جمعه ۲۹ تير ۱۳۹۷ ,20 July 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
علی رغم قطعی سی روزه برق موتور پمپ کشاورزان چاه محمد دلگان و وعده مسئولان برای رفع این معضل، اما همچنان برق وصل نشده است.
به گزارش عصرهامون به نقل از دلگان پرس، هفت روز قبل گزارشی با عنوان "بی عدالتی ریشه کشاورزی چاه محمد شهرستان دلگان را خشکاند/ تیر های برق زیر بار همت مسئولان قد خم کردند" در خصوص مشکل قطعی برق موتور پمپ کشاورزی اهالی چاه محمد شهرستان دلگان در این پایگاه خبری منتشر شد.
بعد از انتشار این گزارش در پایگاه خبری، صدا و سیما هم در خصوص معضل قطعی 25 روزه کشاورزان این منطقه پخش و به بررسی این مشکل پرداخت.
مهرآمیز رئیس اداره برق شهرستان دلگان در این گزارش اظهار کرد: تیرهای برق موتور پمپ کشاورزی روستای چاه محمد این شهرستان بر اثر طوفان و سیلاب اخیر سقوط کرده است.
وی با بیان اینکه پنج روز قبل از قطعی برق این موتور پمپ کشاورزی مطلع شده ایم، تصریح کرد: برق این موتور پمپ کشاورزی طی 2 روز آینده وصل خواهد شد.
اما علی رغم گذشت چهار روز از این وعده رئیس اداره برق دلگان هنوز برق موتور پمپ کشاورزی روستای چاه محمد این شهرستان وصل نشده است.
بامری یکی از کشاورزان روستای در گفتگو با خبرنگار دلگان پرس، با بیان اینکه سی روز از قطعی برق موتور پمپ کشاورزی روستای چاه محمد شهرستان دلگان بر اثر طوفان و سیلاب ماه گذشته می گذرد، گفت: علی رغم وعده ها اما همچنان برق این موتور پمپ کشاورزی هنوز وصل نشده است.
وی با تاکید بر اینکه در این سی روز که برق قطع بوده است، برخی از محصولات کشاورزی ما به صورت کامل خشک شده است، تصریح کرد: درختان خرمایی را که با زحمت و مشقت فراوان کاشته ایم یا خشک شده و یا در حال خشک شدن هستند.
بامری با اشاره به اینکه از 26 خانوار محروم روستای چاه محمد شهرستان دلگان از طریق  این موتور پمپ کشاورزی امرار معاش می کنند، اضافه کرد: مسئولان که شغلی برای جوانان بیکار فراهم نمی کنند، حداقل این مشکل را برطرف کنند.
وی ادامه داد: همچنین کشاورزان برای تامین آب آشامیدنی احشام خود، روزانه سه بار مسافتی چهار کیلومتری را طی می کنند.
این کشاورز دلگانی با بیان اینکه تنها چیزی که از مسئولان شنیده ایم وعده بوده است، خاطرنشان کرد: مسئولان نسبت به رفع معضلات و مشکلات ما کشاورزان اقدام کنند.
شهرستان دلگان در 475 کیلومتری جنوب غرب شهر زاهدان، مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.
 

 

 

 

 

 

 

خبرنگار مجید بامری
انتهای پیام/8306
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۷۳۴۸
مرجع : دلگان پرس


ارسال