جمعه ۲۹ تير ۱۳۹۷ ,20 July 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۶
نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی:
جوانگرایی در کابینه دوازدهم اتفاق نیفتاده است/ کابینه کارآمد باید فارغ از نگاه جناحی باشد
 
نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم حضور نیروهای جوان در کابینه دوازدهم گفت: آقای روحانی باید فارغ از نگاه های جناحی تیم خود را تشکیل دهد.
علی کرد در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون در خصوص کابینه جدید دولت دوازدهم اظهار داشت: این روزها در مجلس شاهد حضور وزرا برای بررسی نقطه نظرات، نقاط قوت و ضعف و صحبت های آنان در فراکسیون ها و کمیسیون های مختلف هستیم به گونه ای که از هفده وزیر پیشنهادی به مجلس امکان دارد سه نفر رای اعتماد نگیرند.
 
وزرا در بحث اشتغال و اقتصاد عملکرد مناسب و در خور شان ملت داشته باشند
نماینده فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حرکت در مسیر چارچوب فرامین امام راحل و صلاح و مصلحت جمهوری اسلامی و ملت سربلند ایران تحت لوا و فرمایشات مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی اشتغال و تولید مد نظر ما قرار دارد، گفت: وزرا باید در بحث اشتغال و اقتصاد عملکرد مناسب و در خور شان ملت داشته باشند زیرا امروز با مشکلات بیکاری و اشتغال و اقتصاد مواجه هستیم.
 
آقای رئیس جمهور چه زود با جامعه بانوان و خانواده ایثارگرانعهد شکنی کردید
وی در پاسخ به این سوال که "چرا در کابینه جدید روحانی زنان جایگاه ندارند" بیان کرد: آقای رئیس جمهور چه زود با جامعه بانوان، دانشگاهیان و فرهیختگان، خانواده ایثارگران، شهدا و جانبازان و شایستگان ملت در مناطق محروم و جامعه اهل سنت عهد شکنی کردید و فقط تیم گذشته و همفکر خود را برای کابینه جدید معرفی کردید، قطعا بدانید با این روند کابینه کارآمدی که برخواسته از اراده ملت باشد را نخواهید داشت زیرا این مهم نارضایتی عمومی را دربر دارد.
 
درخواست تجدید نظر در معرفی اعضای کابینه
نماینده فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی که در روزهای آخر به عنوان نماینده مستقل خانه ملت به سر می برد از رئیس جمهور درخواست تجدید نظر در معرفی اعضای کابینه را کرد و خواستار انتخاب و انتصاب از مسئولان سازمان ها، استانداران، معاونین وزرا و سایر دسته های قشر مظلوم شد.
وی با اشاره به سفر وزیران و مدیران دولت یازدهم بدون هدف، برنامه و هماهنگی با نمایندگان استان و شورای اسلامی به استان مرزی سیستان و بلوچستان به رئیس جمهور تذکر داد که در کابینه جدید این مسئله تکرار نشود و مدیران و کارگزاران خود را نیز در این زمینه توجیه کنند.
 
کارگزاران دولت یازدهم در سیستان و بلوچستان پروازی بوده و سکونت در محل خدمت نداشتند
کرد در ادامه خطاب به رئیس جمهور مبنی بر اینکه کارگزاران دولت یازدهم در استان پهناور سیستان و بلوچستان پروازی بوده و سکونت در محل خدمت نداشتند، گفت: در این راستا می طلبد دولت دوازدهم تلاش کند تا  انتخاب مدیران از همان دیار باشد تا با محرومیت مردم آشنا و آنها را درک کنند و از انتخاب افرادی که از موقعیت جغرافیایی، اقوام، مذهب و معضلات اجتماعی و بحران های امنیتی وارد نیستند، پرهیز کند.
وی با اشاره به اینکه سیستان وبلوچستان نیاز به نسخه دیگری در بخش های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، عمرانی و اشتغال دارد، تصریح کرد: در این استا باید وزاری پیشنهادی کابینه افرادی باشند که به موقعیت جغرافیایی مناطق آشنا و کمبودها و آسیب های مناطق رابدانند و طبق آن برنامه ریزی های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت کند.
 
به فردی که به جامعه بزرگ و سرنوشت ساز فرهنگی خیانت کند، رای نخواهیم داد
نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی در ادامه در خصوص معرفی بطحایی به عنوان وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه وی معاون مالی آموزش و پرورش بوده خود را مبری از جریان فساد صندون فرهنگیان می داند علی ای حال به فراکسیون تفحص و نمایندگان فرهنگی مجلس اعلام شده تا اگر مدارکی دال بر این موضوع یافتند آن را ارائه دهند زیرا به کسی که به جامعه بزرگ و سرنوشت ساز فرهنگی خیانت کند، رای نخواهیم داد.
انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۷۳۸۲


ارسال