چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ ,23 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۲
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار خبر داد
رشد ۵/۲ برابری صادرات در منطقه آزاد چابهار در سه ماه ابتدای سال ۹۶
 
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار از رشد 5/2 برابری صادرات این منطقه طی فصل بهار سال 96 در مقایسه با مدت مشابه سال 95 خبر داد.
به گزارش عصرهامون، به نقل از چهاربهاران، عبدالرحیم کردی اظهار کرد: خوشبختانه برنامه‌ریزی و تمرکزی که در بخش تولید داشتیم، به‌ثمر نشست و تولید در منطقه افزایش یافت و پیش‌بینی می‌کنیم که این روند تا پایان سال 96 با سرعت بیشتری ادامه یابد.
وی با اشاره به ریل‌گذاری‌ها برای تغییر کارکردهای مناطق آزاد افزود: اثر تغییر رویکردها به سمت تولیدمحوری در سال 95 خود را نشان داد، به‌طوری که محصولات تولیدی منطقه آزاد چابهار رشد 47 درصدی را به ثبت رساند و میزان صادرات نیز در سال 95 معادل 22 درصد افزایش داشت و عمده‌ترین اقلام صادراتی منطقه نیز در حوزه مواد غذایی و پلاستیک بوده است.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار با تشریح دو راهبرد این منطقه برای نقش‌آفرینی در اقتصاد ملی و ایجاد تحول در اقتصاد محلی بیان کرد: برای دست‌یافتن به این اهداف، دو گروه از صنایع به تدریج در منطقه مستقر خواهند شد؛ یک گروه صنایعی که در اقتصاد ملی نقش ایفا می‌کنند مانند فولاد، پتروشیمی، خودروهای خاص و ماشین‌آلات صنعتی و گروه دوم صنایع مؤثر بر اقتصاد محلی نظیر شیلات و فرآوری برنج که ریشه در مزیت‌های نسبی منطقه آزاد چابهار دارند.
کردی، به اهمیت تکمیل زنجیره تولید هم اشاره کرد و گفت: برنامه‌ریزی ما تمرکز بر توسعه صنایع پایین‌دستی فولاد و پتروشیمی است که اشتغالزایی قابل‌توجهی دارند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار تاکید کرد: برای رفع نگرانی‌ها و ادغام بیشتر صنایع پتروشیمی و فولاد در اقتصاد محلی، تلاش ما این است که زنجیره تولید تکمیل شود، چراکه تکمیل زنجیره تولید به کاهش قیمت تمام‌شده محصول منجر می‌شود و هرچه قیمت تمام‌شده کمتر باشد، توان رقابت در بازارهای جهانی افزایش می‌یابد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۷۵۰۱


ارسال