سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ,10 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان میرجاوه گفت: شهروندان لازم است برای تهیه و خرید دام به مراکز مجاز توزیع دام مراجعه و از خرید دام های الوده کنند.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون ،ملک حسین ریگی در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: اداره دامپزشکی شهرستان میرجاوه به مناسبت فرارسیدن عید سعید قربان و با هدف حفظ سلامت شهروندان و تامین بهداشت عمومی، اقدام به ساماندهی و راه اندازی اکیپ های ثابت و سیار کنترل و نظارت شرعی و بهداشتی در این شهرستان کرده است.
وی افزود: شهروندان لازم است برای تهیه و خرید دام به مراکز مجاز توزیع دام مراجعه و از خرید دام های الوده به کنه همچنین از دام های دارای نشانه لاغری شدید، لنگش، پشم های ژولیده و ترشحات چرکی و آلوده از چشم و بینی به طور جدی خودداری کنند.
ریگی خاطرنشان کرد: شهروندان برای حصول اطمینان از سلامت لاشه دام ذبح شده و پیشگیری از ابتلا به بیماری های قابل انتقال بین انسان و دام از کشتار دام در منازل و معابرخودداری کرده و جهت کشتار دام به کشتارگاه های تحت نظارت شرعی و بهداشتی دامپزشکی مراجعه کنند.
وی عنوان کرد: لاشه و فرآورده خام دامی باید 24 ساعت در یخچال نگه داری شود و پس از این مدت قطعه بندی و توزیع شود تا از انتقال بیماری ها جلوگیری گردد.
ریس اداره دامپزشکی شهرستان میرجاوه تاکید کرد: شهروندان می توانند با مراجعه به اکیپ های ثابت و سیاردامپزشکی مستقر در اداره دامپزشکی از خدمات و امکانات موجود برای بازرسی قبل و بعد از کشتاردام های قربانی استفاده کنند.
وی ادامه داد: کلیه کشتارگاه ها در روز عید قربان آماده خدمات رسانی رایگان به شهروندان هستند و همچنین سامانه اطلاع رسانی 1512 و شماره تلفن 33582112 آماده دریافت نظرات، پیشنهادات و گزارش های شهروندان است.
انتهای پیام/4941
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۷۹۴۰


ارسال