتغالزایی داشته ام و می توانم در دراز مدت این تعداد را گسترش بدهم.
وی افزود: از آنجا که این کار را با هدف تحقق منویات مقام معظم رهبری شروع کردم تمام تلاشم بر این است تا فرامین رهبری را به نوبه ی خود به صورت صدر صدی  به منثه ی ظهور برسانم.
 

وی ادامه داد: قبل از پرورش بلدرچین در عرصه های کشاورزی مشغول به فعالیت بودم و همچنین پهپادی ساختم که می توانست مرز را به صورت الکترونیک کنترل کند.
وی در خصوص عمده مشکلات کارآفرینی و اجرای طرح های زود بازده بیان داشت: با اشاره به اینکه به چند زبان زنده دنیا مسلط هستم در مقالات معتبر دنیا که ترجمه کردم متوجه شدم در بسیاری از کشورهای دنیا  بابت  تسهیلاتی که در ازای تولید به تولیدکنندگان اعطا می شود سودی اخذ نمی شود اما این روال در کشور ما اینگونه نیست و این یکی از مشکلات در این عرصه است.
وی ادامه داد: فروش تولیدات از دیگر مشکلات تولید گنندگان است که دولت می تواند با حمایت و پشتیبانی این مشکلات را مرتفع سازد و بازار فروش را فراهم کند.
وی تاکید کرد: در صورت حمایت مسئولان و مرتفع کردن مشکلات می توان بلدرچین های پرورش یافته را به کشورهای همسایه نظیر افغانستان و پاکستان و خارج از استان نیز صادر کرد و به سوداوری رسید.
 
این جانباز و شیمیایی دوران دفاع مقدس تاکید کرد: دریک دوره ی کم حجم 2 هزارتا جوجه را پرورش دادم و در داخل استان وارد بازار فروش کردم اما پرورش بلدرچین ها در تعداد بالا نیازمند حمایت بیشتر مسئولان از تولید کنندهاست.
باقری با تاکید بر اینکه محدودیت ها باید تبدیل به مزیت شود تا تولید کنندگان بتوانند محصولات خود را گسترش دهند  اظهار داشت: ما در وضعیت کنونی کشور و افزایش آمار بیکاری نیازمند تحقق و عملی کردن هر چه بیشتر طرح های اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی هستیم تا تولید کشور را صفر خارج کنیم.
یکی از مزایای پرورش بلدرچین سوددهی بالاست به این دلیل که نسبت به سایر پرندگان از نظر مریضی خیلی استقامت بالایی دارد و خواص بسیار زیادی دارد که شامل گوشت و تخم آن می‌شود. تخم بلدرچین از تخم مرغ بسیار کوچکتر است و معروف است به بمب پروتئین و گوشت بلدرچین هم خیلی خواص برای بیماری‌ها دارد و خواص گوشت بلدرچین در برابر گوشت مرغ خیلی بیشتر است.
انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۷۳۲۰


ارسال